Sewilla zwiedzamy Złota Wieża
Blog,  Niezbędnik,  Warto

Gdzie pojechać w grudniu

Zbliża się koniec listopada czas więc na propozycje grudniowych wyjazdów. Dni są krótkie i trzeba to brać pod uwagę, ale nie oznacza to, że trzeba siedzieć w ciepłych bamboszach. Grudzień to także Święta i Sylwester, może warto spędzić je gdzieś dalej… A teraz, gdzie my się dobrze bawiliśmy w grudniu:

Gdzie pojechać w grudniu – Żyrardów

To jedno z najlepiej zachowanych miast przemysłowych w Europie. Warto zobaczyć dworzec, dawne budynki fabryczne, zwiedzić muzeum i obejrzeć w kościele witraże.

Gdzie pojechać w grudniu  Żyrardów
Domy w Żyrardowie
Gdzie pojechać w grudniu  Żyrardów
Gdzie pojechać w grudniu  Żyrardów
Piękne witraże w kościele

Czy warto jechać do Żyrardowa?

Gdzie pojechać w grudniu – Lublin

Fantastyczne miejsce na zimowy weekend. Trasę podziemną można zobaczyć po zmroku, a wcześniej obejrzeć kaplicę na zamku. Nie zapomnijcie o żydowskich zabytkach.

Gdzie pojechać w grudniu, Lublin
Lublin świątecznie udekorowany
Gdzie pojechać w grudniu Lublin
Kaplica z przepięknymi freskami
Lublin Gdzie pojechać w grudniu
Lublin, Gdzie pojechać w grudniu
Jedzenie było naprawdę świetne
Lublin, Gdzie pojechać w grudniu
Na starym cmentarzu żydowskim

Jak zwiedzaliśmy Lublin

Opinogóra

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze jest interesujące, dużo możecie się tu dowiedzieć o Zygmuncie Krasińskim, ale przede wszystkim warto odwiedzić kościół (poproście w muzeum, aby Was ktoś zaprowadził), kryptę i cmentarz i poszukać śladów masońskich. Jest tu ich bardzo wiele.

Opinogóra, Gdzie pojechać w grudniu
Zameczek
Opinogóra, Gdzie pojechać w grudniu
Kościół
Opinogóra, Gdzie pojechać w grudniu
Cmentarz z masońskimi nagrobkami

Sewilla na Boże Narodzenie

Bombki i światełka na drzewkach pomarańczowych, czemu nie. My byliśmy tu w zeszłym roku i święta w Sewilli bardzo nam się podobały ze względu na atmosferę, no i jakieś 20 stopni plus słońce.

Sewilla Gdzie pojechać w grudniu
Katedra
Sewilla, Gdzie pojechać w grudniu
Złota wieżą
Sewilla, Gdzie pojechać w grudniu
Drzewko pomarańczowe ze światełkami
Sewilla, Gdzie pojechać w grudniu
Nad rzeką
Sewilla, Gdzie pojechać w grudniu
W parku

10 powodów, dla których warto odwiedzić Sewillę

Gdzie pojechać w grudniu – Madryt w Sylwestra

Było naprawdę super. Co prawda nie udało nam się dopchać na Puerta del Sol, ale w sąsiedniej ulicy też było dobrze. Wypiliśmy szampana, zjedliśmy winogrona na szczęście i wraz z innymi w miłej atmosferze powitaliśmy 2015 rok.

Madryt, Gdzie pojechać w grudniu
Sylwester na Sol
Madryt Gdzie pojechać w grudniu
Puerta del Sol
Madryt, Gdzie pojechać w grudniu
Park Retiro w grudniu

Jeśli

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

jeździcie po Polsce i szukacie interesujących miejsc do zobaczenie, kupcie nasz ebook, w tym wpisie znajdziecie szczegóły, a klikając w poniższe zdjęcie przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies