Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w styczniu?

Grudzień powoli dobiega końca, czas więc na tradycyjny tekst, w którym proponujemy, gdzie pojechać w styczniu.  Styczeń jest znacznie lepszym miesiącem do podróżowania niż grudzień, bo dzień staje się coraz dłuższy, co zawsze napawa optymizmem. Ale do rzeczy…

Gdzie pojechać w styczniu – Madryt

Jeżeli zdążycie kupić bilety, to lećcie na Święto Trzech Króli  do Madrytu. Sama parada ma miejsce dzień wcześniej, czyli 5 stycznia. Przynajmniej w zeszłym roku tak było. Jest tu wielka parada i wspaniała zabawa, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na wielkich platformach jeżdżą postacie z bajek, programów telewizyjnych itp. Nie przejmujcie się brakiem kodów kulturowych, tylko bawcie się ze wszystkimi. Ustawić się trzeba trochę wcześniej, bo tłum będzie ogromny. I uważajcie, bo z platform rzucają cukierki. W zeszłym roku Marcin zarobił pod oko.

gdzie pojechać w styczniu
Parada w madrycie
gdzie pojechać w styczniu
Jeden z Trzech Króli
gdzie pojechać w styczniu
I wielka gwiazda

Święto Trzech Króli w Madrycie

Gdzie pojechać w styczniu – Leukerbad

To szwajcarska miejscowość, która wyjątkowo przypadła nam do gustu. Nie jest tu tanio, ale koszty można zmniejszyć wynajmując mieszkanie. Za to znajdziecie wszystko, co zimą potrzebne. Są trasy zjazdowe, tor saneczkowy, trasy do nart biegowych, można chodzić na spacery lub po górach, a po tym wszystkim zanurzyć się w basenie termalnym.

gdzie pojechać w styczniu
Leukerbad
gdzie pojechać w styczniu
Domki są urocze
gdzie pojechać w styczniu
Gemmi

Dlaczego tęsknimy za Leukerbad?

Gdzie pojechać w styczniu – Berlin

Do Berlina łatwo dojechać, a wspaniałe kolekcje w muzeach nie wymagają nadzwyczajnej pogody. Na ulicy zawsze można zjeść kiełbasę (jak ktoś lubi) lub wejść do jakiejś miłej knajpki na wspaniałe piwo. Warto przejść się między dawnym Berlinem wschodnim a zachodnim i zobaczyć nowoczesną architekturę, a muzeum muru zadumać się nad chorymi umysłami ludzkimi, które wpadły na pomysł, aby podzielić miasto.

gdzie pojechać w styczniu
Berlin
gdzie pojechać w styczniu
Nowe budynki
gdzie pojechać w styczniu
Muzeum pergamońskie
gdzie pojechać w styczniu
Budynek Reichstagu

Zwiedzanie Berlina z cyklu miasta

Gdzie pojechać w styczniu – Toruń

Jest tu wiele muzeów, no można samodzielnie robić pierniki. Miasto jest bardzo przyjemne, oferuje wiele ciekawych miejsc. Koniecznie wejdźcie na wieżę ratuszową, bo z góry widok jest wspaniały. Robienie własnoręcznie pierników dostarcza wspaniałej zabawy. Zdjęcie miasta zróbcie z drugiej strony Wisły.

gdzie pojechać w styczniu
Widok na Toruń z drugiego brzegu Wisły
gdzie pojechać w styczniu
Ratusz w Toruniu
gdzie pojechać w styczniu
Toruńskie pierniki
gdzie pojechać w styczniu
Kiedyś był tu zamek

Gdzie pojechać w styczniu – Radziejowice

Niedaleko Warszawy znajduje się muzeum Chełmońskiego z obrazami artysty. Są tu też interesujące rzeźby, ale to po drugiej stronie drogi wiodącej do pałacu. Kiedy będziecie jechać na miejsce nie zapomnijcie spojrzeć na krajobrazy, które malarz uwiecznił na swoich płótnach.

gdzie pojechać w styczniu
Radziejowice
gdzie pojechać w styczniu
W parku
gdzie pojechać w styczniu
Instalacja

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

jeździcie po Polsce i szukacie interesujących miejsc do zobaczenie, kupcie nasz ebook, w tym wpisie znajdziecie szczegóły, a klikając w poniższe zdjęcie przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2015-12-28

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies