fbpx
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lutym?

W lutym może być jeszcze zimno, ale dni są coraz dłuższe. Dobrym pomysłem będzie wyjazd w góry, zwiedzanie miast, czy też wycieczka gdzieś dalej w poszukiwaniu słońca i ciepłej wody. Ja zaproponuję:

Gdzie pojechać w lutym – Florencja

bo w pozostałe miesiące roku jest tylu turystów, że trudno zobaczyć zabytki. My byliśmy w lutym i nie było źle. No może trzeba się cieplej ubierać i pamiętać, że w restauracjach bywa zimno, ale za to można w Galerii Uffizi podziwiać obrazy bez tłumów, wszędzie da się kupić bilet od ręki.

Gdzie pojechać w lutym
Florencja w nocy
Gdzie pojechać w lutym - Florencja
Pierwsze renesansowe budowle
Florencja Gdzie pojechać w lutym
Widok z góry
Gdzie pojechać w lutym
Trafiliśmy na miejscowy targ

Florencja Plac Katedralny, Medyceusze i Michał Anioł

Gdzie pojechać w lutym – Paryż

To kolejne miejsce, które warto odwiedzić w lutym. Byliśmy i całkiem miło nam się zwiedzało. Było cieplej niż w Warszawie, deszcz popadał przez dwie godziny, w muzeach względny luz i liście na drzewach nie zasłaniały budynków. A kiedy przygrzało słońce zrobiło się całkiem wiosennie.

Paryż Gdzie pojechać w lutym
Sekwana
Paryż Gdzie pojechać w lutym
Wieża Eiffla zza drzewa
Paryż Gdzie pojechać w lutym
W słynnych ogrodach
Paryż Gdzie pojechać w lutym
I oczywiście Luwr

Pomysł na weekend: Paryż

Gdzie pojechać w lutym – Płock

Wspaniałe zbiory secesyjne, a przede wszystkim muzeum katedralne z naprawdę fantastycznymi eksponatami to wystarczający powód, a właściwie dwa powody, aby odwiedzić Płock. Do tego można dodać katedrę, rynek i bulwary nad Wisłą.

Płock Gdzie pojechać w lutym
Katedra
Płock Gdzie pojechać w lutym
Wspaniały skarbiec
Płock Gdzie pojechać w lutym
Muzeum Secesji

Co zwiedzać w Płocku? 

Gdzie pojechać w lutym – Konstancin-Jeziorna

Piękny park, ale przede wszystkim zabytkowe wille przyciągają do Konstancina. Zima jest najlepszą porą roku, aby je oglądać, bo wiosną i latem schowają się za liśćmi i już zupełnie nic nie zobaczymy. Zaproponowaliśmy cztery spacery po Konstancinie, podczas których można obejrzeć wszystkie budowle godne uwagi.

Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Niektóre wille jeszcze zaniedbane
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Ta w uzdrowisku
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Inne robią wrażenie
Konstancin Gdzie pojechać w lutym
Urocza Moja

Wille Konstancina 

Gdzie pojechać w lutym – Czersk

Ruiny zamku Książąt Mazowieckich w Czersku to jedno z naszych ulubionych miejsc w okolicy Warszawy. Z góry widać dokładnie okolicę. Oczywiście zamek w Czersku warto też odwiedzić podczas kwitnienia jabłoni. Aby zobaczyć sady należy udać się w kierunku Wisły.

Czersk Gdzie pojechać w lutym
Zamek w Czersku
Czersk Gdzie pojechać w lutym
Jedna z zamkowych wież
Czersk Gdzie pojechać w lutym
Wieża, tym razem okrągłaBooking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2016-01-27

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *