fbpx
Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w czerwcu?

Tak ten czas szybko leci, że prawie zapomniałam o napisaniu tego tekstu. Na szczęście jeszcze maj, więc zdążyłam. Czerwiec jest bardzo wdzięcznym czasem podróżowania, bo dni długie i ciepłe, wszystkie miejsca otwarte i nie ma jeszcze wakacyjnych tłumów. Ale dość wstępów.

Gdzie pojechać w czerwcu – Rogalin

Niedaleko Poznania znajduje się świeżo wyremontowany pałac, otoczony pięknym parkiem. W pałacowym wnętrzu wysłuchacie wielu historii o jego mieszkańcach, a w galerii obejrzycie naprawdę wspaniały zbiór obrazów. Mam nadzieję, że obejrzycie jeszcze stare dęby. Podczas naszego pobytu przed rokiem ledwo zipały. Na koniec udajecie się do kaplicy, bo kościół pewnie będzie zamknięty.

Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałac od frontu
Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałacowe wnętrza
Gdzie pojechać w czerwcu, Rogalin
Pałac od strony ogrodu

Pałac w Rogalinie, jak nowy

Gdzie pojechać w czerwcu – Zamojszczyzna

Sam Zamość jest bardzo atrakcyjny więc możecie na nim poprzestać, a do obejrzenia jest tu rzeczywiście mnóstwo rzeczy, od Rynku i Ratusza zaczynając, poprzez kościół z wieża, muzeum, twierdzę, synagogę. Jeśli jednak będziecie mieć ochotę na dalsze zwiedzanie zawsze możecie udać się jeszcze naszym szlakiem i odwiedzić Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, przejść się po Roztoczańskim Parku Narodowym.

Gdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Widok z kościelnej wieży
Gdzie pojechać w czerwcu, ZamojszczyznaGdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Słynny chrząszcz w Szczebrzeszynie
Gdzie pojechać w czerwcu, Zamojszczyzna
Zwierzyniec

Pomysł na weekend: zwiedzanie Zamojszczyzny

Gdzie pojechać w czerwcu – Góry Stołowe

Szlaki czynne są tylko przez kilka miesięcy w roku, a Błędne Skały, Grzyby czy Szczeliniec naprawę warto zobaczyć. Jest nadzieja, że w czerwcu będzie trochę mniej ludzi i wąskie przejścia nie będą się korkować.

Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Jeden z Grzybów
Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Szczeliniec
Gdzie pojechać w czerwcu, Góry Stołowe
Wśród skał

Góry stołowe – Błędne Skały i Grzyby

Gdzie pojechać w czerwcu – Amsterdam

Amsterdam dzięki swoim kanałom jest niezwykle malowniczy, a czerwiec ze swoją pogodą jest idealnym miesiącem, aby się tam wybrać. Jeśli będziecie mieli więcej czasu wybierzcie się do Delf, Lejdy, Haarlem. Każde miejsce trochę inne, posiadające swoją historię.

Gdzie pojechać w czerwcu, Amsterdam
Amsterdam
Gdzie pojechać w czerwcu, Delft
Delft
Gdzie pojechać w czerwcu, Haarlem
Haarlem

Amsterdam, czy da się lubić?

Gdzie pojechać w czerwcu – Burgundia

My byliśmy w Burgundii w maju. Zwiedziliśmy mnóstwo pięknym miejsc: opactwa, miasta, kościoły gotyckie, pałace i zamki. Wypiliśmy trochę świetnego wina i jedliśmy ślimaki. W Burgundii spędziliśmy pierwszy tydzień maja i pobyt w tym czasie miał pewien mankament, a mianowicie: deszcz. Wobec tego nie polecałam Wam Burgundii w maju, ale w czerwcu może już nie będzie tak padało.

Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Dijon
Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Fontenay
Gdzie pojechać w czerwcu, Burgundia
Beaune

11 powodów, dla których warto odwiedzić BurgundięBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *