Blog,  Dolnośląskie,  Polska

Okolice Wałbrzycha

Kiedy powiedziałam Marcinowi, że weekend spędzimy w Szczawnie Zdroju, skrzywił się i stwierdził, iż to przecież przedmieścia Wałbrzycha. Ale przeczytał opis i zaczął szukać noclegów. Szczawno jest uroczym uzdrowiskiem, świeżo wyremontowanym za pieniądze unijne.

Ma dwa duże parki, piękną pijalnię wód oraz deptak. Atmosfera jest tu typowo kurortowa. Na razie zamieszczę kilka zdjęć, na opis przyjdzie czas po powrocie do domu.

Dziś ponad pół dnia spędziliśmy w zamku Książ. Naprawdę było, co oglądać. Wybraliśmy zwiedzanie z przewodnikiem i był to naprawdę dobry wybór.

Weszliśmy na wieżę, zwiedzaliśmy tarasy,

odwiedziliśmy stajnie,

a na koniec zwiedziliśmy palmiarnię.

Zrobiliśmy to mimo 35-stopniowego upału. Ale pozwolicie, że również o księżnej Daisy i innych członkach książęcego rodu także napiszę troszkę później.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-08-03

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *