Jezioro Jaczno spacer ścieżką przyrodniczą
Bohaterem naszego wczorajszego dnia było jezioro Jaczno. Znajduje się ono na Suwalszczyźnie i jak się możecie domyślić właśnie tu teraz jesteśmy. Mieszkamy w pensjonacie „Jaczno”, ale o nim będzie kiedyś osobno. Jezioro ma śliczny turkusowy kolor, woda jest w nim czysta i przeźroczysta, wczoraj była też całkiem ciepła. Zwróćcie uwagę, że ja to piszę, znany zmarźlak.
Jezioro Jaczno – ścieżka przyrodnicza
Najpierw siedzieliśmy trochę na pomoście, wiał lekki wiaterek, nie było zbyt gorąco. Potem postanowiliśmy przejść się ścieżką wokół jeziora Jaczno. Trasa ma kilka kilometrów, nam przejście jej zajęło około dwóch godzin. Z tablicy informacyjnej dowiedzieliśmy się, że jezioro Jaczno jest najmłodsze na całej Suwalszczyźnie, powstało w wyniku roztopienia lodowca.
Ścieżką poszliśmy w odwrotną stronę, nie miało to znaczenia, bo i tak szlak jest okrężny. Dlaczego więc poszliśmy na odwrót ? Nie wiem, widocznie tak mamy. W upale wspinaliśmy się najpierw do góry. Współczuliśmy rowerzystom, którzy zmuszeni byli prowadzić swoje pojazdy. Z góry rozciągał się wspaniały widok. Niestety było pod słońce i jego uroku nie widać na zdjęciach. We wsi Smolniki skręciliśmy w polną drogę, minęliśmy małe byczki. Były grzeczne, no i jeszcze nie miały rogów.
Na rozstaju szlaków nie mogliśmy znaleźć oznaczenia ścieżki, ale na szczęście mieliśmy mapę i dość łatwo udało nam się ustalić odpowiedni kierunek. Podczas całego spaceru jezioro co jakiś czas pojawiało się przed nami. Bardzo ucieszył nasz fragment szlaku, wiodący przez las, bo zrobiło się południe i upał był nie do zniesienia. Otuchy dodawała nam jedynie myśl o czekającym w pensjonacie piwie.
A potem już do samego wieczora cieszyliśmy się jeziorem. Pływaliśmy w nim (ja też), a wieczorem wsadziłam Marcina do łódki i podziwialiśmy zachód słońca.
Jeżeli chcecie na bieżąco obserwować nasze wyjazdy, śledźcie nas na Instagramie i Facebooku.
Będzie nam miło, jak skomentujecie tekst, podzielicie się nim lub zostawicie jakikolwiek ślad.
Jeśli lubicie odkrywać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie naszą książkę, szczegóły na jej temat znajdziecie w tym wpisie, a jak klikniecie w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.
Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.
Booking.com
Dodane przez Małgosia dnia 2014-08-03