Blog,  Niezbędnik,  Podlaskie,  Polska,  Praktycznie

Znów w Jacznie, czyli o miłym odpoczynku

Upał już mnie tak zmęczył, że ja znany zmarzluch, czekam z utęsknieniem na zimę. A na wakacje postanowiliśmy jechać na Suwalszczyznę, bo tam ma być chłodniej. Przed tym dłuższym wyjazdem, wpadliśmy na weekend do Jaczna. Jaczno, a właściwie Gościniec Jaczno, położony jest niedaleko Jeleniewa, a tylko nieco ponad 20 kilometrów od Suwałk.

Znów w Jacznie – spacery

To tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Bawiliśmy się tam bardzo dobrze. Jak postawiłam samochód w jednym miejscu zaraz po przyjeździe, to tak sobie stał aż do wyjazdu. Ale wcale nie byliśmy leniwi: jeździliśmy na rowerach, obeszliśmy wokół jezioro Jaczno, no i oczywiście pływaliśmy w jeziorze. Woda miała 23 stopnie, w samym raz, żeby się schłodzić.

Suwalszczyzna jest bardzo pagórkowata, boleśnie się o tym przekonałam podczas wycieczki rowerowej. Krótko mówiąc, po podjazdach w upale, ledwo żyłam. Wysiłek wynagradzały nam piękne widoki. Sami zobaczcie.

W Jacznie
Widok z góry na jezioro Jeczno
W Jacznie
Po prostu: Suwalszczyzna
W Jacznie
I to też
W Jacznie
Pełnia lata

No i pływając w bardzo czystym i głębokim jeziorze, przypomniałam sobie, jak to jest fajnie. Raz nawet udało mi się wykąpać przed śniadaniem, co uważam za prawdziwe osiągnięcie, bo o ile lubię pływać, to samo wejście do wody zawsze jest dla mnie wyzwaniem.

Atmosfera

Poza tym w Jacznie, jak zawsze było wspaniałe jedzenie i równie miła atmosfera. Spotkaliśmy wiele tych samych osób, co rok temu, bo przyjeżdżanie na wakacje do Jaczna dla niektórych stało się tradycją. Patrząc na bawiące się wspólnie dzieci, zastanawiałam się, czy oby dobrze niektórzy naukowcy widzą problem, pisząc o nadmiernym skupianiu się młodych ludzi na świecie elektronicznym. Z badań wynika, że najwięcej czasu poświęcają oni na kontakty w sieci. A może wynika to stąd, że dzisiejszym świecie za bardzo rodzice uwiązują dzieci w domu, nie dając im szans na zabawę w realu? W każdym razie w Jacznie dzieci świetnie się ze sobą bawiły.

W Jacznie
Łódki o zmroku
W Jacznie
Pensjonat
W Jacznie
Ogródek
W Jacznie
I trochę dzikich kwiatków
W Jacznie
Zachód słońca

Wracając do atrakcji wspomnę tylko, iż jadąc na miejsce mija się Cisową Górę z której wierzchołka roztacza się wspaniała panorama, można też zajrzeć do Wodziłek, gdzie z kolei znajduje się molenna staroobrzędowców, a i na Litwę stąd blisko.

Jeśli

chcecie podróżować po województwie podlaskim, zerknijcie tu;

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie podróżować po Polsce o odkrywać niezwykłe miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a jeśli klikniecie w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2015-08-12

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies