Blog,  Hiszpania,  Murcja

Wybrzeże Murcji: plaże, morze i słońce

W Puerto de Mazarron spędziliśmy jeszcze dwa dni. Ponieważ autobusy jeździły jak już opisałam, postanowiliśmy zostać na miejscu. No i dobrze, bo przynajmniej mogliśmy poznać dokładnie okolicę. Pogoda była wspaniała większość czasu spędzaliśmy więc na plażach. Wybrzeże Murcji ma wiele uroku.

Wybrzeże Murcji
Kwiecień na plaży

Wybrzeże Murcji – Puerto de Mazarron

Jest tu i ich wiele, każda inna. W samym mieście jest plaża przy porcie. Ta podobałam nam się najmniej. Jednak piękno wybrzeża najlepiej było widać z wycieczki statkiem. Wspaniałe skały, park narodowy, wyspa, na której małą swoje gniazda ptaki oraz jaskinie.

Wybrzeże Murcji
Skały
plaże Murcji
Widok z morza

Wybrzeże Murcji – Bolnuevo

Miejscem, które warto zobaczyć jest Bolnuevo. Nie tylko dlatego, że to po prostu miła miejscowość z ładna plażą i zagubionymi w zatoczkach, jeszcze ładniejszymi plażami w pobliżu. Tym powodem są piękne formacje skalne znajdujące się tuż przy plaży. To oczywiście Pomnik przyrody, ale można się na skałę wdrapać  i podziwiać okolicę.

Jest tu prawdziwy raj dla nurków i wiele możliwości, aby wyruszyć na podwodne eskapady. Można też było szukać delfinów. My jednak zostaliśmy na plaży. Marcin kąpał się kilka razy.

Wczoraj były moje urodziny, które spędziłam na plaży, była też sangria.

Wybrzeże Murcji
Urodzinowy toast

Dziś jesteśmy już w Murcji, w sercu obchodów Wielkiego Tygodnia.

Murcja

katedra w Murcji
Katedra w Murcji
Wielkanoc w Murcji
Dekoracje sklepoweBooking.com

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *