fbpx
Blog,  Warszawa

Na rowerze w sobotę całkiem miło

Ładna pogoda oraz fakt, że wreszcie kupiłam sobie rower spowodowały, iż sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na  rowerze. Wybraliśmy się w okolice Zamku Ujazdowskiego. Znajdują się tam hamaki, krzesełka, knajpka, no i ogólnie jest miło. Tak się składa, że akurat w to miejsce możemy z naszego mieszkania jechać cały czas ścieżką rowerową. Trasa liczy około 10 kilometrów w jedną stronę. Jedyne miejsce, gdzie trzeba się zmęczyć, to podjazd pod Belwederem.

Na rowerze i na hamaku

Ale zaraz potem odpoczywaliśmy już w hamaku, popijając cytrynadę. Na przybyłych czekają tu w sobotę zajęcia, letni bar, hamaki i piękne otoczenie.

na rowerze
Rower stoi, ja siedzę

Dla spragnionych kultury są wystawy w Zamku, dla spragnionych restauracyjnego blichtru – restauracja. Na scenie trwały zajęcia jogi, a wokół każdy w inny sposób się relaksował.

na rowerze
Zajęcia jogi
na rowerze
Może coś do picia?

Marcin poszedł zobaczyć bazar z żywnością.

na rowerze
Bazar z żywnością

Można było kupić domowe pasty i ekologiczny chleb. Zbliżało się południe, więc Marcin zaczął domagać się lunchu. Mogliśmy się oczywiście posilić w letnim barze stojącym na trawniku lub w eleganckiej restauracji w zamku. Mieliśmy jednak zamiar zjechać niżej, bo którejś niedzieli zajadaliśmy się pysznymi daniami oferowanymi poniżej zamku. Zamiar zrealizowaliśmy w części, to znaczy dotarliśmy tam, gdzie planowaliśmy. Tu niestety trochę logistyka nas zawiodła, bo nie było nic do jedzenia. Pewnie jarmark funkcjonuje w niedzielę. Na dodatek musieliśmy z powrotem wjeżdżać pod górę do Alej Ujazdowskich.

Na rowerze – powrót

Cóż było robić? Ruszyliśmy z powrotem, licząc że może po drodze znajdziemy coś do jedzenia. Ale nie znaleźliśmy. Na szczęście w domu mieliśmy jeszcze resztkę zupy pomidorowej z paprykę o konsystencji kremu. Marcin ugotował więc makaron, a zupa stała się sosem, no i po pięciu minutach mogliśmy jeść. Czas był najwyższy, bo kilkanaście kilometrów (no nawet 20) na rowerze zrobiło swoje. Pomyśleliśmy sobie, że w Warszawie też można wspaniale wypocząć. Jeśli mieszkacie w Warszawie pewno znacie także inne takie odpoczynkowo – gastronomiczne miejsca. Napiszcie dokąd warto pojechać.

 


Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2014-08-13

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *