Blog,  Polska,  Zachodniopomorskie

Kto zadba o Międzyzdroje

Rok temu też byliśmy w Międzyzdrojach. I tak jak dziś nie zrobiły na nas najlepszego wrażenia. Morze jest w porządku, ale cała reszta pozostawia wiele do życzenie.

Międzyzdroje

Chodzi mi przede wszystkim o promenadę, której ktoś pozwolił zamienić się w bazar tandety.

Międzyzdroje

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, co robi architekt miasta? Czy kiedyś był tu na spacerze? Rozumiem oczywiście potrzeby turystów, chcą jeść i kupować pamiątki, ale przecież można to zapewnić bez tych koszmarnych bud.

Międzyzdroje

I po co stawiać przy plaży jakiś namiot z chińską tanizną?

Międzyzdroje

Poza tym obejrzałam promenadę gwiazd z odciskami dłoni i kilka rzeźb.

Międzyzdroje
Międzyzdroje

To może dobry pomysł dla snobistycznych turystów, ale tym bardziej nie pasują te budy. Duża część z nich zresztą już dziś była zamknięta. Musicie mi wybaczyć, że odpuściłam sobie zwiedzanie muzeum figur woskowych i coś o szumnej nazwie oceanarium.

Międzyzdroje

Pospacerowałam za to po plaży.

Międzyzdroje
Międzyzdroje
Międzyzdroje

Z jednej strony widać tu klif a z drugiej zatokę. Z molo widok był jeszcze lepszy. W części handlowej rozbrzmiewała niemiecka muzyka, a tuż obok stała mała malownicza wieża, która nie została zniszczona podczas wojny, tego wszystkiego i dalszych szczegółów można dowiedzieć się pod warunkiem, że zna się angielski lub niemiecki, bo wersji polskojęzycznej nie przewidziano.

Międzyzdroje

Wypiłam jeszcze kawę i pożegnałam Międzyzdroje, pojechałam obejrzeć Jeziorko Turkusowe.Znajduje się ono w miejscowości Wapnica, z Międzyzdrojów kilka kilometrów.

Jeziorko Turkusowe

Było tu tak ładnie, że postanowiłam wybrać się na kolejną wycieczkę, aby jeziorko obejść dookoła i z Piaskowej Góry obejrzeć malowniczą okolicę. A później odwiedziliśmy Wolin.

Jeśli

lubicie Zachodniopomorskie, zerknijcie tu:

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie

fascynuje Was Polska i chcecie odwiedzić piękne miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

tu znajdziecie propozycje, jak spędzić weekend w okolicy Świnoujścia.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies