Gdzie pojechać w listopadzie
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w listopadzie 2016?

Zaraz rozpocznie się listopad, czyli miesiąc, kiedy rzadko chce nam się nawet myśleć o wyjeździe, czasem nawet trudno wyjść z domu. Ale wbrew tym pozorom, kiedy przeglądałam nasze wycieczki okazało się, że w listopadzie także potrafiliśmy dobrze się bawić. Trzeba się więc ruszyć z kanapy i być może wybrać naszym śladem. Oto gdzie  pojechać w listopadzie 2016.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016? – Lanzarote

Jeżeli możecie wziąć w listopadzie to urlop na tej wyspie będzie świetnym wyborem z wielu powodów. Zobaczycie tam słońce i będziecie się nim cieszyć znacznie dłużej, bo dni są dłuższe. Możecie wykąpać się w morzu, zwiedzić wspaniały Park Narodowy Timanfaya. W przeciwieństwie do innych kurortów na nie zobaczycie tu wieżowców (z jednym wyjątkiem), bo wyspę zaprojektował artysta i chwała władzom, że do dziś trzymają się stworzonych przez niego zasad. Ten artysta to …Marinque.

Wyspa Cesara Marinque

Park Narodowy Timanfaya

Gdzie pojechać w listopadzie 2016 – Brugia

W Brugii byliśmy w zeszłym roku i naprawdę dobrze się tam bawiliśmy. Na początku listopada pogoda była wymarzona do zwiedzania. Obejrzeliśmy wszystkie atrakcje tego pięknego miasta, mieliśmy nawet czas, aby pojechać nad morze. Pływaliśmy kanałami, jedliśmy smaczne jedzenie (waterzoi śni nam się do dziś po nocach), piliśmy wspaniałe piwo, a domu przywieźliśmy czekoladki.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Brugia
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
W nocy też było pięknie

Zwiedzanie Brugii – nasza trasa 

Gdzie pojechać w listopadzie 2016 – Bieszczady

Bardzo chwaliliśmy sobie wyjazd w Bieszczady. Miał on jedną tylko wadę, dni były krótkie. Za to pogodę mieliśmy wspaniałą, przez cztery dni świeciło słońce, a na dole można było chodzić z krótkim rękawem. O tej porze roku, to oczywiście loteria, ale nam się udało i byliśmy bardzo zadowoleni. Powinniście przejść obie połoniny, wejść na Tarnicę i udać się do Grobu Hrabiny.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Połonina Caryńska
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Połonina Wetlińska
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Widok z Tarnicy

Imieniny Marcina na Tarnicy

Gdzie pojechać w listopadzie 2016– Kraków

Jeżeli chcecie zwiedzić Kraków, listopad jest idealny. Ludzi będzie mniej niż zwykle, a poza tym możecie zwiedzać za darmo niektóre wystawy na Wawelu. Są to: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony, Gobeliny Ogińskich ze Słonimia oraz Leonardo da Vinci Dama z Gronostajem. A w długie wieczory możecie wybrać się do teatru, na koncert czy wreszcie do restauracji lub kawiarni.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Wawel
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Wawel dziedziniec zamkowy

Wszystkie teksty o Krakowie (jest ich 18)

Gdzie pojechać w listopadzie 2016? – Warszawa

Warszawę proponuję z takich samych powodów jak Kraków. Za darmo można obejrzeć: Zamek Królewski – wszystkie ekspozycje stałe i wystawy czasowe, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie. Na stronach internetowych możecie odszukać inne atrakcje oferowane przez te muzea.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Jesienne Łazienki
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Zamek Królewski

Teksty o Warszawie (38)

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

Pragniecie zobaczyć ciekawe miejsca w Polsce, które poprawią Wam nastrój, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a po kliknięcie w zdjęcie poniżej, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies