Co u nas? Marzec
Blog,  Inspiracje,  Niezbędnik

Co u nas? Marzec – podsumowanie podróżniczo-kulturalne

Uwielbiam wiosnę, kiedy dni stają się coraz dłuższe, a cały świat rozkwita w jednej chwili. Zazwyczaj jest to w kwietniu, ale w tym roku obserwujemy przyspieszenie i pierwsze oznaki wiosny pojawiły się już w marcu. No i dzień wreszcie stał się dłuższy.

Co u nas? Marzec
W Dreźnie

Co u nas? Marzec – podróże

Tym razem wybraliśmy się samochodem do Drezna. Był to tylko weekend, ale bardzo udany. Widzieliśmy wspaniały skarbiec i świetne obrazy w muzeach. Miasto nam się podobało, po bombardowaniu w czasie II wojny nie ma już śladu. Nie dziwcie się, że tak piszę, bo całkiem niedawno stał tu zbombardowany kościół. Dziś Drezno zachwyca swą barokową architekturą. Nic nie można także zarzucić drezdeńskiej gastronomii, jedzenie serwują tu smaczne, a i piwo z niedalekiego browaru (Radeberger) smakuje jak należy. Nasz weekend opisaliśmy w tekście:  Weekend w Dreźnie to bardzo dobry pomysł.

Co u nas? Marzec
Zwinger

Pierwszy raz zawitaliśmy też na Opolszczyznę. Zwiedziliśmy zamek w Brzegu, rzeczywiście imponujący. Świetnie bawiliśmy się w Opolu, a z Muzeum Polskiej Piosenki nie chciało nam się wyjść. Na końcu odwiedziliśmy jeszcze zamek w Mosznej.

Co u nas? Marzec
Zamek w Brzegu
Co u nas? Marzec
Muzeum polskiej piosenki w Opolu
Co u nas? Marzec
My w Mosznej

Co u nas? Marzec – książki

Przeczytałam książkę Stevena Pinkera „Piękny styl”, polecaną przez różnych blogerów, ale jakoś mnie nie zachwyciła. W dużej mierze odnosi się ona do pisania w języku angielskim i mimo starań tłumaczki trudno było oddać te obce niuanse w języku polskim.

Zeruya Shalev – „Ból” to powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Spotkanie dawnej miłości burzy świat głównej bohaterki. Więcej nie napiszę, aby nie odbierać wam przyjemności lektury. Książka mi się podobała, bo pokazuje świat z różnych punktów widzenia.

Nicholas A.Christakis, James H.Fowler „W sieci. Jak sieci społeczne kształtują nasze życie”  to wspaniała pozycja z pogranicza psychologii i socjologii. Oparta na wielu badaniach z różnych dziedzin pokazuje współoddziaływanie ludzi na siebie. Ważna nauka jest taka, że zarówno pozytywne zachowanie, jak i negatywne bywa zaraźliwe. Jeśli więc będziemy uprzejmi, ludzie z którymi się zetkniemy też będą uprzejmi. Zaczęłam to stosować w praktyce i działa. Zazwyczaj na uśmiech ludzie odpowiadają uśmiechem.

Co u nas? Marzec – w kinie

Jak zwykle w marcu był „Tydzień kina hiszpańskiego”. W poprzednich latach oglądaliśmy czasem po dwa filmy dziennie, ale rok temu zmęczyło nas to. Dlatego tym razem wybraliśmy tylko dwa filmy. Widzieliśmy film Carlosa Saury „Jota”. Składał się on z kilkunastu epizodów poświęconych tytułowemu tańcu pochodzącemu z Aragonii. Film, mimo że nie miał żadnej akcji, był niezwykle klimatyczny, a w niektórych momentach widzowie na sali kinowej bili brawo. Przyznajcie, że nieczęsto się to zdarza i daje wysoką notę filmowi.

Z kolei „Daleko od morza” to opowieść o specyficznym spotkaniu po latach. Terroryzm, wina, pamięć…Czy możliwe jest przebaczenie ? Był to obraz bardzo wciągający, stawiający pytania i nie dający prostych odpowiedzi. Też świetny.

Co u nas? Marzec – znalezione w sieci

Tambywalscy zabrali nas  Beresteczka na Ukrainie. Ciekawy tekst o ważnym miejscu http://www.tambylscy.pl/beresteczko-poczatek-ukrainskiej-trasy-sladami-polskiej-historii/

Ożywił się blog „Skok w bok” i możecie przeczytać ciekawy tekst o wyspie Phukethttp://skokwbokblog.com/9-pytan-o-phuket/

Może kiedyś skorzystamy z pomysłu na weekend, jaki znalazłam na blogu Travelicioushttps://travelicious.pl/2017/04/pomysl-na-weekend-w-bergamo.html

Co u nas? Marzec – Coś dla ciała i dla ducha

Już na Instagramie chwaliłam się swoim mostkiem, który to zrobiłam na jodze. I choć mój mostek trochę oszukany, to i tak jestem z niego dumna.

Co u nas? Marzec
Mój mostek

Stosując dietę Lewandowskiej, zrzucam kolejne kilogramy. Najbardziej denerwujące i uciążliwe jest przygotowywanie pięciu posiłków dziennie. Podczas wyjazdów nie jest możliwe utrzymywanie diety, więc wtedy sobie odpuszczam. Straciłam już siedem kilogramów i to naprawdę widać.

A w naszym mieszkaniu szykuje się kapitalny remont. Na razie planujemy kolejne zmiany, ekipa ma wejść na początku sierpnia.

Na Wielkanoc jedziemy do Kołobrzegu, bo wtedy też są moje urodziny i miejsce, w którym przyszłam na świat, jest najlepsze do ich świętowania.

Co u nas? Marzec
To były urodziny w zeszłym roku, też w Kołobrzegu

A jak Wy spędziliście marzec, napiszcie w komentarzach. Jeśli czytaliście jakieś ciekawe blogi lub sami chcecie się jakimś tekstem pochwalić – śmiało.

Jeśli

potrzebujecie więcej inspiracji, zerknijcie tu

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

interesują Was ciekawe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, szczegóły znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.



Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies