Gdzie pojechać w styczniu 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w styczniu 2017

Trochę się spóźniłam, ale bardzo dużo czasu zabrało mi podsumowanie 2016 roku i zwyczajnie się nie wyrobiłam. Grudzień i styczeń to dwa najmniej wyjazdowe miesiące, przynajmniej dla nas. W zeszłym miesiącu proponowałam Wam, aby odwiedzić Malagę, dziś proponuję dwie miejscowości, które zwiedziliśmy przy okazji wizyty w Maladze. Obie są naprawdę godne uwagi.

Gdzie pojechać w styczniu 2017 – Nerja

Nerja znajduje się na wschód od Malagi, zupełnie niedaleko naszej ulubionej Salobreny. Ale to w zeszłym roku byliśmy tam pierwsze raz i muszę przyznać, że miejscowość zrobiła na nas wrażenie. Znajduje się tu słynny „Balcon de Europa”, czyli taras widokowy, z którego można podziwiać Morze Śródziemne. Plaże pooddzielane są skałami i w styczniu zeszłego roku niektórzy się na nich opalali.

Gdzie pojechać w styczniu 2017
Widok ze wspomnianego tarasu
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Palma na tarasie. Też tak lubicie palmy?
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Jedna z plaż widziana z góry

Nerja, czyli o uroczym andaluzyjskim miasteczku

Gdzie pojechać w styczniu 2017 – Ronda

Drugą miejscowością, jaką odwiedziliśmy podczas wycieczki z Malagi, była Ronda. Tu już pogoda nas nie rozpieszczała, trochę padało, ale samo miasto zachwyca, zarówno swoim położeniem na skałach, jak pięknymi, zabytkowymi budynkami. Widać przenikanie się kultur. W Rondzie widzieliśmy jedyne, przynajmniej na razie, Muzeum Bandytyzmu. Urzekają stare mosty, głębokie wąwozy i skały.

Gdzie pojechać w styczniu 2017
Białe miasto na skale, nawet w deszczu wygląda super
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Wspomniane muzeum
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Pozostałości z czasów arabskich

Zwiedzanie Rondy, trochę szybkie

Gdzie pojechać w styczniu 2017 – Płock

Płock to naprawdę świetne miejsce na wycieczkę. Do zobaczenia są dwa muzea: diecezjalne i Muzeum Ziemi Płockiej. W tym pierwszym jest wspaniały skarbiec z zabytkami światowej klasy. W drugim poznacie historię miasta, ale zgromadzono tu też wspaniałe zabytki sztuki secesyjnej. Nie zapomnijcie odwiedzić katedry i spojrzeć na Wisłę.

Gdzie pojechać w styczniu 2017
wspaniała katedra
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Skarby w Muzeum Diecezjalnym
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Bogate zbiory secesji

Co zwiedzać w Płocku – nasze propozycje

Gdzie pojechać w styczniu 2017 – Puszcza Kampinoska

Wycieczka po Puszczy Kampinoskiej jest wspaniała o każdej porze roku, ale zimą możecie zobaczyć jakieś zwierzęta, poza tym nie ma komarów i kleszczy, które bardzo uprzykrzają wędrówkę w innych porach roku.

Gdzie pojechać w styczniu 2017
I to gniewne niebo…
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Malownicze mokradła, bez komarów i kleszczy
Gdzie pojechać w styczniu 2017
Gdzieś się te brzozy zaplątały

Puszcza Kampinoska – Truskaw

Gdzie pojechać w styczniu 2017 – Konstancin

Ostatnim miejscem, jakie Wam polecę będzie Konstancin, a to dlatego, że atrakcyjne wille nie skrywają się, zasłonięte liśćmi. Podrzucam Wam cztery spacery. Opisałam w nich trasę, sfotografowałam poszczególne budynki i napisałam trochę o ich właścicielach.

Gdzie pojechać w styczniu 2017

Urocza Rusałka

Gdzie pojechać w styczniu 2017
Pisałam, że zimą można zobaczyć szczegóły

Wille Konstancina, cz.2, spacer po uzdrowisku

Miejsca, z wyjątkiem hiszpańskim, wybrały się blisko Warszawy, bo polecam te, w którym w danym miesiącu sami byliśmy. Widać w styczniu lenimy się i eksplorujemy najbliższą okolicę. W zeszłym roku polecałam inne miejscowości.

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies