Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w sierpniu 2017?

Przed laty to właśnie sierpień był naszym ulubionym miesiącem wakacyjnym. Sierpniowe wyjazdy mają wiele zalet: piękna pogoda, wszystkie zabytki otwarte, jedzenie na świeżym powietrzu. Mają też jedną zasadniczą wadę – to szczyt sezonu. Poza tym w niektórych miejscach bywa naprawdę gorąco. Nie zwracając uwagi na te niedogodności w tym roku również wybieramy się na wakacje w sierpniu, dosłownie za parę dni. Ale zanim to nastąpi i zanim przeczytacie o kolejnym odwiedzonym przez nas kraju, zapraszam do lektury moich propozycji: gdzie pojechać w sierpniu 2017?

Gdzie pojechać w sierpniu 2017? – Donostia-San Sebastian

Kraj Basków zwiedzaliśmy pod koniec sierpnia w zeszłym roku. Donostia, bo taka jest baskijska nazwa San Sebastian, nas zauroczyła. Leży nad oceanem, woda w morzu jest tu ciepła, a plaża, Concha, według niektórych jedna z najpiękniejszych w Hiszpanii, znajduje się w samym centrum  miasta. Jest to miejsce niezwykle eleganckie. Architektonicznie dominuje tu styl  z początku XX wieku. Eleganckie budynki, piękne, drogie hotele i bogato ubrani ludzie.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017

Są tu też słynne bary tapas. Na samo wspomnienie cieknie mi ślinka. Odwiedziliśmy Muzeum Baskijskie i dowiedzieliśmy się dużo o Baskach. Miasto najlepiej widać z góry. Na szczyt Monte Igueldo można wjechać kolejką. Miasto ma jedną wadę – noclegi są tu bardzo drogie.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Wspomniany widok z góry
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
I tapasy

Co ja się będę rozpisywać, poczytajcie:

Donostia – San Sebastian Największe atrakcje

Gdzie pojechać w sierpniu 2017 – Annecy

To takie urocze miasteczko, z cyklu tych słodkich, wiecie, co mam na myśli: ładne uliczki, stare domy, woda i kwiaty. W Annecy jest też jezioro i zamek. Miasto znajduje się we Francji, bardzo blisko granicy ze  Szwajcarią. Przyjemnie pocieszyć oczy ładnymi widokami. Jezioro ma barwę turkusową, a gdzieś na horyzoncie widać Alpy.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Mówiłam, że malowniczo?
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Widok z zamku
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
I jezioro

Annecy, czyli weneckie klimaty

Gdzie pojechać w sierpniu 2017 – Heidelberg

W niemieckim Heidelbergu podobało nam się położenie miasta, nad rzeką, w dolinie. Nad miastem wznosiły się wzgórza, gdzie poprowadzono trasę turystyczną. W Heidelbergu jest słynny uniwersytet, są też ruiny zamku. Samo centrum też jest malownicze. Wszyscy robią sobie zdjęcia na moście. Jest też małpa, którą należy dotknąć na szczęście.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Stary Most
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Imponujące ruiny starego zamku
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Taka sobie panorama

Zwiedzanie Heidelbergu

Gdzie pojechać w sierpniu 2017 – Wąchock

Bardzo lubimy opactwo cystersów w Wąchocku. Szczególnie podobają nam się romańskie detale. Jest tu także dużo pamiątek z powstania styczniowego. Podczas naszej wizyty zjedliśmy tu też dobry obiad. Klasztorny, smaczny, ale nie pokutny. Udzielił nam się spokój tego miejsca. Do Wąchocka warto przyjechać specjalnie, ale można też zboczyć z drogi Warszawa – Kraków. Przerwa w podróży naprawdę dobrze robi, zwłaszcza w upalne letnie dni.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Klasztor z oddali
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Wspomniane detale

Wąchock, miasteczko niezwykłe warto zobaczyć

Gdzie pojechać w sierpniu 2017 – zamki Czocha i Grodziec

Dolny Śląsk to bardzo dobry kierunek podróży, mnóstwo tu ciekawych miejsc i starych zamków. Proponuję Wam dwa: Czocha i Grodziec. Są podobne do siebie i interesujące. Zamek Czocha zwiedza się z przewodnikiem. Warto wcześniej popłynąć na krótki rejs łódką, bo od strony wody budowla wygląda naprawdę ładnie. Zamek Grodziec można zwiedzać samodzielnie, ale wybierzcie się na wędrówkę po dawnych komnatach i basztach w towarzystwie przewodnika. Usłyszycie wiele ciekawych historii.

Gdzie pojechać w sierpniu 2017
Zamek Czocha imponuje wielkością
Gdzie pojechać w sierpniu 2017
A to zamek Grodziec, prawda, że podobny?

Zwiedzanie zamku Czocha

Zwiedzanie zamku Grodziec

I to wszystkie moje propozycje, życzę Wam miłego zwiedzania i ruszam pakować rzeczy.

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku Instagramie;

lubicie zwiedzać ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, informacje na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a klikając w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies