Blog,  Polska,  Warszawa

Wola, dzielnica w przebudowie

Przez  tydzień  spacerowaliśmy po Woli. Mieliśmy bardzo mieszane uczucia. I tak właściwie trudno dziś ocenić, jaka jest Wola, bo właściwie da się powiedzieć tylko jedno: trwa tu wielka budowa, która w zasadniczy sposób zmieni jej oblicze. Dawne zakłady przemysłowe  prawie już zniknęły z powierzchni ziemi. Gdzieś na horyzoncie majaczy się jedynie pusty zbiornik po gazie. Stare kamienice albo grożą zawaleniem, albo są burzone. Tylko na rogu ulicy Złotej straszy stary Pekin. Pekin to dawny budynek czynszowy.

W każdym razie na pewno stare miesza się tu z nowym, ale nowe wyraźnie wygrywa. Po otwarciu drugiej linii metra będzie to bardzo atrakcyjne miejsce, chociaż z powodu bliskości centrum, będzie to przestrzeń typowo miejska z biurowcami i knajpkami, gęsto zabudowana i niestety z małą ilością zieleni. Wiem, że są tu dwa duże parki: Sowińskiego i Szymańskiego, ale to trochę dalej w pobliżu cmentarza prawosławnego. Myślę, że zdjęcia, które już niedługo będą historyczne więcej wam powiedzą niż moje słowa…

Warszawa Wola
Warszawa Wola
Warszawa Wola
Warszawa Wola
Warszawa Wola
Warszawa Wola

Tu znajdziecie inne warszawskie teksty.

Jeśli

chcecie poznać Warszawę, zerknijcie tu;

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie zwiedzać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Jeśli lubicie spacery po ciekawych miejscach, w których żyli niezwykli ludzie, wybierzcie się z nami do Konstancina.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies