Blog,  Polska,  Warszawa

Warszawa: widok z góry, naprawdę warto

Wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu (114 metrów), aby w Warszawie poczuć się, jak prawdziwi turyści, bo to jest naprawdę dobry pomysł. Kiedy zostajecie na weekend w swoim mieście odwiedźcie znajdujące się w nim atrakcje, bo jak znam życie zwiedzaliście je już dawno, dawno temu. A czasem przyjemnie poczuć się we własnym mieście jak turysta, daje to zupełnie nową perspektywę. Naszym celem była Warszawa: widok z góry

Kupiliśmy więc bilety za 20 zł jeden i wjechaliśmy. Atrakcją jest oczywiście pani windziarka, może nieładnie tak pisać o kobiecie, ale w końcu jest atrakcją. Z góry Warszawa prezentuje się naprawdę świetnie. Niestety podczas naszej wizyty pogoda mało sprzyjała wyrazistym zdjęciom. Może zdążyliście już zauważyć, że to raczej Marcin jest zwolennikiem wspinania się na wszystkie wieże. Na szczęście na 30 piętro pałacu można po prostu wjechać. Znajduje się tu kawiarnia, na tarasie stoją leżaki, dobre miejsce, aby latem poczytać, bo teraz było trochę za zimno. W holu wyświetlane są filmy o pałacu, a trochę z boku znajduje się sklep z pamiątkami.

Warszawa: widok z góry
Warszawa: widok z góry
Warszawa: widok z góry
Widok z drugiej strony
Warszawa: widok z góry
Domy Towarowe Centrum z góry
Warszawa: widok z góry
A tera od strony hotelu Polonia

Widok trochę przesłaniają kraty. Zostały zainstalowane w latach 70-tych z powodu samobójczych skoków. Cała serię rozpoczął Francuz, potem było jeszcze siedmiu Polaków.

Widok z pałacu zapewnia też jedno: Warszawę bez pałacu, no bo go nie widać. Jedynym mankamentem tej atrakcji jest jej cena, bo 20 zł za przejażdżkę windą, to naprawdę dużo.

Warszawa: widok z góry – Stare Miasto

Najładniejszy widok na Stare Miasto i Plac Zamkowy jest z wieży przy kościele św. Anny.

Warszawa: widok z góry
Widok z wieży przy kościele św. Anny
Warszawa: widok z góry
Na pierwszym planie kolumna Zygmunta
Warszawa: widok z góry
I na Krakowskie Przedmieście

Jeśli

chcecie poznać Warszawę, zerknijcie tu;

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie zwiedzać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój
Polska na dobry nastrój

Jeśli lubicie spacery po ciekawych miejscach, w których żyli niezwykli ludzie, wybierzcie się z nami do Konstancina.

Konstancin
Konstancin

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.



Booking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2016-01-15

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies