fbpx
warto odwiedzić Brugię
Belgia,  Blog,  Europa,  Niezbędnik,  Warto

Dlaczego warto odwiedzić Brugię? 10 powodów

Brugia urzekła nas od pierwszego wejrzenia. Spędziliśmy tu miły przedłużony weekend, bawiąc się wyjątkowo dobrze. Zanim przejdę do wymienienia 10 powodów, muszę wspomnieć jeszcze o fantastycznej atmosferze i miłych ludziach. Turysta czuje się w Brugii gościem mile widzianym. A teraz do rzeczy:

Warto odwiedzić Brugię – powód pierwszy:

kanały, nie możecie pominąć pływania łódką, bo Brugia od strony wody wygląda fantastycznie, a przepływanie pod niskimi mostkami jest atrakcją samą w sobie. Wycieczka trwa około pół godziny, a przewodnik opowiada o mijanych atrakcjach.

warto odwiedzić Brugię
Kanały dodają miastu uroku

Warto odwiedzić Brugię – powód drugi:

karylion, najlepiej najpierw wejść na wieżę i zobaczyć grające urządzenie, a potem usiąść w Rynku i pijąc piwo, słuchać melodii. Z góry rozciąga się wspaniały widok na miasto. Na górę prowadzi 366 stopni, ale naprawdę warto je pokonać. Wszystkie dzwony znajdują się w pokoju karylionu.

warto odwiedzić Brugię
Widok z wieży

Warto odwiedzić Brugię – powód trzeci:

Bazylika św. Krzyża  z relikwią i ceremonia krwi odbywająca się codziennie, warto wziąć w niej udział, a przy okazji zobaczyć malownicze wnętrze kościoła. Krew Chrystusa trafiła do bazyliki w XII wieku i codziennie jest wystawiana na widok publiczny, to właśnie ceremonia krwi.

warto odwiedzić Brugię
Ambona w Bazylice św. Krwi

Warto odwiedzić Brugię – powód czwarty:

obrazy,  które możemy oglądać w dwóch miejscach: w Groenige Muzeum i w dawnych hospicjum w Muzeum Hansa Memlinga. Ja oczywiście byłam zachwycona dziełami Rogiera van der Weydena.

warto odwiedzić Brugię

Warto odwiedzić Brugię – powód piąty:

ratusz i budynek obok niego. Jest piękny z zewnątrz, ale w środku Sala Gotycka  również robi wrażenie. W budynku obok zachował się kominek z czasów cesarza Karola Wielkiego.

warto odwiedzić Brugię
Ratusz, prosto nie mieścił się w kadrze

Warto odwiedzić Brugię – powód szósty:

rzeźba Michała Anioła, znajduje się w kościele Najświętszej Marii Panny.

warto odwiedzić Brugię
Michał Anioł w Brugii

Warto odwiedzić Brugię – powód siódmy:

warto zwiedzić muzeum poświęcone czekoladzie, bo pokazuje w świetny sposób historię czekolady, od jej południowoamerykańskich początków aż po dzień dzisiejszy. Wizyta kończy się demonstracją, jak robi się czekoladki, no i oczywiście degustacją.

warto odwiedzić Brugię
Pokaz robienia czekoladek

Warto odwiedzić Brugię – powód ósmy:

piwo, my poprzestaliśmy na degustacji, ale można też zwiedzić browar.

warto odwiedzić Brugię

Warto odwiedzić Brugię – powód dziewiąty:

dawny klasztor, czyli Beginaż. Po wodach znajdującego się obok stawu, znanego jako Jezioro Miłości pływają łabędzie, wygląda to naprawdę malowniczo.

warto odwiedzić Brugię
Beginaż

Warto odwiedzić Brugię – powód dziesiąty:

film „Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj”, warto obejrzeć przed wizytą w mieście, znaleźć miejsca, w których toczyła się akcja, odkryć pewne nieścisłości.

warto odwiedzić Brugię
Tu też toczyła się akcja filmuBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *