fbpx
Sałatka grecka
Blog,  przystawki,  Smaki

Sałatka grecka, przepis na klasyczne danie

Długo wahałem się czy zamieścić ten przepis. Wszak sałatka grecka jest tak znana, tak popularna, iż wszyscy doskonale wiedza jak ją przygotować. No może jednak nie wszyscy. Spróbujmy więc.

Sałatka grecka – składniki :

– 4 średnie pomidory

– 2 zielone ogórki

– duża papryka – może być i czerwona i zielona, a żółta i biała też się nadadzą

– cebula

– 3 łyżki oliwy

– sól

– pieprz

– opakowanie sera feta

Ilość produktów pozwoli nam zrobić mniej więcej 4 porcje sałatki. Pomidory kroimy na 8 części. Ogórki obieramy i kroimy w półplasterki  grubości 0,5 cm. Paprykę pozbawiamy gniazda nasiennego i białych części i kroimy na niewielkie kawałki tak by odpowiadały wielkością cząstkom ogórka. Cebule obieramy i kroimy w „piórka”. Wszystkie składniki mieszamy w misce. Dolewamy oliwę , przyprawiamy solą i pieprzem (pieprz to raczej kwestia wyboru). Opakowanie fety kruszymy na cząstki i dorzucamy do sałatki, mieszamy.  I gotowe.

Sałatka grecka
Tak wygląda gotowa

Na koniec dwie uwagi –dodanie oryginalnej fety czyni różnicę.  Sałatka grecka jest dzięki temu lepsza. Ta sama uwaga tyczy się dodania dobrej oliwy. Kolejna sprawa –  sałatka przechowywana w lodówce jest bardzo dobra także w dniu następnym. Warzywa puszczają soki i tworzy się sos. Do sałatki pasuje idealnie białe pieczywo i białe wino.

 

Dodane przez Marcin dnia 2013-09-04

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *