Blog,  Czechy,  Dolnośląskie,  Polska,  Pomysł na weekend,  Wycieczki

Weekend w okolicy Wałbrzycha, to dobry pomysł

Dolny Śląsk to jeden z naszych ulubionych zakątków Polski. Dziś proponuję, abyście spędzili weekend w okolicy Wałbrzycha. Nocować możecie w Szczawnie Zdroju, bo jest to bardzo przyjemne miejsce i świetnie się tu wypoczywa. I właśnie proponuję, aby piątkowy wieczór przeznaczyć na spacer po Parku Zdrojowym. Zwróćcie uwagę na piękną pijalnię wód i kryty taras spacerowy. Tu znajdziecie więcej o Szczawnie.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Szczawno Zdrój pijalnia wód

Weekend okolicy Wałbrzycha – zamek Książ

Następnego dnia rano jedziemy zwiedzać zamek Książ.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Wspaniały zamek Książ

Tam usłyszycie od przewodnika o księżnej Daisy, przeczytajcie. Zamek był przygotowywany na ostatnią kwaterę Hitlera. Jeśli kupicie bilet do podziemia, zobaczycie dziwne instalacje i wystające ze ściany druty. To jedna z tajemnic tego regionu. Do dziś historycy, historycy-amatorzy i poszukiwacze skarbów łamią sobie głowy, zastanawiając się, czemu miał służyć zespół korytarzy.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Zamkowe piwnice

Wejdźcie też na wieżę, bo z góry roztacza się wspaniały widok na całą okolicę. Później przejdźcie się po parku, odwiedźcie książęce stajnie, no i idźcie na drugą stronę ruchliwej szosy, do palmiarni.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Palmiarnia

Pewnie zajmie to wam całe przedpołudnie aż do późnego obiadu, który możecie zjeść albo w zamkowej restauracji, albo w Szczawnie, zależy, kiedy poczujecie głód.

Drugą część dnia spędzimy w Szczawnie, gdzie jest prześliczny taras spacerowy i pijalnia wód. Zobaczcie sanatorium, wybudowane przez Hansa Hochberga, które nie podobało się księżnej Daisy.

Osówka

Następnego dnia musicie wstać rano, bo program jest napięty. Myślę, że zejście do podziemi zamkowych rozbudziło waszą ciekawość i z chęcią odwiedzicie podziemny korytarz w Osówce i posłuchacie kolejnego, zafascynowanego tajemnicą przewodnika. Może zachęci to was do poszukiwań skarbów, albo chociaż do napisania powieści sensacyjnej. Muszę was ostrzec: nie będziecie pierwsi. Więcej znajdziecie w tekście Tajemnicze podziemia Osówki.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Osówka

Weekend w okolicy Wałbrzycha – Czeskie Skalne Miasto

Na koniec czas wyjść na powierzchnię i udać się do sąsiadów, aby zobaczyć Czeskie Skalne Mesto.

weekend w okolicy Wałbrzycha
Czeskie Skalne Mesto

Podstawowa trasa liczy 6 kilometrów, koniecznie kupcie bilet na wycieczkę łodzią po jeziorze. Pełna czeskiego humoru opowieść na pewno sprawi wam przyjemność. Możecie przeczytać wpis Czeskie Skalne Mesto. Przed przekroczeniem granicy możecie jeszcze kupić piwo. No i uważajcie na czeskich drogach, bo pełno tu policji, pilnującej, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości.

A teraz czas wracać do domu i podczas tygodnia odpoczywać po intensywnym weekendzie.

Jeśli

lubicie Dolny Śląsk, zerknijcie tu:

chcecie wiedzieć, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie

fascynuje Was Polska i chcecie odwiedzić piękne miejsca, kupcie nasz ebook, szczegóły na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, jak z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies