Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w czerwcu 2017

Czerwiec to wymarzony miesiąc na wyjazdy, bo już jest ciepło, a jeszcze nie zaczęły się wakacje. Bardzo lubimy wyjeżdżać w czerwcu, miałam więc kłopot z nadmiarem propozycji. Pominęłam miejsca, o których pisałam rok temu, jeśli jesteście ciekawi, zajrzyjcie. Gotowi? Zaczynamy.

Gdzie pojechać w czerwcu 2017 – Bruksela

Rynek w Brukseli jest tak piękny, że cała przyjemność polega na przebywaniu w tym miejscu i podziwianiu detali architektonicznych. Ładnie jest tu też wieczorem. Letnia pogoda sprzyja, aby w ogródku wypić piwo i podziwiać budynki. Przy okazji nie zapomnijcie wstąpić do Muzeum Sztuk Pięknych, bo naprawdę warto zobaczyć na własne oczy dzieła takich mistrzów, jak: Bruegel,  Rembrandt, Rubens.

Miłośnicy instrumentów muzycznych, znajdą coś dla siebie w muzeum mieszczącym się w kamienicy w stylu angielskim, w dodatku dźwięków poszczególnych instrumentów, można posłuchać. Miłośnicy starych samochodów też znajdą coś dla siebie. Zresztą przeczytajcie nasze teksty o Brukseli, znajdziecie w nich jeszcze wiele innych pomysłów i zapomnijcie o frytkach i gofrach.

Gdzie wyjechać w czerwcu 2017
Brukselski Rynek
Gdzie wyjechać w czerwcu 2017
I wieczorem
Gdzie wyjechać w czerwcu 2017
Moje ulubione piwo

Jeden dzień w Brukseli

Wokół Grand Place

Obrazy sławnych mistrzów

Muzeum Starych Samochodów

Gdzie pojechać w czerwcu 2017 – Sztokholm

Czerwiec to wspaniały czas, aby odwiedzić Sztokholm. Stolica Szwecji jest po prostu ładna, woda wdziera się do samego centrum. Rzeczy do obejrzenia jest mnóstwo: zaczynając od pałaców królewskich, kończąc na Muzeum Fotografii. Zresztą same spacery po mieście to też wyjątkowa przyjemność. O szczegółach możecie poczytać w naszych wcześniejszych tekstach. Jeżeli lubicie huczne zabawy, to jedźcie w weekend koło 24 czerwca, jeśli nie, unikajcie właśnie tego weekendu.

Gdzie pojechać w czerwcu 2017
W centrum miasta
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Pisałam, że jest dużo wody, mogę dodać, że są też  piękne chmury
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
I o zmroku, czyli w czerwcu późno

Zwiedzanie Sztokholmu początek

Wyspa Muzeów

Skansen

Pałac królewski Drottinholm

Gdzie pojechać w czerwcu 2017 – Poleski Park Narodowy

Wracamy na nasze polskie podwórko i od razu proponuję miejsce niezwykłe, czyli Poleski Park Narodowy. Są tu wyznaczone ścieżki przyrodnicze, które w części prowadzą po kładkach. W czerwcu znajdziecie wokół malownicze rośliny. Możecie odpocząć nad wodą i koniecznie odwiedźcie dwie miejscowości: Włodawę, która jest zupełnie blisko i Chełm, który jest nieco dalej.

Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Wspomniana drewniana kładka Ścieżka Spławy
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Ścieżka Perehod
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Cerkiew we Włodawie
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Podziemia kredowe w Chełmie

Poleski Park Narodowy

Włodawa miasto trzech kultur

Chełm, miasto leżące na kredzie

Gdzie pojechać w czerwcu 2017 – Pieskowa Skała

Jeżeli wybierzecie się na południe, wstąpcie do Pieskowej Skały. Zamek jest świeżo po remoncie, wymagane jest wkładanie dużych kapci. W pobliżu jest też zamek Korzkiew, dziś hotel. I koniecznie udajcie się ścieżką za zamkiem w Pieskowej Skale do Maczugi Herkulesa. Z tego miejsca budowla wygląda wspaniale.

Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Zamek w Pieskowej Skale widziany z dołu
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Słynna Maczuga Herkulesa
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Zamek Korzkiew, dziś hotel

W Pieskowej Skale

Zamek Korzkiew i jego historia

Gdzie pojechać w czerwcu 2017 – Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedno z naszych ulubionych miejsc i jeździmy tam latem. Najbardziej malowniczo jest tu w czerwcu, kiedy niebo jest totalnie niebieskie,  trawa zielona, a wokół kolorowe kwiaty. Po prostu bajka.

Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Nad jeziorem
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
Łąka
Gdzie pojechać w czerwcu 2017
O zmroku

Weekend na Suwalszczyźnie 

Litwini w Polsce

Wigierski Park Narodowy

Suwalszczyzna

Jaćwingowie na Suwalszczyźnie

To już koniec propozycji na dziś. Są one raczej przyrodnicze (w przypadku Polski). Warto korzystać z długich dni i ruszyć w podróż, ciesząc oczy świeżością natury.

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

Pragniecie zobaczyć ciekawe miejsca w Polsce, które poprawią Wam nastrój, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a po kliknięcie w zdjęcie poniżej, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies