gdzie pojechać w sierpniu
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w sierpniu?

Przyszła pora na kolejne propozycje wyjazdowe. Tym razem napiszę, gdzie byliśmy w sierpniu, dobrze się tam bawiliśmy i dlatego polecamy Wam te miejsca. Sierpień to łatwy i trudny miesiąc do podróżowania. Z jednej strony dni są jeszcze dość długie, choć coraz krótsze, z drugiej strony to pełnia wakacji. Są problemy ze znalezieniem miejsc do spania. Osobiście nie lubię bardzo zatłoczonych miejsc, co miało wpływ na mój wybór.

Gdzie pojechać w sierpniu? – Zermatt

Zastanawiałam się nad tą propozycją, bo nie jest tania, a właściwie powiedzmy szczerze jest bardzo droga. Szwajcaria sama w sobie jest droga, a w Zermatt ceny szybują pod obłoki. Polecam to miejsce, bo w Zermatt jest pięknie i widoki, którymi się tam cieszyliśmy ciągle mam przed oczami. W Zermatt nie można jeździć samochodem, jest wiele, a nawet całe mnóstwo szlaków o różnym stopniu trudności i są kolejki, które wywożą na całkiem spore wysokości.

Gdzie pojechać w sierpniu
Matterhorn, wszędzie go widać
Gdzie pojechać w sierpniu
Trochę niżej jest zielono
Gdzie pojechać w sierpniu
Wysoko śnieg i mgły

Wycieczka z widokiem na Matterhorn

Gdzie pojechać w sierpniu? – Sztokholm

Wspaniale bawiliśmy się podczas naszego sierpniowego wyjazdu do Sztokholmu. Udało nam się zobaczyć miasto, pałac królewski, popływać statkiem, zwiedzić liczne muzea. Pogoda była dość przyjemna, z wyjątkiem pierwszego dnia, świeciło słońce, ale nie było za gorąco. Świetnie bawiliśmy się w skansenie, wrażenie zrobiło na nas muzeum fotografii. Siedzieliśmy też na nabrzeżu, przyglądając się mieszkańcom najbogatszej dzielnicy miasta.

gdzie pojechać w sierpniu
Woda i piękne budynki
gdzie pojechać w sierpniu
O zmroku
gdzie pojechać w sierpniu
W skansenie
gdzie pojechać w sierpniu
Pałac Królewski

Sztokholm Wyspa Muzeów

Gdzie pojechać w sierpniu? – okolice Wałbrzycha

Spaliśmy w Szczawnie Zdroju i był to dobry wybór. Spokojna uzdrowiskowa atmosfera sprzyjała wypoczynkowi. Parki zostały pięknie odnowione. Ale w okolicy znajduje się zamek Książ i to jest obowiązkowy punkt programu. A drugim takim obowiązkowym punktem jest opactwo w Krzeszowie,  piękne barokowe z grobami książąt. Naprawdę wspaniałe.

Gdzie wyjechać w sierpniu
Pijalnia wód w Szczawnie
Gdzie wyjechać w sierpniu
zamek w Książu
Gdzie wyjechać w sierpniu
Opactwo w Krzeszowie

Książ Księżna Daisy i zamkowe tajemnice

Gdzie pojechać w sierpniu? – Puszcza Białowieska

Jeśli lubicie zielony i kolor i on Was uspakaja, to Puszcza Białowieska o tej porze roku będzie idealnym miejscem. Szczególnie zielono było w rezerwacie ścisłym, który zwiedza się z przewodnikiem. Ale wycieczka szlakiem orła czy szlak Carska Tropina także dostawczą wielu wrażeń.

Gdzie pojechać w sierpniu
Jest naprawdę zielono
Gdzie pojechać w sierpniu
Carska Tropina

Puszcza Białowieska – rezerwat ścisły

Gdzie pojechać w sierpniu? – Jaczno

My się świetnie bawimy na Jeziorem Jaczno. Podoba nam się kolor wody, łódki, suwalskie krajobrazy. Świetnie tu odpoczywamy jeździmy na rowerach i chodzimy na długie spacery. Bardzo przemawia do nas suwalski krajobraz z tymi wzgórzami i jeziorami.

Gdzie pojechać w sierpniu
Jaczno
Gdzie pojechać w sierpniu
O zachodzie słońca

Jezioro Jaczno – spacer ścieżką przyrodniczą

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

jeździcie po Polsce i szukacie interesujących miejsc do zobaczenie, kupcie nasz ebook, w tym wpisie znajdziecie szczegóły, a klikając w poniższe zdjęcie przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

2 komentarze

  • Ola

    Bardzo podobają mi się zdjęcia ze Szwajcarii. Miałam przyjemność być tam w górach, ale w zimie (w okolicach Savognin) i to na… saneczkach 🙂 Myślę, że sierpień na góry jest super. Np. Tatry po słowackiej stronie – mniej ludzi i dużo szlaków. Szczególnie piękne są Tatry Bielskie, gdzie (przynajmniej kilka lat temu) tłumy jeszcze nie dotarły, a kozice ganiają stadami. W tym roku już mamy zarezerwowane noclegi i lecimy na Rysy ze znajomymi, którzy nigdy jeszcze nie zdobyli tego szczytu.

    A ze Szczawna pochodzę (obecnie mieszkam koło Wrocławia, więc to stare dzieje) i gorąco polecam. Książ oczywiście super, ale warto też wszystkie trasy podziemne pozwiedzać, Starą Kopalnię w Wałbrzychu no i Góry Sowie. No i rzut kamieniem do Czech – np. w Broumovskie Steny.

    Pozdrawiam serdecznie, będę zaglądać 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies