fbpx
Gdzie pojechać w kwietniu
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w kwietniu?

Miesiąc kończy się niepostrzeżenie, a ja prawie zapomniałam poradzić Wam, gdzie pojechać w kwietniu. Ale na szczęście spojrzałam w kalendarz, no i piszę. Podróżowanie staje się coraz bardziej przyjemne, dni są dłuższe niż w poprzednich miesiącach i wiele obiektów w Polsce powoli zaczynają otwierać. Można też skorzystać z braku sezonu i zobaczyć niektóre obiekty bez tłumu wokół. Oto moje kwietniowe typy:

Gdzie pojechać w kwietniu – Lizbona

Lizbona to piękne miasto i właściwie zawsze warto tam pojechać, ale w kwietniu nie jest jeszcze nadmiernie gorąco, czasem może zdarzyć się deszcz, ale podczas naszego kwietniowego pobytu nie padało. Słońce świeciło wspaniale, bawiliśmy się świetnie. Oczywiście trochę ludzi było, ale nie tak dużo, jak w sezonie turystycznym. Największe wrażenie wywarł na mnie klasztor Hieronimitów oraz urocze wąskie uliczki, szczególnie, kiedy suszyły się na nich prześcieradła.

Gdzie pojechać w kwietniu
Klasztor Hieronimitów
Gdzie pojechać w kwietniu
Wieża w Belem

10 powodów dla których warto odwiedzić Lizbonę

Gdzie pojechać w kwietniu – Monachium

Są tu wspaniałe muzea, na targu w centrum można zjeść kiełbasę i wypić piwo. Miło też przejść się na spacer po parku lub wzdłuż rzeki. Nie wiem, co zrobiło na mnie większe wrażenie: Pinakoteka ze wspaniałymi obrazami, czy pałac Wittelsbachów? Pewnie jedno i drugie. Monachium zaskoczyło nas też bawarskością widoczną nawet na ulicy (spotykaliśmy ludzi ubranych w tradycyjne stroje) i katolicyzmem, który spowodował zamknięcie wszystkich sklepów w niedzielę.

Gdzie pojechać w kwietniu
Antiqurium
Gdzie pojechać w kwietniu
Piwo jest wszędzie

Zwiedzanie Monachium muzea i coś jeszcze

Gdzie pojechać w kwietniu – Elche

Wspaniałe, pełne palm miasto, do którego blisko jest z Alicante. My właśnie do Alicante przylecieliśmy, wypożyczyliśmy samochodów i zaraz byliśmy w Elche. Jeżeli lubicie palmy, to jest miejsce dla Was wymarzone, bo właśnie dzięki palmom znalazło się na światowej liście UNESCO. My trafiliśmy do Elche w czasie Świąt Wielkanocnych i odnotowaliśmy kolejny, że podczas procesji rzuca się tam z balkonów małe karteczki.

Gdzie pojechać w kwietniu
Palmy są wszędzie
Gdzie pojechać w kwietniu
Jest też dawny alkazar

Palmy w Elche

Gdzie pojechać w kwietniu – zamek Krzyżtopór

To chyba mój ulubiony zamek, choć ruina i nie wiem, co działa najbardziej na moją wyobraźnię, czy marmurowe żłoby, czy rok zaklęty w kamień, czy też akwarium na suficie… Jest wspaniały i działa na wyobraźnię. Warto przyjechać na wiosnę, bo światło jest wspaniałe, na tle bardzo niebieskiego nieba zamek wygląda zjawiskowo.

Gdzie pojechać w kwietniu
Ujazd, zamek Krzyżtopórt
Gdzie pojechać w kwietniu
Do dziś robi wrażenie

Niesamowity zamek Krzyżtopór

Gdzie pojechać w kwietniu – Kopalnia Soli w Wieliczce

Jeszcze nie będzie tłumów, możecie więc w miarę spokojnie zjechać pod ziemią i wysłuchać opowieści przewodnika, zrobić zdjęcia i podziwiać solne rzeźby. Oczywiście turystów zawsze w Wieliczce jest dużo, ale jednak w kwietniu będzie mniej niż w późniejszych miesiącach.

Gdzie pojechać w kwietniu
Żyrandol z kryształów soli
Gdzie pojechać w kwietniu
Solna płaskorzeźba

Kopalnia soli w WieliczceBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *