Gdzie pojechać w maju 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – nasze propozycje

Maj to doskonały miesiąc na podróżowanie i pojechać można właściwie wszędzie. Jeśli jesteście ciekawi, jakie miejsca znalazły się na mojej liście rok temu, zerknijcie tu. A dziś nowe miejsce. We wszystkich zaproponowanych byliśmy w maju i dobrze się bawiliśmy. Muszę jednak przypomnieć o jednej niedogodności podczas majowych podróży po Polsce. Maj to miesiąc pierwszych komunii i w związku z tym są problemy, aby coś zjeść w drodze, bo restauracje są wynajęte na rodzinne imprezy. Pamiętajcie o tym.

Gdzie pojechać w maju 2017?
Zamek w Chęcinach

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – Kastylia i Leon

Naszą podróż po Kastylii i Leon opisałam w poprzednim wpisie, teraz tylko dodam, że jest to świetny czas, aby tu przyjechać, bo nie jest jeszcze nadmiernie gorąco. Z podróży w maju przywieźliśmy wiele wspomnień, natomiast kiedy odwiedzaliśmy te miejsca w sierpniu, upał był taki, że dziś już w ogóle nic nie pamiętam. Wycieczkę zaczęliśmy w Madrycie, wypożyczyliśmy samochód i dojechaliśmy do Segowii, potem zwiedziliśmy jeszcze Coca, La Granja, Salamankę, Astorgę i Leon. Wszystkie miejsca piękne i bogate w zabytki.

Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Katedra w Segowii o zachodzie słońca

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – Aranjuez

Pałac królewski w Aranjuez jest niedaleko Madrytu. W zeszłym roku proponowałam, abyście przyjechali tu obejrzeć, jak wygląda dzień patrona miasta św. Izydora. Jest to 16 maja, ale warto przylecieć dzień wcześniej. Jeśli zawitacie już do Madrytu, to możecie wybrać się na krótką wycieczkę do Aranjuez i obejrzeć pałac i ogrody królewskie. Uważajcie, abyście nie zagapili się tak, jak my. Zastanawiałabym się też, czy wybierać się tam „Truskawkowym Pociągiem” ze względu na jego niekoniecznie zawrotną prędkości i te drewniane siedzenia…

Zwiedzanie Aranjuez

gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Pałac Królewski w Aranjuez
gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Ogrody

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – Chęciny i Jaskinia Raj

Zamek w Chęcinach po remoncie wygląda bardzo atrakcyjnie. Rozciąga się z niego wspaniały widok. Warto zjechać z drogi Warszawa-Kraków, albo przyjechać specjalnie. Nie zrażajcie się rzeźbami wojów. Blisko jest Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka, warto zajrzeć. Nie zapomnijcie jednak zamówić przez Internet biletów do jaskini, bo na miejscu może już nie być miejsc. Liczba osób wchodzących do środka jest limitowana. W jaskini nie można też robić zdjęć.

Zamek w Chęcinach po remoncie

Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka 

Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Chęciny, dziedziniec zamkowy

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – u początków państwa

W zeszłym roku odwiedziliśmy Wielkopolskę, zwiedziliśmy gnieźnieńską katedrę, Ostrów Lednicki, skansen w Dziekanowicach, a spaliśmy w Poznaniu, gdzie oglądaliśmy wspaniałe multimedialne muzeum Brama Poznańska. To świetny pomysł na wycieczkę. Nie przeszkadzał nam nawet lekki deszcz w Ostrowie Lednickim. Z zainteresowaniem oglądaliśmy zachowane fragmenty dawnych budynków.

Gniezno, czyli początek państwa

Skansen w Dziekanowicach

Zwiedzanie Ostrowa Lednickiego

Zwiedzanie Bramy Poznania

Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Ostrów Lednicki
Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Brama Poznania

Gdzie pojechać w maju 2017 roku? – Mierzeja Wiślana

Maj to także doskonały czas, aby wybrać się nad polskie morze. Proponuję (wcale nie Kołobrzeg), Mierzeję Wiślaną. Weekend w Krynicy Morskiej wspominamy do dziś. Jedliśmy wspaniałe świeże ryby. Z latarni morskiej oglądaliśmy okolicę. No i znaleźliśmy mnóstwo bursztynów, a co najważniejsze nie było tłumu

Mierzeja Wiślana

Krynica Morska

Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Kutry na plaży
Gdzie pojechać w maju 2017 roku?
Plażowanie bez tłoku

Życzę Wam miłych wrażeń. Napiszcie, gdzie się wybieracie.

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies