
Puszcza Romincka, krótka wycieczka
Jest tu w pobliżu miejsce, do którego od dawna nas ciągnęło. W zeszłym roku byliśmy w Stańczykach i przejeżdżaliśmy w pobliżu. Chodzi mi o Puszczę Romincką, miejsce polowań królów, carów i cesarzy, dziś podzieloną granicą z Obwodem Kaliningradzkim.

Puszcza Romincka – ścieżka dydaktyczna
A jeżeli nas ciągnie, to nie da rady – trzeba jechać. Było strasznie gorąco, chcieliśmy więc przejść się dwiema ścieżkami dydaktycznymi, aby tylko zobaczyć, jak wygląda ten las. Skończyło się na jednej ścieżce, upał był wykańczający. Była ona poświęcona płazom. Z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się wszystkiego o ich znaczeniu, życiu, rozrodzie itp. Niestety nie zobaczyliśmy nawet najmniejszej żaby. Musieliśmy zadowolić się motylem.


Puszcza Romincka – gęstwina
Sama puszcza jest dość dzika, gęsta, taka bardzo pierwotna. Marcinowi się podobała, a mnie nie. Nie dość, że w gęstwinie nie można było zobaczyć żadnego porządku, to jeszcze w krzakach wyraźnie coś się ruszało, to coś chyba było jakimś zwierzęciem. A ponieważ żyją tu wilki, już oczyma wyobraźni widziałam krwawe sceny ze swoim udziałem. Ale od czego ma się męża… Poprosiłam, aby szedł ścieżką od strony groźnych odgłosów, no i miałam ochronę.

W każdym razie sama na pewno bym się tu nie wybrała. My odwiedziliśmy część puszczy bliżej Gołdapi, później przez przypadek (pomyliliśmy drogę) trafiliśmy do drugiej części w pobliżu dyrekcji Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i tam wyglądało już znacznie lepiej, ale wykończeni słońcem nie zdecydowaliśmy się na kolejny spacer.

Jeśli chodzi o praktyczną stronę zwiedzania, to warto wiedzieć, iż w Puszczy jest kilka szlaków i kilkanaście ścieżek dydaktycznych. Druga ważna uwaga – oznaczenia nie są zbyt precyzyjne i czasem trzeba poszukać znaków. Tak było i z naszym szukaniem ścieżki. No i wreszcie tu znajdują się słynne wiadukty kolejowe w Stańczykach o których już zresztą i trójstyk granic (Polski, Rosji i Litwy). To ciekawe miejsce, bo tu jest prawdziwa granica, a wielu z nas podróżując odzwyczaiło się od takiego widoku.
Inne teksty o ciekawych miejscach w województwie warmińsko-mazurskim, znajdziecie tu.
Jeżeli chcecie na bieżąco obserwować nasze wyjazdy, śledźcie nas na Instagramie i Facebooku.
Będzie nam miło, jak skomentujecie tekst, podzielicie się nim lub zostawicie jakikolwiek ślad.
Jeśli lubicie odkrywać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie naszą książkę, szczegóły na jej temat znajdziecie w tym wpisie, a jak klikniecie w poniższe zdjęcie, przeniesiecie się do naszego sklepu.
Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.
Booking.com
Dodane przez Małgosia dnia 2014-08-04

