fbpx
Gdzie pojechać w lipcu
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lipcu?

Lipiec to już wakacje, pewnie macie zaplanowane urlopy, odwiedzacie swoje ulubione miejsca lub odkrywacie te całkiem nowe. Może jednak będziecie mieć wolne tylko weekendy, albo zdarzy Wam się kilka dni niespodziewanego wolnego. No to mam dla was propozycję: gdzie pojechać w lipcu.  Wszystkie opisane miejsca my odwiedziliśmy właśnie w tym miesiącu:

Gdzie pojechać w lipcu – Swornegacie i Tucholski Park Narodowy

Można tu spędzić bardzo miło czas. Jest jezioro, sprzęt pływający, a w pobliskim Parku wspaniałe ścieżki i trasy. Możecie też się dowiedzieć czegoś o Kaszubach oraz o intrygującej nazwie miejscowości. No i jeszcze są fantastyczne trasy rowerowe, sami więc widzicie nie można się nudzić, a jak my byliśmy, nie było zatrzęsienia turystów.

Gdzie pojechać w lipcu
Pisałam, że jest sprzęt pływający
Gdzie pojechać w lipcu
W Tucholskim Parku Narodowym

Swornegacie, miejsce dla aktywnych

Gdzie pojechać w lipcu – Okolice Spały

Konkretnie odwiedźcie Tomaszów Mazowiecki, a w nim Niebieskie Źródła oraz skansen rzeki Pilicy, Sulejów dawne opactwo cysterskie, koniecznie wejdźcie do kościoła, Spałę, Konewkę – zobaczcie bunkier dla pociągów, w Inowłodzu romański kościół i odbudowywany zamek, możecie jeszcze zajrzeć do żubrów w Smardzewicach.

Gdzie pojechać w lipcu
Niebieskie źródła, takie trochę zielone
Gdzie pojechać w lipcu
Skansen rzeki
Gdzie pojechać w lipcu
Kościół w Sulejowie

Okolice Spały warto zobaczyć

Gdzie pojechać w lipcu – Otwock Wielki

Jest tu wspaniały pałac otoczony parkiem. Wnętrze zwiedza się w towarzystwie przewodnika.

Gdzie pojechać w lipcu
Pałac od strony ogrodu z fontanną z delfinami

Otwock Wielki, jego historia i teraźniejszość

[fb_button]

Gdzie pojechać w lipcu – Galicja w Hiszpanii

W Polsce Galicja kojarzy się jednoznacznie, ale okazuje się w odległej Hiszpanii też jest Galicja. Znajduje się na północnym zachodzie kraju. Sąsiaduje z Oceanem Atlantyckim. Znana jest jako zielona kraina, ze względu na ilość opadów. Wieją tu też silne wiatry. Nie jest tu tak gorąco, jak w pozostałych częściach Hiszpanii, niestety woda w oceanie też jest zimna. Galicję znają pielgrzymi wędrujący szlakiem św. Jakuba, bo jej stolicą jest właśnie Santiago de Compostela. My byliśmy jeszcze w miejscowości Finisterra. Nie mamy wątpliwości, że właśnie tu jedliśmy najlepsze owoce morza.

Gdzie pojechać w lipcu
Katedra w Santiago de Compostela
Gdzie pojechać w lipcu
Finisterra
Gdzie pojechać w lipcu
Fale nie sprzyjają pływaniu, niestety

Finisterra, miejsce na końcu Europy

Gdzie pojechać w lipcu – Jezioro Genewskie

Jest latem wyjątkowo atrakcyjne. W pogodne dni widać ośnieżone górskie szczyty z Mont Blanc na czele. Warto odwiedzić Genewę, wybrać się do Nyon, a także zobaczyć miejscowy kurort o światowej sławie, czyli Montreux.

Gdzie pojechać w lipcu
Nyon

Jezioro Genewskie dodaje miejscowościom urokuBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *