Blog,  Polska,  Pomorskie

Mierzeja Wiślana, czyli nasze bursztynowe łowy

Mieliśmy ambitny plan, że w niedzielę zwiedzimy Frombork i Elbląg, na planie się jednak skończyło. Zresztą wcale się tym nie przejmowaliśmy. Po mglistym wieczorze nastał dużo pogodniejszy, choć chłodny ranek, potem jednak z upływem czasu pogoda robiła się coraz ładniejsza. Ale wracając do planów: zawsze mamy ich więcej niż da się zrealizować, a potem na bieżąco wszystko weryfikujemy i chyba tak najlepiej nam się podróżuje, bo przecież musi to być przyjemne. Mierzeja Wiślana ma tyle do zaoferowania.

Mierzeja Wiślana, Krynica Morska
Kuter właśnie przypłynął

Mierzeja Wiślana – bursztyny

Przedpołudnie spędziliśmy na plaży w Krynicy Morskiej. Zaczęliśmy chodzić wzdłuż brzegu i zbierać bursztyny, jak większość obecnych. Takiej ich ilości w jednym miejscu jeszcze nigdy w życiu nie widziałam, a przecież wychowałam się nad morzem.

Mierzeja Wiślana
Bursztyny

Szliśmy tak na wschód aż Marcin śmiał się, iż za chwilę przekroczymy granicę Unii.

Mierzeja Wiślana – latarnia w Krynicy Morskiej

Mierzeja Wiślana
Czerwona latarnia w Krynicy Morskiej

Za pomocą nawigacji w telefonie znaleźliśmy latarnię morską, bo mimo że czerwona, z plaży jej nie widać. Przez chwilę zastanawiałam się, czy ryzykować kolejne zakwasy, ale dzielnie podążyłam na samą górą, najpierw schodami, a potem po drabinie. Niestety wszystko było osłonięte jakąś plastikową szybką, więc nie udało się zrobić zdjęć odpowiednio dobrych. Widok jednak jest rzeczywiście imponujący, bo i zalew  i morze ukazują się w całej krasie.

Mierzeja Wiślana
Latarnia morska na górze

Ryby

Rano na plaży spotkaliśmy rybaków, którzy wrócili z połowu. Byliśmy tu miło zaskoczeni, po pobycie w Świnoujściu, myśleliśmy, że wszędzie nad morzem ciężko dostać świeże ryby. Ale w Krynicy Morskiej były i na plaży i specjalnym sklepie przy ulicy Bosmańskiej. Sklep jest czynny codziennie od rana, od 9 do wieczora. Z jednej strony jest sprzedaż ryb wędzonych, a z drugiej świeżych. Kupiliśmy dwa dorodne dorsze i jeszcze trochę ryb wędzonych.

Obiad zjedliśmy w Kątach Rybackich, bo chcieliśmy mieć widok na morze, a takich restauracji w Krynicy nie znaleźliśmy.

Mierzeja Wiślana, plaża
Na plaży w Kątach Rybackich

Potem jeszcze posiedzieliśmy na plaży w Sztutowie, bo zrobiło się już zupełnie ciepło i dopiero o 16 ruszyliśmy do Warszawy. Frombork i Elbląg poczekają…

Jeśli

chcecie zobaczyć więcej miejsc z województwa pomorskiego, to tu je znajdziecie;

jesteście zainteresowani, co aktualnie robimy, śledźcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie podróżować po Polsce, kupcie naszą książkę, szczegóły na jej temat znajdziecie w tym wpisie, a jak klikniecie w obrazek przeniesiecie się do naszego sklepu.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, kiedy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies