fbpx
Wycieczki ze Świnoujścia
Blog,  Niemcy,  Niezbędnik,  Polska,  Warto,  Zachodniopomorskie

Wycieczki ze Świnoujścia 10 hitów po obu stronach granicy

Po powrocie do domu postanowiłam zrobić ranking, tego, co mi się najbardziej podczas wyjazdu podobało. Na plan pierwszy wysuwa się jedna uwaga ogólna. Nie można tu się nudzić, a miejsc do zwiedzenia zostało jeszcze bez liku. Skupię się tylko na miejscach, które odwiedziliśmy w tym roku.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 1

Białe skały Rugii

Rugia białe skały
Wycieczki ze Świnoujścia

Pierwsze miejsce należy się za urodę, po prostu za to, że jest tam pięknie, a jesienią w szczególności, bo biel skał, błękit morza uzupełniają kolorowe liście na drzewach.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 2

Ratusz i kościół pod wezwaniem św. Mikołaja w Stralsundzie

Wycieczki ze Świnoujścia
Stralsund ratusz

Kamieniczki  na Starym Rynku, choć też ładne są podobne do innych, ale ratusz i kościół są unikatowe. A w kościele jeszcze możemy oglądać podobno najstarszy zegar w Europie.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 3

Promenada od Świnoujścia do Basin

Wycieczki ze Świnoujścia
Heringsdorf

Jest to fantastyczne połączenie deptaka ze ścieżką rowerową, możemy podziwiać Ahlbeck, które nam się podobało najbardziej, później Heringsdorf z długim molo, a na końcu Basin, z dawnymi budkami kąpielowymi. We wszystkich miejscowościach przy promenadzie są malownicze domy z początku ubiegłego wieku.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 4

Oceanarium w Straslundzie

Wycieczki ze Świnoujścia
Oceanarium Stralsund

Oceanaria w Walencji i Lizbonie są zarówno większe, jak i ładniejsze, ale w Straslundzie na tarasie mieszkają bardzo zabawne pingwiny. Poza tym można się tu dowiedzieć wielu interesujących rzeczy o Morzu Bałtyckim.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 5

Basen solankowy w Ahlbeck

Wycieczki ze Świnoujścia
Ahlbeck basen

Basen ma jedno wadę, nie posiada basenu pływackiego, ale ciepły basen solankowy z hydromasażem ten brak wynagradza. Jest tu czysto i ładnie.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 6

Jezioro Turkusowe

Wycieczki ze Świnoujścia
Jezioro Turkusowe

Leży w Wapnicy niedaleko Międzyzdrojów. Fantastyczny kolor jeziora wspaniale współgrał z kolorowymi liśćmi, a widok z pobliskiego wzgórza na całą okolicę zasługuje na uznanie.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 7

Stawa Młyny

Wycieczki ze Świnoujścia
Stawa Młyny

Jest to uroczy punkt nawigacyjny znajdujący się na falochronie zachodnim i wyróżniający Świnoujście spośród wielu innych nadmorskich miejscowości. Stanowi świetny punkt docelowy spacerów. Przypomina mały holenderski wiatrak.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 8

Zinnowitz i podwodna kapsuła

Wycieczki ze Świnoujścia
Podwodna kapsuła

Pomysł wsadzenia ludzi pod wodę, choć niewiele tam widać, mógłby budzić wątpliwości. Ale puszczenie pod wodą filmu 3 D o mieszkańcach Bałtyku uważam za świetny. Minus należy się za tylko i wyłącznie wersję niemieckojęzyczną.

Wycieczki ze Świnoujścia: numer 9

Miasto Wolin

Wycieczki ze Świnoujścia
Wolin skansen

Za wspaniałe położenie oraz bogatą historię, o której można dowiedzieć się w małym Muzeum Regionalnym oraz za pomysł wybudowania skansenu.

Numer 10

Świeże ryby

Wycieczki ze Świnoujścia
Pycha

Można je było dostać zarówno w Świnoujściu, jak i po niemieckiej stronie.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-10-08

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *