fbpx
Blog,  Filozofia podróżowania,  Niezbędnik,  Polska,  Warmińsko-Mazurskie

Na Mazurach, na kajaku, czyli czasem warto odpocząć

Podróżując tak dużo chcemy, aby nasze wyprawy były też przyjemne. Zawsze więc staramy się dzielić czas na zwiedzanie i wypoczywanie. Z Marcina ADHD jest to dość trudne. Jest on w stanie wysiedzieć na jednym miejscu nie więcej niż 15 minut, a potem gdzieś gna. I jeszcze na dodatek, chce spróbować wszystkiego. Oczywiście najlepiej w moim towarzystwie.

Ale na Mazurach miałam na niego sposób, po prostu wsiadaliśmy do kajaka i ruszaliśmy na środek jeziora. Stąd po 15 minutach nie mógł wysiąść, a zaspokojenie potrzeby aktywności gwarantowały mu wiosła. Ja zaś siedziałam sobie, czasem wiosłowałam, ale głównie podziwiałam naturę. Bo na takim jeziorze sporo się dzieje. Co jakiś czas z wody wyskakiwały ryby. Kormorany nurkowały i na całkiem długi czas znikały pod wodą. Gdzieś dalej słychać było krzyk kłócących się mew. A do tego wszystkiego woda, trzciny, szuwary, no i kajak ze spokojnym Marcinem.

Na Mazurach, na kajaku
Zachód słońca

Było super. Dlatego proszę Was podczas zwiedzanie nie zapominajcie o odpoczynku.

Kiedy jednak znudziło nam się wiosłowanie, pojechaliśmy do Ełku. Na Mazurach na kajaku bawiliśmy się świetnie.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2014-07-30

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *