Sałatka grecka
Blog,  przystawki,  Smaki

Sałatka grecka, przepis na klasyczne danie

Długo wahałem się czy zamieścić ten przepis. Wszak sałatka grecka jest tak znana, tak popularna, iż wszyscy doskonale wiedza jak ją przygotować. No może jednak nie wszyscy. Spróbujmy więc.

Sałatka grecka – składniki :

– 4 średnie pomidory

– 2 zielone ogórki

– duża papryka – może być i czerwona i zielona, a żółta i biała też się nadadzą

– cebula

– 3 łyżki oliwy

– sól

– pieprz

– opakowanie sera feta

Przygotowanie

Ilość produktów pozwoli nam zrobić mniej więcej 4 porcje sałatki. Pomidory kroimy na 8 części. Ogórki obieramy i kroimy w półplasterki  grubości 0,5 cm. Paprykę pozbawiamy gniazda nasiennego i białych części i kroimy na niewielkie kawałki tak by odpowiadały wielkością cząstkom ogórka. Cebule obieramy i kroimy w „piórka”. Wszystkie składniki mieszamy w misce. Dolewamy oliwę , przyprawiamy solą i pieprzem (pieprz to raczej kwestia wyboru). Opakowanie fety kruszymy na cząstki i dorzucamy do sałatki, mieszamy.  I gotowe.

Sałatka grecka
Tak wygląda gotowa

Na koniec dwie uwagi –dodanie oryginalnej fety czyni różnicę.  Sałatka grecka jest dzięki temu lepsza. Ta sama uwaga tyczy się dodania dobrej oliwy. Kolejna sprawa –  sałatka przechowywana w lodówce jest bardzo dobra także w dniu następnym. Warzywa puszczają soki i tworzy się sos. Do sałatki pasuje idealnie białe pieczywo i białe wino.

Przepisy na inne przystawki znajdziecie tu.

Dodane przez Marcin dnia 2013-09-04

Z czasów dzieciństwa pamiętam kolorową puszkę portugalskich sardynek. Na sklepowej półce wśród nijakich opakowań peerelowskich towarów była prawdziwą obietnicą przygody. Potem była podróż do zimowego Budapesztu i smak papryki i wina. Zawsze marzyłem o poznawanie świata, tego bliskiego i dalekiego, i to marzenie spełnia się w moim życiu. Lubię zwiedzać Polskę, cieszę się, iż każda podróż po naszym kraju przynosi fascynujące odkrycia. Zawsze chętnie wracam do Rzymu, poznawanie tego miasta to niekończąca się historia. Opisywałem meandry świata polityki i ekonomii, ale także ciekawe miejsca warte zobaczenia. Praca i związane z nią podróże zawiodły mnie do wielu niezwykłych zakątków, świątyń w Japonii, Watykanu, muzeów Amsterdamu. Od 8 lat współtworzę projekt Podróżniczy Dom Kultury. Piszę, komentuję w mediach społecznościowych. Wciąż myślę o kolejnych wyprawach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies