fbpx
Blog,  Polska,  Warszawa

Warszawa: widok z góry, naprawdę warto

Wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu (114 metrów), aby w Warszawie poczuć się, jak prawdziwi turyści, bo to jest naprawdę dobry pomysł. Kiedy zostajecie na weekend w swoim mieście odwiedźcie znajdujące się w nim atrakcje, bo jak znam życie zwiedzaliście je już dawno, dawno temu. A czasem przyjemnie poczuć się we własnym mieście jak turysta, daje to zupełnie nową perspektywę. Naszym celem była Warszawa: widok z góry

Kupiliśmy więc bilety za 20 zł jeden i wjechaliśmy. Atrakcją jest oczywiście pani windziarka, może nieładnie tak pisać o kobiecie, ale w końcu jest atrakcją. Z góry Warszawa prezentuje się naprawdę świetnie. Niestety podczas naszej wizyty pogoda mało sprzyjała wyrazistym zdjęciom. Może zdążyliście już zauważyć, że to raczej Marcin jest zwolennikiem wspinania się na wszystkie wieże. Na szczęście na 30 piętro pałacu można po prostu wjechać. Znajduje się tu kawiarnia, na tarasie stoją leżaki, dobre miejsce, aby latem poczytać, bo teraz był.o trochę za zimno. W holu wyświetlane są filmy o pałacu, a trochę z boku znajduje się sklep z pamiątkami.

Warszawa: widok z góry
Warszawa: widok z góry
Warszawa: widok z góry
Widok z drugiej strony
Warszawa: widok z góry
Domy Towarowe Centrum z góry
Warszawa: widok z góry
A tera od strony hotelu Polonia

Widok trochę przesłaniają kraty. Zostały zainstalowane w latach 70-tych z powodu samobójczych skoków. Cała serię rozpoczął Francuz, potem było jeszcze siedmiu Polaków.

Widok z pałacu zapewnia też jedno: Warszawę bez pałacu, no bo go nie widać. Jedynym mankamentem tej atrakcji jest jej cena, bo 20 zł za przejażdżkę windą, to naprawdę dużo.

Warszawa: widok z góry – Stare Miasto

Najładniejszy widok na Stare Miasto i Plac Zamkowy jest z wieży przy kościele św. Anny.

Warszawa: widok z góry
Widok z wieży przy kościele św. Anny
Warszawa: widok z góry
Na pierwszym planie kolumna Zygmunta
Warszawa: widok z góry
I na Krakowskie PrzedmieścieBooking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2016-01-15

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *