fbpx
Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 ?

Trzeba przyznać, że listopad to nie jest ten miesiąc, który najchętniej wybieramy, aby pojechać na urlop, bo i pogoda brzydka, i dzień krótki. Nie powinniśmy jednak ulegać jesiennemu nastrojowi, warto zawsze ruszyć się z kanapy, bo wtedy życie jest ciekawsze, nawet w listopadzie. Mam więc dla Was kilka propozycji. Inne znajdziecie z zeszłorocznym tekście. Przypomnę tylko, że we wszystkim zaproponowanych miejscach sami byliśmy właśnie w listopadzie.

Gdzie pojechaĆ w Listopadzie

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 roku – Gandawa

Rok temu na początku listopada byliśmy w Antwerpii i Gandawie. I jeżeli będziecie mieć więcej czasu warto odwiedzić oba te miasta i może jeszcze dołączyć Brugię. Kiedy będziecie mieli mniej czasu pojedźcie w jedno miejsce i poznajcie je dokładnie. Gandawa ma wspaniałe kanały, którymi koniecznie trzeba popłynąć, aby poznać miasto od strony wody. Ładne jest też stare miasto. Pełne klimatu restauracje znajdują się nad wodą. Warto zwiedzić zamek i wspiąć się na dzwonnicę. Inne szczegóły znajdziecie w tekście, do którego link podaję poniżej.

Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku
Nad wodą
Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku
Na łódce
Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku
Wieczorem

Zwiedzanie Gandawy, to była prawdziwa przyjemność

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Rzym

Kilka lat temu odwiedziliśmy w listopadzie Rzym. Jeden dzień padało, w pozostałe było słonecznie. Podczas deszczu odwiedziliśmy jedno z wielu muzeów, a w inne dni chodziliśmy z krótkimi rękawkami. Nie mogę napisać, że w listopadzie nie było turystów, bo w Rzymie turyści są zawsze. Było ich na pewno mniej niż w innych miesiącach. Rzymu jako destynacji turystycznej chyba zachwalać nie muszę. Nam się bardzo tu podobało i tylko czekamy, aby znów zjeść pizzę w jednym z uroczych lokali. Oczywiście nie zapomnimy też o lodach.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Moje ulubione zdjęcie z Rzymu
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Rzymskie ruiny
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Schody Hiszpańskie

Zwiedzanie Rzymu, czyli rzymskie wakacje

Gdzie pojechać w listopadzie – Będzin

Jura Krakowsko-Częstochowska jesienią jest pełna uroku, ale niestety niektóre zamki są zamknięte i można je oglądać tylko z zewnątrz. Dlatego polecam zamek w Będzinie, pięknie odrestaurowany. Warto go obejść dookoła, bo z każdej strony wygląda trochę inaczej. Nie zapomnijcie też wybrać się do pałacu Mieroszewskich, aby obejrzeć wnętrza z późniejszych czasów. Znajduje się on niedaleko zamku.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Zamek w Będzinie z jednej strony
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Zamek w Będzinie z drugiej strony
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Pałac Mieroszewskich

Jura Krakowsko-Częstochowska – zamek Będzin

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice

Podczas jednodniowego wypadu z Krakowa spokojnie udało nam się odwiedzić oba miejsca i jeszcze na dodatek zjeść obiad, a na deser kremówkę. Dróżki kalwaryjskie były prawie puste, mogliśmy więc w spokoju przyjrzeć się poszczególnym kaplicom. Zwiedziliśmy też kościół i klasztor. A potem pojechaliśmy do Wadowic i obejrzeliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, nowoczesne i z ciekawymi eksponatami.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Kościół w Kalwarii Zebrzydowskiej
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Dróżki kalwaryjskie
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Muzeum w Wadowicach

Zwiedzanie Kalwarii Zebrzdowskiej

Zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Poznań

Poznań ma wiele do zaoferowania, a jak zdecydujecie się przyjechać tu 11 listopada, będzie mogli wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętym Marcinem i oczywiście Dniem Niepodległości też. Koziołki najlepiej można sobaczyć z okien Muzeum Rogalowego. Warto wejść do Ratusza, aby zobaczyć dawny Poznań i koniecznie musicie obejrzeć nowoczesną ekspozycję Brama Poznania. warto zajrzeć do Muzeum Diecezjalnego i do Muzeum Narodowego. Informuję też, że w Centrum Kultury Zamek ma miejsce wystawa obrazów Fridy Kahlo i Diego Rivera.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Katedra
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Brama Poznania
Gdzie pojechać w listopadzie 2017
Marcin robi rogale

Zwiedzanie Bramy Poznania

Rogale Świętomarcińskie w Poznaniu

Weekend w Poznaniu – co robić?

Poznań 11 listopada, było spokojnie i uroczyście

I to już wszystkie moje propozycje. Napiszcie w komentarzach, czy wyjeżdżacie gdzieś w listopadzie? Jakie są wasze ulubione miejsca na listopadowe wypady? Miłego zwiedzania i pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.Booking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *