Gdzie pojechać w lipcu
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w lipcu?

Lipiec to już wakacje, pewnie macie zaplanowane urlopy, odwiedzacie swoje ulubione miejsca lub odkrywacie te całkiem nowe. Może jednak będziecie mieć wolne tylko weekendy, albo zdarzy Wam się kilka dni niespodziewanego wolnego. No to mam dla was propozycję: gdzie pojechać w lipcu.  Wszystkie opisane miejsca my odwiedziliśmy właśnie w tym miesiącu:

Gdzie pojechać w lipcu – Swornegacie i Tucholski Park Narodowy

Można tu spędzić bardzo miło czas. Jest jezioro, sprzęt pływający, a w pobliskim Parku wspaniałe ścieżki i trasy. Możecie też się dowiedzieć czegoś o Kaszubach oraz o intrygującej nazwie miejscowości. No i jeszcze są fantastyczne trasy rowerowe, sami więc widzicie nie można się nudzić, a jak my byliśmy, nie było zatrzęsienia turystów.

Gdzie pojechać w lipcu
Pisałam, że jest sprzęt pływający
Gdzie pojechać w lipcu
W Tucholskim Parku Narodowym

Swornegacie, miejsce dla aktywnych

Gdzie pojechać w lipcu – Okolice Spały

Konkretnie odwiedźcie Tomaszów Mazowiecki, a w nim Niebieskie Źródła oraz skansen rzeki Pilicy, Sulejów dawne opactwo cysterskie, koniecznie wejdźcie do kościoła, Spałę, Konewkę – zobaczcie bunkier dla pociągów, w Inowłodzu romański kościół i odbudowywany zamek, możecie jeszcze zajrzeć do żubrów w Smardzewicach.

Gdzie pojechać w lipcu
Niebieskie źródła, takie trochę zielone
Gdzie pojechać w lipcu
Skansen rzeki
Gdzie pojechać w lipcu
Kościół w Sulejowie

Okolice Spały warto zobaczyć

Gdzie pojechać w lipcu – Otwock Wielki

Jest tu wspaniały pałac otoczony parkiem. Wnętrze zwiedza się w towarzystwie przewodnika.

Gdzie pojechać w lipcu
Pałac od strony ogrodu z fontanną z delfinami

Otwock Wielki, jego historia i teraźniejszość

Gdzie pojechać w lipcu – Galicja w Hiszpanii

W Polsce Galicja kojarzy się jednoznacznie, ale okazuje się w odległej Hiszpanii też jest Galicja. Znajduje się na północnym zachodzie kraju. Sąsiaduje z Oceanem Atlantyckim. Znana jest jako zielona kraina, ze względu na ilość opadów. Wieją tu też silne wiatry. Nie jest tu tak gorąco, jak w pozostałych częściach Hiszpanii, niestety woda w oceanie też jest zimna. Galicję znają pielgrzymi wędrujący szlakiem św. Jakuba, bo jej stolicą jest właśnie Santiago de Compostela. My byliśmy jeszcze w miejscowości Finisterra. Nie mamy wątpliwości, że właśnie tu jedliśmy najlepsze owoce morza.

Gdzie pojechać w lipcu
Katedra w Santiago de Compostela
Gdzie pojechać w lipcu
Finisterra
Gdzie pojechać w lipcu
Fale nie sprzyjają pływaniu, niestety

Finisterra, miejsce na końcu Europy

Gdzie pojechać w lipcu – Jezioro Genewskie

Jest latem wyjątkowo atrakcyjne. W pogodne dni widać ośnieżone górskie szczyty z Mont Blanc na czele. Warto odwiedzić Genewę, wybrać się do Nyon, a także zobaczyć miejscowy kurort o światowej sławie, czyli Montreux.

Gdzie pojechać w lipcu
Nyon

Jezioro Genewskie dodaje miejscowościom uroku

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

jeździcie po Polsce i szukacie interesujących miejsc do zobaczenie, kupcie nasz ebook, w tym wpisie znajdziecie szczegóły, a klikając w poniższe zdjęcie przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies