Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w kwietniu 2017

Kwiecień to naprawdę miły czas na podróżowanie, większość atrakcji po zimowej przerwie jest już otwarta, dni są długie, a niebo niebieskie. Jedyną niedogodnością może być zmienna pogoda. Ale przecież nie jest to wystarczający powód, aby siedzieć w domu. Już raz pisałam o kwietniowych propozycjach wyjazdu, możecie tu zajrzeć. Dziś zupełnie nowe pomysły.

Gdzie pojechać w kwietniu 2017 – Kopenhaga

Podczas naszego pobytu świeciło słońce, niebo było niebieskie, tylko wiał morski chłodny wiatr. Ale i tak siedzieliśmy z krótkim rękawem na rynku. Mieliśmy też okazję zaobserwować, jak wygląda hygge z bliska – w piątek wieczorem wszyscy mijani przez nas Duńczycy wykazywali mniejszy lub większy stopień upojenia alkoholowego. Było to jednak upicie na wesoło.

Zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc, odwiedziliśmy Syrenkę i poznaliśmy jej ciekawą historię.

Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Kopenhaga widok miasta
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Kopenhaga – nabrzeże
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Kopenhaga – Syrenka

Zwiedzanie Kopenhagi 

Kopenhaska Syrenka i jej historia

Gdzie pojechać w kwietniu 2017 – Segowia

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć Hiszpanii. Rok temu o tej porze odbyliśmy naszą wspaniałą podróż po Kastylii i Leon. Wam proponuję pierwsze odwiedzone przez nas miasto, czyli Segowię. Jest tu wspaniała katedra i alkazar, a także znany akwedukt z czasów rzymskich, poza wszystkim to naprawdę miłe miejsce. Można też zwiedzić okolice. My oglądaliśmy zamek w Coca i pałac La Granja.

Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Katedra w Segowii
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Segowia akwedukt
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Segowia o zachodzie słońca
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Zamek w Coca

Zwiedzanie Segowii

Zamek w Coca i inne atrakcje

La Granja – Pałac Królewski

Gdzie pojechać w kwietniu 2017 – Bydgoszcz

Na temat naszego zauroczenia Bydgoszczą już pisałam. Byliśmy tam w zeszłym roku, właśnie w kwietniu. Koniecznie zobaczcie faceta na linie i Twardowskiego. Poza tym możecie nauczyć się, jak robić mydło. W katedrze jest wspaniały sufit, a muzeum regionalnym możecie zobaczyć, jak wyglądała dawna Bydgoszcz. Oczywiście są jeszcze obrazy związanego z miastem Leona Wyczółkowskiego.

Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Bydgoszcz „Przechodzący”
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Bydgoszcz katedra
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Bydgoszcz – Rynek

Zwiedzanie Bydgoszczy

Gdzie pojechać w kwietniu 2017 – Golub-Dobrzyń

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu lepiej prezentuje się z zewnątrz, ale warto wybrać się na wycieczkę po komnatach, aby zapoznać się z jego długą historią. Dziś mieści się w zamku hotel, ale część komnat udostępniana jest zwiedzającym i są tu wystawy, ta o Wikingach była interesująca.

gdzie pojechać w kwietniu 2017
Zamek z zewnątrz
gdzie pojechać w kwietniu 2017
Wystawa poświęcona Wikingom

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu

Gdzie pojechać w kwietniu 2017 – Kołobrzeg

Wielokrotnie już pisałam, że wiosna i jesień to wspaniały czas, aby odwiedzić nasze nadmorskie miejscowości. W kwietniu w Kołobrzegu bywa chłodniej niż w pozostałej części Polski, bo wieje chłodny wiatr. Można jednak się schować w zacisznym miejscu i wtedy słońce dogrzewa naprawdę mocno. Kołobrzeg leży wzdłuż linii brzegowej. Centrum jest po wschodniej stronie portu. Ja lubię plażę po zachodniej stronie, bo można nią dojść aż do Dźwirzyna.

Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Zachód słońca na kołobrzeskiej plaży
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Latarnia Morska
Gdzie pojechać w kwietniu 2017
Plaża po zachodniej stronie

Kołobrzeg, czyli powrót do odległej przeszłości

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies