fbpx
gdzie pojechać w lutym 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lutym 2017

Dziś będzie nietypowo, bo przeglądając zdjęcia, zobaczyłam, że w poprzednim roku nie byliśmy w lutym nigdzie poza Polską. W zeszłorocznym wpisie gdzie pojechać w lutym proponowałam już wyjazd do Florencji i Paryża, możecie więc tam zajrzeć. A dziś będą tylko polskie propozycje.

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Toruń

Weekend w Toruniu do dziś wspominamy jako jeden z bardziej udanych. Zwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych zabytków, podziwialiśmy urok miasta, chodziliśmy po bulwarach, odnajdując pamiątki z filmu „Rejs”. No i wreszcie upiekliśmy nasze własne pierniki. Niestety, nie udało nam się zobaczyć wszystkich kościołów. Jeżeli się wybierzecie do Torunia, nie zapomnijcie zrobić zdjęcia z drugiej strony Wisły, bo widok jest fantastyczny.

gdzie pojechać w lutym 2017
To właśnie ten widok
gdzie pojechać w lutym 2017
Widok z góry
gdzie pojechać w lutym 2017
W centrum

Weekend w Toruniu, to bardzo dobry pomysł

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Gdańsk

Równie dobrze wspominamy weekend w Trójmieście, a konkretnie Gdańsku i w Sopocie. Dopisała nam wspaniała pogoda, spacerowaliśmy więc po sopockim molo i plaży, co samo w sobie było już fantastyczne. Udało nam się zwiedzić zabytki Gdańska z ratuszem na czele. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Oliwie. Byliśmy w muzeum bursztynów. Jedliśmy wspaniałe ryby. Zimno bardzo nam nie dokuczało, a ludzi było znacznie mniej niż latem.

gdzie pojechać w lutym 2017
Neptun być musi
gdzie pojechać w lutym 2017
A to już Sopot
gdzie pojechać w lutym 2017
I wspomniane organy

Weekend w Trójmieście

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Żelazowa Wola i Brochów

Podążyliśmy szlakiem Fryderyka Chopina. Dworek i park w Żelazowej Woli są wspaniale odnowione. Spacerując, można słuchać muzyki kompozytora. Przed wyruszeniem na trasę, warto obejrzeć film pokazujący historię tego miejsca. Dworek jest oczywiście odbudowany i wtedy, gdy mieszkał tu Chopin wyglądał zupełnie inaczej, o czym można się przekonać w muzeum. Miejsce jest naprawdę miłe.

gdzie pojechać w lutym 2017
Dworek

Warto jeszcze zobaczyć kościół w Brochowie, tu kompozytor został ochrzczony i tu brali ślub jego rodzice. Niestety, byliśmy w pobliżu co najmniej trzy razy i nie udało nam się wejść do środka, ale z zewnątrz też wygląda fantastycznie. Jest to kościół obronny z charakterystycznymi dla tego typu budowli wieżami i murami.

gdzie pojechać w lutym 2017
Kościół w Brochowie

Chopin na Mazowszu

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Łódź

W Łodzi warto zobaczyć pozostałości po dawnej włókienniczej historii miasta, czyli muzeum i pałace dawnych przedsiębiorców. Koniecznie trzeba odwiedzić Manufakturę, a w niej Centrum Sztuki Współczesnej. My dobrze bawiliśmy się też w Semaforze. Muzeum Filmowe nas nie zachwyciło, ale warto tu wstąpić. Nie zapomnijcie o spacerze Piotrkowską.

gdzie pojechać w lutym 2017
Tych chyba poznajecie
gdzie pojechać w lutym 2017
Manufaktura

Weekend w Łodzi, to bardzo dobry pomysł

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Sierpc i Bieżuń

W Sierpcu oprowadzała nas przewodniczka i dużo dowiedzieliśmy się o zwyczajach panujących na Mazowszu. Ekspozycje w poszczególnych chatach dostosowane są do pory roku. Ostatnio w Sierpcu na terenie skanseny wybudowano hotel z basenem, można więc tu zanocować.

gdzie pojechać w lutym 2017
Jedna z chałup
gdzie pojechać w lutym 2017
Wspaniały mazowiecki krajobraz

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu budzi od dawna mój sentyment. Wiąże się to nie tyle z jakąś bardzo bogatą ekspozycją, co sposobem oprowadzania. Naprawdę można się tu zanurzyć w małomiasteczkową atmosferę.

gdzie pojechać w lutym 2017
W muzeum

Skansen w Sierpcu

Muzeum Małego Miasta w BieżuniuBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *