Sałatka azjatycka
Blog,  przystawki,  Smaki

Sałatka azjatycka – impresja

Kuchnia azjatycka kojarzy mi się z niezwykła, czasem zaskakująca harmonią smaków i faktur jedzenia. Korzystając z urodzaju rodzimych warzyw postanowiłem przenieść się na moment właśnie do Azji. Oto moja sałatka azjatycka.

Sałatka azjatycka – składniki

– 3 ogórki – najlepiej polne

– 3 kawałki upieczonej papryki

– 1 łyżka japońskiego  octu ryżowego do sushi  (może być  ocet owocowy)

– 2 łyżki oleju sezamowego

– 1 łyżka sosu rybnego

Wykonanie

Sałatkę można zrobić w ciągu pięciu – tak pięciu minut ,chyba, że… najpierw wersja pięciominutowa. Ogórki obieramy ze skóry kroimy wzdłuż i za pomocą np. łyżeczki pozbawiamy nasionek. Następnie kroimy na cienkie pół plasterki . Pieczoną paprykę (jest powszechnie dostępna w sklepach) kroimy w cienkie paseczki. Oba składniki mieszamy w naczyniu. Dolewamy łyżkę japońskiego octu ryżowego , 2 łyżki oleju sezamowego i łyżkę sosu rybnego . Mieszamy i gotowe.

Sałatka azjatycka
Sałatka azjatycka jako dodatek do dania

Jeśli jednak ktoś chce się trochę pobawić, to proponuję samodzielne upieczenie papryki. Rozgrzewamy piekarnik  do 200 stopni. Czerwoną paprykę wstawiamy w naczyniu żaroodpornym, do naczynia dajemy trochę oliwy. Ja(dodałem jeszcze kilka małych ostrych papryczek w całości. To dodatkowy smak, ale wcale nie oznacza, iż papryka będzie szczególnie ostra po upieczeniu. .Papryka piecze się parędziesiąt minut. Z wierzchu skóra częściowo  sczernieje, będzie odchodziła od papryki. Wystudzone papryki obieramy łatwo ze skórki i oczywiście pozbawiamy środka z nasionami .

Inne przystawki znajdziecie tu.

Dodane przez Marcin dnia 2013-09-10

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *