Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lutym?

W lutym może być jeszcze zimno, ale dni są coraz dłuższe. Dobrym pomysłem będzie wyjazd w góry, zwiedzanie miast, czy też wycieczka gdzieś dalej w poszukiwaniu słońca i ciepłej wody. Ja zaproponuję:

Gdzie pojechać w lutym – Florencja

bo w pozostałe miesiące roku jest tylu turystów, że trudno zobaczyć zabytki. My byliśmy w lutym i nie było źle. No może trzeba się cieplej ubierać i pamiętać, że w restauracjach bywa zimno, ale za to można w Galerii Uffizi podziwiać obrazy bez tłumów, wszędzie da się kupić bilet od ręki.

Gdzie pojechać w lutym
Florencja w nocy
Gdzie pojechać w lutym - Florencja
Pierwsze renesansowe budowle
Florencja Gdzie pojechać w lutym
Widok z góry
Gdzie pojechać w lutym
Trafiliśmy na miejscowy targ

Florencja Plac Katedralny, Medyceusze i Michał Anioł

Gdzie pojechać w lutym – Paryż

To kolejne miejsce, które warto odwiedzić w lutym. Byliśmy i całkiem miło nam się zwiedzało. Było cieplej niż w Warszawie, deszcz popadał przez dwie godziny, w muzeach względny luz i liście na drzewach nie zasłaniały budynków. A kiedy przygrzało słońce zrobiło się całkiem wiosennie.

Paryż Gdzie pojechać w lutym
Sekwana
Paryż Gdzie pojechać w lutym
Wieża Eiffla zza drzewa
Paryż Gdzie pojechać w lutym
W słynnych ogrodach
Paryż Gdzie pojechać w lutym
I oczywiście Luwr

Pomysł na weekend: Paryż

Gdzie pojechać w lutym – Płock

Wspaniałe zbiory secesyjne, a przede wszystkim muzeum katedralne z naprawdę fantastycznymi eksponatami to wystarczający powód, a właściwie dwa powody, aby odwiedzić Płock. Do tego można dodać katedrę, rynek i bulwary nad Wisłą.

Płock Gdzie pojechać w lutym
Katedra
Płock Gdzie pojechać w lutym
Wspaniały skarbiec
Płock Gdzie pojechać w lutym
Muzeum Secesji

Co zwiedzać w Płocku? 

Gdzie pojechać w lutym – Konstancin-Jeziorna

Piękny park, ale przede wszystkim zabytkowe wille przyciągają do Konstancina. Zima jest najlepszą porą roku, aby je oglądać, bo wiosną i latem schowają się za liśćmi i już zupełnie nic nie zobaczymy. Zaproponowaliśmy cztery spacery po Konstancinie, podczas których można obejrzeć wszystkie budowle godne uwagi.

Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Niektóre wille jeszcze zaniedbane
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Ta w uzdrowisku
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Inne robią wrażenie
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Urocza Moja

Wille Konstancina 

Gdzie pojechać w lutym – Czersk

Ruiny zamku Książąt Mazowieckich w Czersku to jedno z naszych ulubionych miejsc w okolicy Warszawy. Z góry widać dokładnie okolicę. Oczywiście zamek w Czersku warto też odwiedzić podczas kwitnienia jabłoni. Aby zobaczyć sady należy udać się w kierunku Wisły.

Czersk Gdzie pojechać w lutym
Zamek w Czersku
Czersk Gdzie pojechać w lutym
Jedna z zamkowych wież
Czersk Gdzie pojechać w lutym
Wieża, tym razem okrągła

Jeśli

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie podróżować po Polsce o odkrywać niezwykłe miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a jeśli klikniecie w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2016-01-27

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies