fbpx
Blog,  Niezbędnik,  Polska,  Praktycznie,  Warszawa

Śniadanie na trawie, targ śniadaniowy na Żoliborzu

W końcu dotarliśmy na Aleje Wojska Polskiego na warszawskim Żoliborzu właśnie w sobotę. Wszystko po to, by uczestniczyć w sobotnim targu śniadaniowym na Żoliborzu, czyli pikniku z jedzeniem na świeżym powietrzu. Powiecie, że rychło w czas i że w przyszły weekend jest tu ostatnie w tym sezonie śniadanie. Wszystko to prawda, ale ostatnio rzadko bywaliśmy w sobotę w Warszawie. A śniadania nie znikną z mapy miasta, tylko przeniosą się na okres jesienno-zimowy do pobliskiego gimnazjum.

targ śniadaniowy na Żoliborzu
Główna alejka

Targ śniadaniowy na Żoliborzu – łakomstwo przeciw fotografii

Przyjechaliśmy metrem około godziny 12, bo stwierdziliśmy, że lepiej zjeść tu lunch. A potem rozpoczęliśmy objadanie się smakołykami. Wszystko było tak dobre, że dopiero po jakimś czasie przypomnieliśmy sobie o robieniu zdjęć. Wielu potraw więc nie sfotografowaliśmy. Ale nic to, musicie uwierzyć na słowo: wszystko było wspaniałe. Sprzedający zapewniali, że robią swoje potrawy sami od początku do końca. Smak jedzenia przekonywał, iż jest to święta prawda.

targ śniadaniowy na Żoliborzu
Coś wegetariańskiego

Targ śniadaniowy na Żoliborzu – informacje praktyczne

Informacje dla tych, którzy jeszcze tu nie byli: targ odbywa się w soboty na trawniku, adres to Aleja Wojska Polskiego 1, w sezonie zimowym w pobliskim gimnazjum. Trwa do godziny 16. Jest miło i swojsko, a także trochę egzotycznie, bo można kupować potrawy z różnych stron świata. My jedliśmy wegańskie tortille, a także fasolowe kulki (brazylijskie), tortillę meksykańską. Ale była też swojska jajecznika, naleśniki i wiele innych smaczności. Piliśmy wspaniały koktajl truskawkowy.

targ śniadaniowy na Żoliborzu
To było pyszne

Wracaliśmy z pełną siatką zakupów, a ponieważ wszystko było wspaniałe, dziś już nic nam nie zostało. Zjedliśmy kozie sery, wypiliśmy lemoniadę lipową i głogową, a na wczorajszej wycieczce bardzo nam smakowały prawdziwe drożdżowe bułeczki.

targ śniadaniowy na Żoliborzu
czasem była kolejka
targ śniadaniowy na Żoliborzu
Jak widać objadał się cały tłumBooking.com


 

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *