zwiedzanie Wrocławia
Blog,  Dolnośląskie,  Polska

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły

Zrobiliśmy błąd taktyczny. W sobotę oglądaliśmy okolice Starego Miasta. Była niedziela, a my chcieliśmy oglądać kościoły. Na szczęście w Internecie sprawdziliśmy, kiedy są msze i jakoś między nimi udało się zrealizować plan.

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły – kościół św. Elżbiety

Zaczęliśmy od mieszczącego się tuż przy Rynku kościoła św. Elżbiety.

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia i kościoły
Kościół widoczny z Rynku, za kamieniczkami

Kilkakrotnie były w nim pożary, ostatni w 1976 roku. Wewnątrz zachowało się kilka wspaniałych kaplic.

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły
Jedna z kaplic

Wstąpiliśmy obejrzeć dawne jatki, dziś mieszczą się tu sklepy z artystycznymi wyrobami. Jest też pomnik, będący swoistym uhonorowaniem zwierząt.

Pomnik zwierząt
Pomnik zwierząt

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły – Ostrów Tumski

Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski, prawdziwego miasta kościelnego. Droga wiodła przez słynny w całej Polsce most tumski. Przychodzą tu zakochani z kłódkami, na których grawerują swoje imiona, następnie przypinają kłódkę do mostu a kluczyk wrzucają do rzeki. Ma to zapewnić wieczną miłość. Czy zapewnia? Trzeba byłoby spytać, tych którzy kłódkę powiesili.

Mostek Miłości
Mostek miłości

Kościół św.Krzyża jest obecnie remontowany, weszliśmy więc do dolnej jego części.

W oczekiwaniu na wizytę w Katedrze, udało nam się znaleźć czynną kawiarnię i zjeść w końcu śniadanie.

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły
Katedra
Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły
Jeszcze raz z bliska

Katedra robi duże wrażenie. Niestety, kaplice nie są oświetlone i trudno się ją zwiedza. Może dlatego, że to niedziela…

Zwiedzanie Wrocławia Hala Stulecia, kościoły – Hala Stulecia

Po wymeldowaniu się z hotelu pojechaliśmy przez słynny Most Grunwaldzki do Hali Stulecia Samochód udało się nam zaparkować na tyle daleko, że musieliśmy przejść przez cały Park Szczytnicki, aby dojść do Hali. Udało się nam więc obejrzeć całe założenie architektoniczne, do czego zachęcały przewodniki. Hala została w roku 2006 została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

Hala Stulecia
Hala Stulecia

Została wybudowana w latach 1911-12 w stylu ekspresjonistycznym. Autorem projektu był Max Berg.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się słynne wrocławskie ZOO. Wizyta w nim nie była najbardziej udana. Zwierzęta sprawiały wrażenie upchniętych w małe klatki.

Podczas całego pobytu we Wrocławiu towarzyszyły nam wszędobylskie Krasnale, pamiątka po działającej tu w latach 80-tych Pomarańczowej Alternatywie.

Krasnal
Jeden z krasnali

Jeśli

lubicie Dolny Śląsk, zerknijcie tu:

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie

fascynuje Was Polska i chcecie odwiedzić piękne miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, jak z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2013-03-17

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies