gdzie pojechać w lutym 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lutym 2017

Dziś będzie nietypowo, bo przeglądając zdjęcia, zobaczyłam, że w poprzednim roku nie byliśmy w lutym nigdzie poza Polską. W zeszłorocznym wpisie gdzie pojechać w lutym proponowałam już wyjazd do Florencji i Paryża, możecie więc tam zajrzeć. A dziś będą tylko polskie propozycje.

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Toruń

Weekend w Toruniu do dziś wspominamy jako jeden z bardziej udanych. Zwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych zabytków, podziwialiśmy urok miasta, chodziliśmy po bulwarach, odnajdując pamiątki z filmu „Rejs”. No i wreszcie upiekliśmy nasze własne pierniki. Niestety, nie udało nam się zobaczyć wszystkich kościołów. Jeżeli się wybierzecie do Torunia, nie zapomnijcie zrobić zdjęcia z drugiej strony Wisły, bo widok jest fantastyczny.

gdzie pojechać w lutym 2017
To właśnie ten widok
gdzie pojechać w lutym 2017
Widok z góry
gdzie pojechać w lutym 2017
W centrum

Weekend w Toruniu, to bardzo dobry pomysł

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Gdańsk

Równie dobrze wspominamy weekend w Trójmieście, a konkretnie Gdańsku i w Sopocie. Dopisała nam wspaniała pogoda, spacerowaliśmy więc po sopockim molo i plaży, co samo w sobie było już fantastyczne. Udało nam się zwiedzić zabytki Gdańska z ratuszem na czele. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Oliwie. Byliśmy w muzeum bursztynów. Jedliśmy wspaniałe ryby. Zimno bardzo nam nie dokuczało, a ludzi było znacznie mniej niż latem.

gdzie pojechać w lutym 2017
Neptun być musi
gdzie pojechać w lutym 2017
A to już Sopot
gdzie pojechać w lutym 2017
I wspomniane organy

Weekend w Trójmieście

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Żelazowa Wola i Brochów

Podążyliśmy szlakiem Fryderyka Chopina. Dworek i park w Żelazowej Woli są wspaniale odnowione. Spacerując, można słuchać muzyki kompozytora. Przed wyruszeniem na trasę, warto obejrzeć film pokazujący historię tego miejsca. Dworek jest oczywiście odbudowany i wtedy, gdy mieszkał tu Chopin wyglądał zupełnie inaczej, o czym można się przekonać w muzeum. Miejsce jest naprawdę miłe.

gdzie pojechać w lutym 2017
Dworek

Warto jeszcze zobaczyć kościół w Brochowie, tu kompozytor został ochrzczony i tu brali ślub jego rodzice. Niestety, byliśmy w pobliżu co najmniej trzy razy i nie udało nam się wejść do środka, ale z zewnątrz też wygląda fantastycznie. Jest to kościół obronny z charakterystycznymi dla tego typu budowli wieżami i murami.

gdzie pojechać w lutym 2017
Kościół w Brochowie

Chopin na Mazowszu

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Łódź

W Łodzi warto zobaczyć pozostałości po dawnej włókienniczej historii miasta, czyli muzeum i pałace dawnych przedsiębiorców. Koniecznie trzeba odwiedzić Manufakturę, a w niej Centrum Sztuki Współczesnej. My dobrze bawiliśmy się też w Semaforze. Muzeum Filmowe nas nie zachwyciło, ale warto tu wstąpić. Nie zapomnijcie o spacerze Piotrkowską.

gdzie pojechać w lutym 2017
Tych chyba poznajecie
gdzie pojechać w lutym 2017
Manufaktura

Weekend w Łodzi, to bardzo dobry pomysł

Gdzie pojechać w lutym 2017 – Sierpc i Bieżuń

W Sierpcu oprowadzała nas przewodniczka i dużo dowiedzieliśmy się o zwyczajach panujących na Mazowszu. Ekspozycje w poszczególnych chatach dostosowane są do pory roku. Ostatnio w Sierpcu na terenie skanseny wybudowano hotel z basenem, można więc tu zanocować.

gdzie pojechać w lutym 2017
Jedna z chałup
gdzie pojechać w lutym 2017
Wspaniały mazowiecki krajobraz

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu budzi od dawna mój sentyment. Wiąże się to nie tyle z jakąś bardzo bogatą ekspozycją, co sposobem oprowadzania. Naprawdę można się tu zanurzyć w małomiasteczkową atmosferę.

gdzie pojechać w lutym 2017
W muzeum

Skansen w Sierpcu

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies