Przepis na zupę koperkową
Blog,  Smaki,  zupy

Zupa koperkowa, warto wrócić do dawnych smaków

Bardzo lubię nowe smaki, nowe składniki. Chętnie jednak wracam do starych sprawdzonych potraw. Czy to sentyment ? Może powinienem napisać, ze coś mi przypominają, ale wracam, bo są po prostu smaczne. I tak doszliśmy do zupy koperkowej. Jeszcze jedna dygresja ,koperek na pewno nieraz zagości na tej stronie. Następnym razem już w innym towarzystwie.

Zupa koperkowa – składniki :

– włoszczyzna

– pęczek koperku

– skrzydełko z kurczaka

– sól

– masło

Zupa koperkowa – wykonanie

Skrzydełko z kurczaka zalewamy 3 litrami zimnej wody. Zagotowujemy, zbieramy szumy i dokładamy jarzyny. Koperek myjemy i drobno kroimy.

Na patelni rozgrzewamy trochę masła i podsmażamy koperek. Kiedy już warzywa w zupie są miękkie dokładamy zawartość patelni i gotujemy jeszcze kilka minut. Da to szansę wszystkim składnikom n a „przeżarcie się” (to jakieś okropne sformułowanie).

Zupa jest gotowa. Zupę można podawać ze śmietaną i ryżem. Zamiast ryżu czasami daje się lane kluski (trochę to dziwne). Zdecydowanie proponuję ryż. Ponieważ gotowaliśmy wywar na skrzydełku powinien być delikatny i nie nadmiernie tłusty. Taka ilość składników powinna zaowocować wazą z 4 może 5 porcjami zupy.

Zupa koperkowa gotowa
Gotowe

Przepisy na inne zupy znajdziecie tu.

Dodane przez Marcin dnia 2013-06-07

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies