Gdzie pojechać w kwietniu
Blog,  Europa,  Niemcy,  Pomysł na weekend,  Wycieczki

Weekend w Monachium, to dobry pomysł

Na wstępie muszę stwierdzić, że weekend w Monachium pozostawi poczucie niedosytu, przecież jeszcze tyle zostało do zobaczenia.

Sobota

Weekend w Monachium – zwiedzanie centrum miasta

10:00 – 10:10 Marienplatz, oglądamy nowy ratusz, orientujemy się w przestrzeni i idziemy do katedry

10:10 – 10:30 oglądamy katedrę

10:30 – 11:00 idziemy do najbardziej zatłoczonej ulicy w Monachium Neuhauser i zwiedzamy kościół pod wezwaniem św. Michała. Ma on dwa poziomy. Przed kościołem warto zwrócić uwagę na rzeźbę na fasadzie, a także na rzeźby na szczytach sąsiednich kamienic.

weekend w Monachium
Jak myślicie, na co się patrzą

11:00 – 12:00 teraz jest czas na małe zakupy, bo jest tu sporo sklepów i mamy chwilę czasu do godziny 12. Pamiętajcie, że w niedzielę wszystko jest zamknięte, sklepy z pamiątkami też. W samym centrum jest sporo sklepów oferujących lokalne pamiątki, w tym gadżety związane z Bayernem Monachium. Na miłośników strojów regionalnych czekają osobne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment ubrań.

12:00 – 12:10 stoimy na Marienplatz zadzieramy głowy do góry i oglądamy pokaz na ratuszowej wieży. Znajdujące się na dwóch poziomach figury tańczą do rozbrzmiewającej muzyki.

weekend w Monachium
Fantastyczny zegar

12:10 – 12:20 mamy nadzieję, że trochę zgłodnieliście, bo idziemy teraz na małą przekąskę i pierwsze piwo. Musimy przejść przez cały plac, obejrzeć stary ratusz i skręcić w prawo. Miejsce powinien wam pomóc zmierzający w tym kierunku tłum ludzi.

12:20 – 13:00 drobny posiłek wraz z tłumem ludzi, abyście mogli poczuć specyficzną atmosferę. W okolicach placu jest sporo lokali oferujących zarówno tradycyjne niemieckie jedzenie, jak i włoskie przysmaki.

weekend w Monachium
Piwko z przekąską tylko tu

13:00 – 13:20 musimy wrócić na Marienplatz i zejść do metra. Jedziemy najpierw na Odeonplatz, gdzie przesiadamy się i jedziemy do stacji Konigsplatz.

Weekend w Monachium – czas na sztukę

13:20 – 13:30 idziemy do Alte Pinakoteke.

13:30 – 14:30 zwiedzamy muzeum, są tu obrazy od średniowiecza do XVIII wieku. Nie zapomnijcie przyjrzeć się dziełu Rogera van der Weydena i zwróćcie uwagę na wrażenie trójwymiaru.

weekend w Monachium
Roger jest genialny

Marcin na pewno poleci wam „Autoportret” Albrechta Durera. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o obrazach weźcie audio guida.

14:30 – 14:20 po zwiedzaniu usiądźcie w przytulnej kawiarni na parterze i wypijcie kawę.

14:20 – 14:30 tuż obok znajduje się Neue Pinakoteke, czas się tam udać

14:30 – 15:30 zwiedzanie kolejnego muzeum, tym razem ze sztuką XVIII i XIX-wieczną. Jest tu sala poświęcona impresjonistom, a van Gogh na żywo robi naprawdę duże wrażenie.

weekend w Monachium
Tego też lubię

15:30 – 15:40 czas na sztukę współczesną, idziemy do Pinakoteke Moderne.

15:40 – 16:40 najciekawsze są zbiory stałe znajdujące się na pierwszym piętrze i od nich rozpocznijcie zwiedzanie.

Weekend w Monachium – trochę zieleni i piwo

16:40 – 17:10 tyle czasu zajmie wam spacer do Ogrodu Angielskiego przez dzielnicę artystów i studentów. Posłużcie się nawigacją w telefonie, tak będzie najprościej.

17:10 – 18:10 odpocznijcie w parku

weekend w Monachium
Na zielonej trawce

18:10 – 18:30 idźcie w kierunku Odeonplatz, po drodze miniecie budynek bawarskiego sejmu i przejdziecie obok Rezydencji. Na Odeonplatz zwraca uwagę wspaniały barokowy kościół. Możecie przejść do Marienplatz lub przejechać jeden przystanek metrem.

weekend w Monachium
Super barok

18:30 – 19:30 odwiedźcie piwiarnię Augustiner. Jedzenie jak jedzenie, piwo za to dobre, a wnętrze niezwykle ciekawe.

Niedziela

Weekend w Monachium – Rezydencja i jej skarby

10:00 Na początek zwiedzamy Rezydencję. Dawną siedzibę rządzącego przez kilkaset lat Bawarią rodu Wittlesbachów. Zaczynamy na Odeonplatz, idziemy do kasy biletowej znajdującej się przy Residenzst.

10:00 – 11:00 zwiedzanie skarbca. Nie śpieszcie się w pierwszych salach, znajdują się tu wspaniałe i cenne eksponaty. Ogląda się rzeczy od najstarszych do najnowszych. W cenie biletu jest audio guide ( nie ma po polsku). Warto skorzystać.

weekend w Monachium
Skarby są fantastyczne

11:00 – 13:00 zwiedzanie apartamentów. Wiele tu ciekawych komnat. Zwróćcie uwagę na Antiquarium , galerię przodków, kaplicę oraz na pokoje dekorowane porcelaną.

13:00 – 13:20 wejdźcie do kościoła Teatynów, zobaczycie wewnątrz wspaniały barok w czystej formie. Naprawdę warto.

13:20 – 13:30 Aby coś zjeść trzeba przejść w stronę Marienplatz

13:30 – 14:10 obiad

14:10- 14:25 powrót do Rezydencji

14:25 – 14:40 zwiedzanie teatru rokokowego.

weekend w Monachium
Teatr

Jeśli tego dnia wracacie wieczornym samolotem to pewno już czas by myśleć o udaniu się na lotnisko. Warto pamiętać, iż monachijski port lotniczy znajduje się daleko od centrum i podróż kolejką zajmuje z centrum ponad 40 minut.

Jeśli

chcecie przeczytać o innych miejscach w Niemczech, zerknijcie tu;

interesuje Was, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie:

lubicie zwiedzać Polskę, kupcie nasz autorski ebook, informacje na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a klikając w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.



Booking.com


Dodane przez Małgosia dnia 2014-04-05

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies