Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w listopadzie

Listopad kojarzy się raczej mało urlopowo, ale może całkiem niesłusznie. Dziś napiszę Wam, gdzie dobrze bawiliśmy się właśnie w listopadzie.

Gdzie pojechać w listopadzie? Lanzarote

To naprawdę świetny pomysł na urlop w tym czasie. Temperatura nieco powyżej 20 stopni, stosunkowo długi dzień, możliwość kąpieli w oceanie (woda ma taką temperaturę jak powietrze)  i wspaniałe zwiedzanie. Warto wypożyczyć samochód, aby zobaczyć miejsca związane z Cesara Marinque oraz zwiedzić Park Narodowy Timanfaya. W to ostatnie miejsce radzę zabrać coś ciepłego, bo jest położone wyżej i wiatr może być dotkliwy.

Gdzie pojechać w listopadzie?  Lanzarote
Zachód słońca
Lanzarote Gdzie pojechać w listopadzie?
Urocze białe domki
Lanzarote, Gdzie pojechać w listopadzie?
I te palmy
Lanzarote, Gdzie pojechać w listopadzie?
W stolicy
Lanzarote, Gdzie pojechać w listopadzie?
Wulkan

Nam podobały się białe, niskie domki  z okiennicami zielonymi lub niebieskimi. Czasem warto ucieszyć oczy jednolitą zabudową i oczywiście wspaniałe palmy oraz kaktusy. Na dokładkę jeszcze świeże ryby i owoce morza. Miłośnicy nurkowania mogą tu zejść pod wodę, a zwolennicy pedałowania mają długie ścieżki rowerowe.

W tym roku mocno tu padało w październiku, więc należy mieć nadzieję, iż listopad będzie słoneczny.

Lanzarote wyspa Cesara Marinque

Gdzie pojechać w listopadzie? – Rzym

Kolejną naszą propozycją jest Rzym. Byliśmy tu w listopadzie, jeden dzień co prawda padało, ale w pozostałe pogoda była świetna. Chodziliśmy nawet z krótkim rękawem (było 25 stopni), a ten deszczowy dzień spędziliśmy w licznych tu muzeach. Turyści byli obecni, ale w mniejszej ilości niż w pozostałe miesiące. Podczas kilku dni pobytu można zobaczyć wszystkie główne zabytki oraz zjeść mnóstwo pysznego, włoskiego jedzenia.

Gdzie pojechać w listopadzie?, Rzym
Widok na Bazylikę św. Piotra
Gdzie pojechać w listopadzie?, Rzym
I z innej strony
Gdzie pojechać w listopadzie?, Rzym
Schody hiszpańskie
Gdzie pojechać w listopadzie?, Rzym
Fontanna di Trevi
Gdzie pojechać w listopadzie?, Rzym
Koloseum

Rzymskie wakacje 

Gdzie pojechać w listopadzie? – Kraków

Jeżeli nie pamiętacie już, jak wygląda Wawel wewnątrz, wybierzcie się tu w listopadzie, to zaoszczędzicie mnóstwo pieniędzy. W tym roku znów wejścia są darmowe (w listopadzie). Wszystkie drogi w Krakowie prowadzą przez Rynek, więc tu i tak traficie, może pogoda będzie wam sprzyjać i wypijecie kawę z widokiem na Kościół Mariacki lub Sukiennice.

Gdzie wyjechać w listopadzie?, Kraków
Wawel jesienią
Gdzie wyjechać w listopadzie?, Kraków
Komnaty
Gdzie wyjechać w listopadzie?, Kraków
Sukiennice
Gdzie wyjechać w listopadzie?, Kraków
Synagoga

Pospacerujcie po Plantach i zajrzyjcie też na Kazimierz.

A tu znajdziecie pozostałe teksty o Krakowie

Gdzie pojechać w listopadzie? – Bieszczady

Nie mogło zabraknąć na tej liście jakiś atrakcji związanych z naturą. Z pewną obawą piszę o Bieszczadach. My byliśmy tu w zeszłym roku 11 listopada i na dole było 20 stopni, ale radzę przed wyprawą sprawdzić warunki atmosferyczne, bo to, co przy ładnej pogodzie może być wspaniałym pomysłem, przy kiepskiej będzie takim sobie. Nie było zupełnie pusto, o nie. Ale i tak lepiej niż latem. Widoki wspaniałe i brak burz na horyzoncie, to niewątpliwe zalety listopada w Bieszczadach (oczywiście, jak nie będzie padać).

Gdzie pojechać w listopadzie?, Bieszczady
Jesienią widoki są fantastyczne
Gdzie pojechać w listopadzie?, Bieszczady
Wycieczka wzdłuż granicy
Gdzie pojechać w listopadzie?, Bieszczady
Na szczycie
Gdzie pojechać w listopadzie?, Bieszczady

Jak się uda, to jeszcze zobaczycie resztki jesiennej szaty tutejszych drzew i rude trawy na połoninach.

Bieszczady do grobu Hrabiny

Gdzie pojechać w listopadzie? – Łódź

W Łodzi znajdziecie ciekawe kolekcje sztuki współczesnej, dawne pałace fabrykantów, a także muzeum filmu oraz filmu animowanego, oraz wiele innych atrakcji. Możecie przejść się Piotrowską, wieczór spędzić w Manufakturze. W Muzeum Włókiennictwa możecie zadać sobie pytanie: dokąd zmierza Łódź. Przyjemny będzie spacer po parku, odwiedzenie palmiarni, a także wypicie kawy przy Piotrkowskiej. Trochę dalej od głównych szlaków możecie natknąć się na budynki, które nie zostały jeszcze odnowione (to eufemizm).

Gdzie pojechać w listopadzie?, Łódź
Gdzie pojechać w listopadzie?, Łódź
Maszyny włókiennicze w muzeum
Gdzie pojechać w listopadzie?, Łódź
Manufaktura
Gdzie pojechać w listopadzie?, Łódź
Muzeum Se-ma-for

Łódź ma jednak swój klimat.

Zwiedzanie Łodzi z cyklu miasta

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies