Blog,  Mazowieckie,  Polska

W Puszczy Kampinoskiej, od Starej Dąbrowy do Leoncina

Pewnie zastanawialiście się, gdzie pojechaliśmy na weekend majowy, a my zdecydowaliśmy się zostać w Warszawie. Do dalszych wycieczek zniechęcił nas tłum, który podążył we wszystkie turystyczne rejony naszego kraju. Zostaliśmy więc w opustoszałej Warszawie i wczoraj pojechaliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Postanowiliśmy zwiedzić kolejny jej fragment. Tym razem zatrzymaliśmy się na parkingu leśnym w Starej Dąbrowie i poszliśmy żółtym szlakiem aż do Leoncina.

Na początku trasy zaliczyliśmy też fragment ścieżki przyrodniczej, później minęliśmy górkę, była tylko jedna, zdziwiliśmy się, bo z mapy wyglądało, że na trasie będzie więcej wzniesień. Okazało się, że jak zawsze, natrafiliśmy na miejsca suche i mokre.

W Puszczy Kampinoskiej, od Starej Dąbrowy do Leoncina – po lesie

Po tych, mokrych chodziło się gorzej, ale za to były naprawdę malownicze. Ptaki śpiewały tak głośno, że aż bolały uszy. No i w ogóle było wspaniale, soczysta zieleń i prawie już rozkwitające konwalie.

Jak zwykle w Puszczy Kampinoskiej nie spotkaliśmy żadnego dużego zwierzęcia. Choć trasa początkowo wiodła przez terytorium mrówek, a następnie żab.

W Puszczy Kampinoskiej, od Starej Dąbrowy do Leoncina, zaba

Droga do Leoncina zajęła nam trochę czasu, bo często zatrzymywaliśmy się, aby zrobić zdjęcia.

W Puszczy Kampinoskiej, od Starej Dąbrowy do Leoncina

W Puszczy Kampinoskiej, od Starej Dąbrowy do Leoncina – powrót

Nie udało się znaleźć trasy okrężnej, więc wracaliśmy tą samą drogą. Tym razem jednak narzuciłam naprawdę ostre tempo. Przeszliśmy jakieś 11 kilometrów i zasłużyliśmy na obiad przygotowany przez Marcina. W drodze powrotnej mijaliśmy parking w Roztoce i ze zdziwieniem zobaczyliśmy, że jest pełen samochodów.

Tu znajdziecie inną trasę w Puszczy Kampinowskiej.

Jeśli lubicie spacery po ciekawych miejscach, w których żyli niezwykli ludzie, wybierzcie się z nami do Konstancina.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies