Gdzie pojechać w październiku
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w październiku?

Osobiście bardzo lubię wyjeżdżać w październiku. Czasem nawet wybieraliśmy na urlop właśnie w tym miesiącu. Lubię spokój plaż poza sezonem, możliwość zwiedzanie bez tłumów oraz bardzo często świetną pogodę na górskich szlakach. Dlatego dziś będzie różnorodnie. No i oczywiście nie zabraknie Hiszpanii, bo w paździerzu spędziliśmy w niej cudowne dwa tygodnie podróżując po Estremadurze.

Gdzie pojechać w październiku – Ustka i okolice

Bardzo dobrze wspominam urlop w Ustce, bo plaże były puste, pogoda piękna, woda zimna, ale przecież w lecie jest taka sama. Często chodziłam po szlakach Słowińskiego Parku Narodowego zupełnie sama. Było naprawdę super. Jeżeli macie taką możliwość, jedźcie nad morze jesienią. W powietrzu jest wtedy więcej jodu, to dodatkowa zaleta. Jedyną wadę, jaką widziałam, to zamknięte niektóre atrakcje turystyczne, ale czy musiałam koniecznie wchodzić na latarnię morską w Czołpinie? Nie, wystarczyły mi spacery.

Gdzie pojechać w październiku
Słowiński Park Narodowy
Gdzie pojechać w październiku
Ruchome wydmy
Gdzie pojechać w październiku
Pusta plaża
Gdzie pojechać w październiku
Rewelacyjne zachody słońca

Okolice Ustki, pomysły na ciekawe wycieczki

Gdzie pojechać w październiku – wycieczka na Śnieżkę

Trochę się zastanawiałam, czy proponować Wam wyprawę na Śnieżkę, bo po tej wycieczce byłam przeziębiona. Ale w końcu nie każdy musi popełniać moje błędy i pić wodę z lodówki. A wycieczka była naprawdę super z powodu pogody. Świeciło słońce i powietrze było przejrzyste, a więc i widoki świetne, bo w końcu właśnie dla nich wspinamy się i pocimy. Wyjazd w góry w październiku, to naprawdę dobry pomysł. My byliśmy też o tej porze roku na Babiej Górze.

Gdzie pojechać w październiku
W drodze na Śnieżkę
Gdzie pojechać w październiku
Na szczycie
Gdzie pojechać w październiku
Świątynia Wang
Gdzie pojechać w październiku
Jesienne kolory na szlaku

Wejście na Śnieżkę szlakiem czerwonym

Świątynia Wang i jej historia

Gdzie pojechać w październiku – Kórnik

W październiku warto też odwiedzić jakiś zamek. Mamy ich w Polsce bardzo dużo. My pojechaliśmy do Kórnika i z dużą przyjemnością obejrzeliśmy ten zamek z orientalnymi detalami. Jest piękny i oryginalny. Zrobił na mnie duże wrażenie, kiedy widziałam go po raz pierwszy podczas szkolnej wycieczki. Znów obejrzałam go z dużą przyjemnością. Spacer po otaczającym go arboretum to dodatkowa przyjemność.

Gdzie pojechać w październiku
Zamek w Kórniku od strony parku
Gdzie pojechać w październiku
Wnętrze
Gdzie pojechać w październiku
Biała Dama

Zamek w Kórniku, o tureckich fascynacjach

Gdzie pojechać w październiku – Estremadura

Nietypowo, proponuję Wam wycieczkę po hiszpańskiej Estremadurze. Było mi bardzo trudno wybrać jedno miasto, bo tak samo podobało nam się tajemnicze Trujillo i Caceres, w którym czas się zatrzymał. Merida urzekała romańskimi zabytkami, Guadalupe wspaniałymi muzeami i Czarną Madonną. Do tego wszystkiego trzeba dodać zupełnie fantastyczny Park Narodowy Narodowy Montfrague z dzikimi ptakami oraz biegające po polach zabawne czarne świnie.

Gdzie pojechać w październiku
Trujillo
Gdzie pojechać w październiku
Caceres
Gdzie pojechać w październiku
Guadelupe
Gdzie pojechać w październiku
Czarna świnia
Gdzie pojechać w październiku
Merida

Estremadura nasz wycieczka

Gdzie pojechać w październiku – Londyn

Pogoda była bardzo przyjemna, choć na krótko pojawił się deszcz. Parki z kolorowymi liśćmi wyglądały fantastycznie. Największe wrażenie zrobiło na nas Tower od London.

Gdzie pojechać w październiku
Tower of London

Tower of London

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

Pragniecie zobaczyć ciekawe miejsca w Polsce, które poprawią Wam nastrój, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a po kliknięcie w zdjęcie poniżej, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies