Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w czerwcu?

Tak ten czas szybko leci, że prawie zapomniałam o napisaniu tego tekstu. Na szczęście jeszcze maj, więc zdążyłam. Czerwiec jest bardzo wdzięcznym czasem podróżowania, bo dni długie i ciepłe, wszystkie miejsca otwarte i nie ma jeszcze wakacyjnych tłumów. Ale dość wstępów.

Gdzie pojechać w czerwcu – Rogalin

Niedaleko Poznania znajduje się świeżo wyremontowany pałac, otoczony pięknym parkiem. W pałacowym wnętrzu wysłuchacie wielu historii o jego mieszkańcach, a w galerii obejrzycie naprawdę wspaniały zbiór obrazów. Mam nadzieję, że obejrzycie jeszcze stare dęby. Podczas naszego pobytu przed rokiem ledwo zipały. Na koniec udajecie się do kaplicy, bo kościół pewnie będzie zamknięty.

Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałac od frontu
Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałacowe wnętrza
Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałac od strony ogrodu

Pałac w Rogalinie, jak nowy

Gdzie pojechać w czerwcu – Zamojszczyzna

Sam Zamość jest bardzo atrakcyjny więc możecie na nim poprzestać, a do obejrzenia jest tu rzeczywiście mnóstwo rzeczy, od Rynku i Ratusza zaczynając, poprzez kościół z wieża, muzeum, twierdzę, synagogę. Jeśli jednak będziecie mieć ochotę na dalsze zwiedzanie zawsze możecie udać się jeszcze naszym szlakiem i odwiedzić Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, przejść się po Roztoczańskim Parku Narodowym.

Gdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Widok z kościelnej wieży
Gdzie pojechać w czerwcu, ZamojszczyznaGdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Słynny chrząszcz w Szczebrzeszynie
Gdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Zwierzyniec

Pomysł na weekend: zwiedzanie Zamojszczyzny

Gdzie pojechać w czerwcu – Góry Stołowe

Szlaki czynne są tylko przez kilka miesięcy w roku, a Błędne Skały, Grzyby czy Szczeliniec naprawę warto zobaczyć. Jest nadzieja, że w czerwcu będzie trochę mniej ludzi i wąskie przejścia nie będą się korkować.

Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Jeden z Grzybów
Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Szczeliniec
Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Wśród skał

Góry stołowe – Błędne Skały i Grzyby

Gdzie pojechać w czerwcu – Amsterdam

Amsterdam dzięki swoim kanałom jest niezwykle malowniczy, a czerwiec ze swoją pogodą jest idealnym miesiącem, aby się tam wybrać. Jeśli będziecie mieli więcej czasu wybierzcie się do Delf, Lejdy, Haarlem. Każde miejsce trochę inne, posiadające swoją historię.

Gdzie pojechać w czerwcu, Amsterdam
Amsterdam
Gdzie pojechać w czerwcu, Delft
Delft
Gdzie pojechać w czerwcu, Haarlem
Haarlem

Amsterdam, czy da się lubić?

Gdzie pojechać w czerwcu – Burgundia

My byliśmy w Burgundii w maju. Zwiedziliśmy mnóstwo pięknym miejsc: opactwa, miasta, kościoły gotyckie, pałace i zamki. Wypiliśmy trochę świetnego wina i jedliśmy ślimaki. W Burgundii spędziliśmy pierwszy tydzień maja i pobyt w tym czasie miał pewien mankament, a mianowicie: deszcz. Wobec tego nie polecałam Wam Burgundii w maju, ale w czerwcu może już nie będzie tak padało.

Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Dijon
Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Fontenay
Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Beaune

11 powodów, dla których warto odwiedzić Burgundię

Jeśli

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie podróżować po Polsce o odkrywać niezwykłe miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a jeśli klikniecie w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies