fbpx
Gdzie pojechać w listopadzie
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w listopadzie 2016?

Zaraz rozpocznie się listopad, czyli miesiąc, kiedy rzadko chce nam się nawet myśleć o wyjeździe, czasem nawet trudno wyjść z domu. Ale wbrew tym pozorom, kiedy przeglądałam nasze wycieczki okazało się, że w listopadzie także potrafiliśmy dobrze się bawić. Trzeba się więc ruszyć z kanapy i być może wybrać naszym śladem. Oto gdzie  pojechać w listopadzie 2016.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016? – Lanzarote

Jeżeli możecie wziąć w listopadzie urlop to Lanzarote będzie świetnym wyborem z wielu powodów. Zobaczycie tam słońce i będziecie się nim cieszyć znacznie dłużej, bo dni są dłuższe. Możecie wykąpać się w morzu, zwiedzić wspaniały Park Narodowy Timanfaya. W przeciwieństwie do innych kurortów na Lanzarote nie zobaczycie wieżowców (z jednym wyjątkiem), bo wyspę zaprojektował artysta i chwała władzom, że do dziś trzymają się stworzonych przez niego zasad. Ten artysta to …Marinque.

gdzie pojechać w listopadzie 2016
Lanzarote
gdzie pojechać w listopadzie 2016
Lanzarote
gdzie pojechać w listopadzie 2016
Lanzarote

Lanzarote wyspa Cesara Marinque

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote

Gdzie pojechać w listopadzie 2016 – Brugia

W Brugii byliśmy w zeszłym roku i naprawdę dobrze się tam bawiliśmy. Na początku listopada pogoda była wymarzona do zwiedzania. Obejrzeliśmy wszystkie atrakcje tego pięknego miasta, mieliśmy nawet czas, aby pojechać nad morze. Pływaliśmy kanałami, jedliśmy smaczne jedzenie (waterzoi śni nam się do dziś po nocach), piliśmy wspaniałe piwo, a domu przywieźliśmy czekoladki.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Brugia
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
W nocy też było pięknie

Zwiedzanie Brugii – nasza trasa 

Gdzie pojechać w listopadzie 2016 – Bieszczady

Bardzo chwaliliśmy sobie wyjazd w Bieszczady. Miał on jedną tylko wadę, dni były krótkie. Za to pogodę mieliśmy wspaniałą, przez cztery dni świeciło słońce, a na dole można było chodzić z krótkim rękawem. O tej porze roku, to oczywiście loteria, ale nam się udało i byliśmy bardzo zadowoleni. Powinniście przejść obie połoniny, wejść na Tarnicę i udać się do Grobu Hrabiny.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Połonina Caryńska
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Połonina Wetlińska
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Widok z Tarnicy

Imieniny Marcina na Tarnicy

[fb_button]

Gdzie pojechać w listopadzie 2016– Kraków

Jeżeli chcecie zwiedzić Kraków, listopad jest idealny. Ludzi będzie mniej niż zwykle, a poza tym możecie zwiedzać za darmo niektóre wystawy na Wawelu. Są to: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony, Gobeliny Ogińskich ze Słonimia oraz Leonardo da Vinci Dama z Gronostajem. A w długie wieczory możecie wybrać się do teatru, na koncert czy wreszcie do restauracji lub kawiarni.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Wawel
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Wawel dziedziniec zamkowy

Wszystkie teksty o Krakowie (jest ich 18)

Gdzie pojechać w listopadzie 2016? – Warszawa

Warszawę proponuję z takich samych powodów jak Kraków. Za darmo można obejrzeć: Zamek Królewski – wszystkie ekspozycje stałe i wystawy czasowe, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie. Na stronach internetowych możecie odszukać inne atrakcje oferowane przez te muzea.

Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Jesienne Łazienki
Gdzie pojechać w listopadzie 2016
Zamek Królewski

Teksty o Warszawie (38)Booking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *