Blog,  Dolnośląskie,  Polska

Okolice Wałbrzycha warto zobaczyć

Kiedy powiedziałam Marcinowi, że weekend spędzimy w Szczawnie Zdroju, skrzywił się i stwierdził, iż to przecież przedmieścia Wałbrzycha. Ale przeczytał opis i zaczął szukać noclegów. Szczawno jest uroczym uzdrowiskiem, świeżo wyremontowanym za pieniądze unijne.

Ma dwa duże parki, piękną pijalnię wód oraz deptak. Atmosfera jest tu typowo kurortowa. Na razie zamieszczę kilka zdjęć, na opis przyjdzie czas po powrocie do domu.

Dziś ponad pół dnia spędziliśmy w zamku Książ. Naprawdę było, co oglądać. Wybraliśmy zwiedzanie z przewodnikiem i był to naprawdę dobry wybór.

Weszliśmy na wieżę, zwiedzaliśmy tarasy,

odwiedziliśmy stajnie,

a na koniec zwiedziliśmy palmiarnię.

Zrobiliśmy to mimo 35-stopniowego upału. Ale pozwolicie, że również o księżnej Daisy i innych członkach książęcego rodu także napiszę troszkę później.

Jeśli

lubicie Dolny Śląsk, zerknijcie tu:

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie

fascynuje Was Polska i chcecie odwiedzić piękne miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, jak z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-08-03

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies