Walencja
Blog,  Hiszpania,  Walencja

Walencja oceanarium i centrum nauki – było wspaniale

Po wczorajszym spacerze po plaży dzisiejszy dzień spędziliśmy w oceanarium oraz w centrum nauki. W Walencji znajduje się największe oceanarium w Europie. Jest faktycznie wspaniałe. Można oglądać ryby śródziemnomorskie, jest duże akwarium z rybami z Morza Czerwonego. Dwa razy dziennie odbywają pokazy delfinów. Mieliśmy szczęście i widzieliśmy jeden z nich. Naprawdę fantastyczny.

Walencja oceanarium i centrum nauki – oceanarium

Walencja oceanarium i centrum nauki
Pokaz delfinów

W wolierze fruwały ptaki, które żyją w pobliskim parku narodowym. Towarzyszyły im żółwie. W osobnym budynku można było  oglądać rekiny. Ryby pływały w specjalnym tunelu. Miało się je nad głową.

Karmienie bieługi
Bieluga

Największy popis dała jednak bieługa. Trafiliśmy na porę karmienia. To olbrzymie zwierzę wykonywało wspaniałe ewolucje i na życzenie opiekuna wydawało różne dźwięki.

Pingwiny były mało ruchliwe, bo jak przeczytaliśmy znajdują się właśnie w okresie godowym.

Oceanarium znajduje we wspaniałych, nowoczesnych budynkach, które mieszczą się w ogrodzie z egzotycznymi roślinami.

Walencja oceanarium i centrum nauki
W ogrodzie

Walencja oceanarium i centrum nauki – centrum nauki

W innym budynku mieści się centrum nauki. Można tu wykonywać samodzielnie różne eksperymenty. Najbardziej podobało nam się przepychanie kulki za pomocą fal mózgowych. Wygrałam z Marcinem.

Walencja oceanarium i centrum nauki
Fantastyczna architektura

Za to Marcin był lepszy w skoku w dal i w wyskoku dosiężnym. Dobrze też radził sobie w zabawach z piłką. Bo też piłce poświęcona jest całkiem spora część ekspozycji. Nawet nie spostrzegliśmy jak minęły nam dwie godziny.

Centrum nauki
Centrum nauki w środku

Na zewnątrz duże wrażenie zrobiło na nas zagospodarowanie starego dna rzeki i zrobienie parku. Wszędzie wokół znajdują się nowoczesne budowle, jest też centrum handlowe.

Walencja oceanarium i centrum nauki
Jeszcze jedna fotka

 Jeśli

lubicie Hiszpanię, zerknijcie tu;

Chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

jeździcie po Polsce i szukacie interesujących miejsc do zobaczenie, kupcie nasz ebook, w tym wpisie znajdziecie szczegóły, a klikając w poniższe zdjęcie przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, jak z niego skorzystacie.
Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-04-10

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies