Gdzie pojechać w marcu 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w marcu 2017?

Aby przygotować zestaw propozycji wyjazdowych na kolejny miesiąc, zawsze przeglądam stare wypisy. Wynika z nich jasno, że marzec jest dla nas świetnym miesiącem na podróżowanie. Z licznych naszych marcowych wycieczek wybrałam te, które są najatrakcyjniejsze i o które nie znalazły się na marcowej liście z 2016 roku. No to do dzieła! Gdzie pojechać w marcu 2017? Oto moje propozycje.

Gdzie pojechać w marcu 2017 – Praga

My, co prawda, byliśmy tu w Wielkanoc, co wiązało się z tłumem zwiedzających, ale i tak było fajnie. Praga ma swój niepowtarzalny klimat i atmosferę. Jest w niej zazwyczaj trochę cieplej niż w Warszawie, no i świeci więcej słońca, co jest ważne dla wszystkich, którym dokuczał zimowy mrok. Podczas naszego weekendu zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze miejsca, w trzeci dzień zobaczyliśmy dzielnicę żydowską, a starczyło nam jeszcze czasu na spokojne picie piwa i zajadanie się knedlikami. Aż mi mój wygłodzony dietą żołądek podskoczył na to wspomnienie.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Most Karola
Gdzie pojechać w marcu 2017
Słynny zegar
Gdzie pojechać w marcu 2017
Widać, że dobrze się bawiliśmy

Macie tu kilka linków do naszych tekstów, warto z nimi zaplanować sobie zwiedzanie.

Zwiedzanie Starego Miasta

Zwiedzanie Hradczan i Malej Strany

Dzielnica żydowska

Gdzie pojechać w marcu 2017 – Monachium

Podczas naszego pobytu w Monachium pogoda była na tyle dobra, że spokojnie mogliśmy pić piwo i jeść posiłki na targu, siedząc na zewnątrz przy dużych wspólnych stołach. Oprócz tego odwiedziliśmy naprawdę wspaniałe muzea z imponującą kolekcją obrazów. Bardzo miłym miejscem okazał się park angielski. Duże wrażenie zrobiła na nas kolekcja w Pałacu Wittelsbachów. Sporo dowiedzieliśmy o Bawarii w muzeum jej poświęconym. Poza tym, jak zawsze, dużo spacerowaliśmy.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Ratusz
Gdzie pojechać w marcu 2017
Tu Marcin jadł kiełbasę i piliśmy piwo
Gdzie pojechać w marcu 2017
Park angielski

Weekend w Monachium to dobry pomysł

Gdzie pojechać w marcu 2017 – okolice Legnicy

Bardzo lubimy wyjeżdżać na Dolny Śląsk, ma on wiele do zaoferowania każdemu miłośnikowi turystyki, ale ta wycieczka była naprawdę wyjątkowa. Zaczęliśmy ją od zobaczenia opactwa w Lubiążu. Nie wiem, co robi większe wrażenie – jego wielkość, czy pięknie odnowione sale. Pewnie jedno i drugie, więc koniecznie tu wpadnijcie. Spaliśmy w Legnicy, gdzie obejrzeliśmy mauzoleum Piastów, a także obejrzeliśmy dzielnicę zamieszkiwaną dawniej przez żołnierzy radzieckich. Ale to jeszcze nie koniec, następnego dnia weszliśmy na Ślężę i z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy tajemnicze, kamienne rzeźby. W wyższych partiach zalegał jeszcze śnieg, weźcie to pod uwagę, jak będziecie się wybierać naszym tropem.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Opactwo w Lubiążu

Zwiedzanie opactwa w Lubiążu

Gdzie pojechać w marcu 2017
Legnica

Zwiedzanie Legnicy

Gdzie pojechać w marcu 2017
Ślęża

Święta góra Ślęża i jej tajemnice

Gdzie pojechać w marcu 2017 – na południe od Sandomierza

Podczas jednego dnia odwiedziliśmy Baranów Sandomierski, Ujazd, Opatów i Ossolin. Odbudowany zamek w Baranowie jest pełen uroku. Podobał nam się dziedziniec i charakterystycznymi schodami, a podczas wycieczki z przewodnikiem wysłuchaliśmy interesujących opowieści na temat historii zamku.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Baranów i schody, o których wspominałam

Zamek w Baranowie Sandomierskim

O zamku Krzyżtopór w Ujeździe pisałam już wielokrotnie. Te ruiny naprawdę robią wrażenie, a jeszcze, jak się wie, że był tu kryształowy sufit z akwarium, w którym pływały ryby, to wystarczy zamknąć oczy i można usłyszeć gwar rozmów podczas uczty. W Ossolinie z zamku już prawie nic nie zostało, więc jeśli zabraknie Wam czasu, ten punkt możecie sobie odpuścić.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Zamek Krzyżtopór Ujazd

Niesamowity zamek Krzyżtopór

Natomiast koniecznie wstąpcie do Opatowa. Są tu wspaniałe podziemia kredowe. Podczas zwiedzania poznaje się historię miasta. Ale szczególnie wart uwagi jest kościół, w którym znajduje się „lament Opatowski. Przyjrzyjcie się poszczególnym postaciom wyrzeźbionym na nagrobku.

gdzie pojechać w marcu 2017
Opatów

Weekend w okolicy Sandomierza

Gdzie pojechać w marcu 2017 – Lipnica Murowana, Nowy Wiśnicz, Szczyrzyc

To też jest wycieczka na jeden dzień. Zaczęliśmy od obejrzenia wspaniałego kościoła w Lipnicy Murowanej. Zachowane malowidła zrobiły na nas wrażenie. Kościół był zamknięty, ale wystarczyło zadzwonić pod numer telefonu, który znajdował się na kartce przypiętej do drzwi i po chwili zjawiła się pani z kluczem i mogliśmy wejść do środka.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Wspaniały drewniany kościół w Lipnicy Murowanej

Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej

Następnie zwiedziliśmy zamek w Nowym Wiśniczu. Zachęcam Was do tego, bo naprawdę warto. Zwiedza się z przewodnikiem, dzięki temu można dokładnie poznać jego historię.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Zamek w Nowym Wiśniczu

Zwiedzanie zamku w Wiśniczu

Na koniec podjechaliśmy jeszcze do klasztoru cystersów w Szczyrzycu z pięknym kościołem i ciekawym muzeum.

Gdzie pojechać w marcu 2017
Klasztor w Szczyrzycu

Klasztor w Szczyrzycu, co warto obejrzeć

Nie wiem, czy zauważyliście, ale wszystkie proponowane miejsca znajdują się na południe od Warszawy. Tam po prostu wiosna przychodzi szybciej. A Wy macie jakieś ulubione miejsca na marcowe wycieczki? Podzielcie się z nami w komentarzach.

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies