fbpx
Gdzie pojechać w kwietniu
Andaluzja,  Blog,  Hiszpania,  Walencja

Znów jesteśmy w Hiszpanii

Jesteśmy teraz w Hiszpanii, będzie więc krótko. Po naszym powrocie możecie liczyć na dłuższe teksty, godne miejsc, które odwiedziliśmy. Przylecieliśmy samolotem do Alicante i dwa dni spędziliśmy w uroczej miejscowości Elche. Jest tu wspaniała katedra, zamek arabski i mnóstwo palm. Mnóstwo w tym wypadku oznacza ponad 300 tysięcy.

Elche katedra
Elche zamek
Elche palmy

Teraz jesteśmy w Granadzie, po drodze byliśmy chwilę nad morzem. Do Alhambry idziemy dopiero jutro, ale już mnóstwo ciekawych miejsc widzieliśmy. Jak zawsze, uważamy, że to świetna pora na zwiedzanie Hiszpanii. Pogoda jest znacznie lepsza niż w Polsce, nie ma piekielnych upałów i ludzi znacznie mniej niż w wakacje.

Granada katedra
Granada
Granada Sacromonte
Granada
Granada

Trzy porady :

– W Hiszpanii warto wypożyczyć samochód jeśli chce się dotrzeć do mniejszych miast i zobaczyć wiele miejsc. Warto, bo wybór wypożyczalni jest duży, a ceny korzystne.

– Jeśli chcecie podróżować komunikacją publiczną bieżcie pod uwagę samolot. Jest tu dużo lotnisk, a bilety bywają w okazyjnych cenach. Na pewno warto korzystać z pociągów, w szczególności  z szybkich pociągów AVE (rozwijają prędkość do około 300 km/h). Madryt, Walencja, Barcelona, Malaga, Sevilla, Toledo i wiele innych miejsc jest w ich zasięgu.

– W miesiącach letnich w praktycznie całej południowej i środkowej Hiszpanii panują upały – do 45 stopni, w cieniu oczywiście…

Czekajcie na następne zdjęcia, a potem teksty.Booking.com


Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *