fbpx
Walencja
Blog,  Hiszpania,  Walencja

Walencja oceanarium i centrum nauki – było wspaniale

Po wczorajszym spacerze po plaży dzisiejszy dzień spędziliśmy w oceanarium oraz w centrum nauki. W Walencji znajduje się największe oceanarium w Europie. Jest faktycznie wspaniałe. Można oglądać ryby śródziemnomorskie, jest duże akwarium z rybami z Morza Czerwonego. Dwa razy dziennie odbywają pokazy delfinów. Mieliśmy szczęście i widzieliśmy jeden z nich. Naprawdę fantastyczny.

Walencja oceanarium i centrum nauki – oceanarium

Walencja oceanarium i centrum nauki
Pokaz delfinów

W wolierze fruwały ptaki, które żyją w pobliskim parku narodowym. Towarzyszyły im żółwie. W osobnym budynku można było  oglądać rekiny. Ryby pływały w specjalnym tunelu. Miało się je nad głową.

Karmienie bieługi
Bieluga

Największy popis dała jednak bieługa. Trafiliśmy na porę karmienia. To olbrzymie zwierzę wykonywało wspaniałe ewolucje i na życzenie opiekuna wydawało różne dźwięki.

Pingwiny były mało ruchliwe, bo jak przeczytaliśmy znajdują się właśnie w okresie godowym.

Oceanarium znajduje we wspaniałych, nowoczesnych budynkach, które mieszczą się w ogrodzie z egzotycznymi roślinami.

Walencja oceanarium i centrum nauki
W ogrodzie

Walencja oceanarium i centrum nauki – centrum nauki

W innym budynku mieści się centrum nauki. Można tu wykonywać samodzielnie różne eksperymenty. Najbardziej podobało nam się przepychanie kulki za pomocą fal mózgowych. Wygrałam z Marcinem.

Walencja oceanarium i centrum nauki
Fantastyczna architektura

Za to Marcin był lepszy w skoku w dal i w wyskoku dosiężnym. Dobrze też radził sobie w zabawach z piłką. Bo też piłce poświęcona jest całkiem spora część ekspozycji. Nawet nie spostrzegliśmy jak minęły nam dwie godziny.

Centrum nauki
Centrum nauki w środku

Na zewnątrz duże wrażenie zrobiło na nas zagospodarowanie starego dna rzeki i zrobienie parku. Wszędzie wokół znajdują się nowoczesne budowle, jest też centrum handlowe.

Walencja oceanarium i centrum nauki
Jeszcze jedna fotka

 


Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-04-10

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *