Blog,  Polska,  Warszawa

Muzeum Chopina w Warszawie

Pamiętaliśmy głośne otwarcie tego muzeum przed kilku laty i strasznie długie kolejki, aby się dostać do środka. Poczekaliśmy więc trochę i pewien chłodny dzień wybraliśmy się do pałacu Ostrogskich, aby zobaczyć ekspozycję. Wybraliśmy taki dzień, w którym Muzeum Chopina w Warszawie można było zwiedzać za darmo (te dni się zmieniają, musicie więc sprawdzać na bieżąco), bo skoro tu  mieszkamy nie ma sensu płacić za bilet.

Muzeum Chopina w Warszawie
Pałac Ostrogskich

Muzeum Chopina w Warszawie – zwiedzanie

Przed wejściem na ekspozycję z kasy biletowej odebraliśmy specjalne karty, które uruchamiały poszczególne eksponaty. Mieliśmy trochę pecha, bo moja była po angielsku, a Marcina wcale nie działała. Jeśli wam się też coś takiego przytrafi, to pamiętajcie, że nie musicie iść do kasy (w sąsiednim budynku), wystarczy problem zgłosić w szatni i tam dostaniemy właściwą kartę.

Muzeum jest nowoczesne, a co za tym idzie interaktywne. Przykładając kartę do odpowiednich eksponatów, otrzymuje się rozszerzony opis, muzykę i inne dodatkowe wyjaśnienia. Niestety, niektórych eksponatów nie można już było uruchomić.

Muzeum Chopina w Warszawie

Muzeum poświęcone jest życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Zgromadziło różne przedmioty związane z kompozytorem, ale przede wszystkim prezentuje  koleje jego życia i osoby z nim związane. Informacje na temat Chopina przedstawione są chronologicznie, zaczynamy więc na najniższej kondygnacji, gdzie dowiadujemy się wszystkiego na temat dzieciństwa kompozytora, a potem towarzyszymy mu w kolejnych etapach życia, na kolejnych piętrach.

Muzeum Chopina w Warszawie
Plakat

Najbardziej podobała nam się sala, w której można było słuchać muzyki Chopina. Nagrania są świetne, prawdziwie audiofilskie. Z dużą przyjemnością spędziliśmy tu trochę czasu, żałując, że na pozostałą część dnia mamy już inne plany. Ale stwierdziliśmy, że słuchanie muzyki w tym miejscu, to wspaniały pomysł na długie zimne i deszczowe dni. Na pewno kiedyś w tym celu odwiedzimy muzeum.

Muzeum Chopina w Warszawie

Ciekawa jest historia budynku, w którym mieści się muzeum, czyli pałacu Ostrogskich oraz związana z nim legenda o złotej kaczce, ale temu poświęcimy już inną opowieść.

Muzeum Chopina w Warszawie
Muzeum Chopina w Warszawie
Fortepian być musi

Muzeum Chopina w Warszawie – praktyczne rady.

Jeśli chcecie lepiej poznać życie Chopina Warszawa i okolice pełne są miejsc związanych z naszym największym kompozytorem. W Łazienkach możemy zobaczyć pomnik Fryderyka, będący jednym z symboli miasta. Niedaleko ze stolicy jest do Żelazowej Woli i Brochowa. No i wreszcie grające ławeczki umilające wędrówki po centrum miasta.

Odwiedźcie muzeum w niedzielę, w dniu wolnym od opłat. Bilet kosztuje 23 złotych. Odbywają się tu też koncerty.

Zarezerwujcie sobie czas na słuchanie muzyki korzystając z muzealnej aparatury – naprawdę warto.

Jeśli

chcecie poznać Warszawę, zerknijcie tu;

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie zwiedzać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Jeśli lubicie spacery po ciekawych miejscach, w których żyli niezwykli ludzie, wybierzcie się z nami do Konstancina.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.



Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies