Blog,  Polska,  Warszawa

Warszawa: murale na Żoliborzu

Czasami weekend spędzamy w Warszawie i wtedy staramy się obejrzeć jakieś ciekawe miejsce. Tym razem pojechaliśmy na Żoliborz, aby zobaczyć, murale na Żoliborzu. Powstały one w ramach artystycznej akcji „Żoligaraż – Miasto krzepi”. W 2012 roku znani polscy, współcześni artyści namalowali na żoliborskich garażach kilkanaście prac. My obejrzeliśmy te, które zachowały się na ulicach: Boguckiego 10, Sadach Żoliborskich 1 i Koźmiana 6 i 8.

Na pomysł akcji wpadła Dorota Maj i zaprosiła do wzięcia w niej udziału zarówno profesorów ASP, jak i studentów. Malowanie odbywało się w dwa wrześniowe weekendy. Organizatorzy akcji namawiają do spacerów szlakiem murali.

My jednak po latach wybraliśmy samochód i w wyznaczone miejsca trafiliśmy jedynie dlatego, że znaliśmy adresy i tym razem dobrze zadziałała nasza nawigacja. Może szkoda, że taka fajna akcja jest już zapomniana, może władze dzielnicy powinny wyznaczyć szlak turystyczny. Teraz jednak przez wyznaczeniem szlaku trzeba by było poprawić niektóre murale, bo dorwali się już do nich wandale i pozostawili swoje ślady. A teraz zobaczcie, co z akcji zostało…

murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
Druga odsłona
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
Najsłynniejszy z Kaliną Jędrusik
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu
murale na Żoliborzu

Jeśli

chcecie poznać Warszawę, zerknijcie tu;

jesteście ciekawi, co u nas słychać, obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie;

lubicie zwiedzać niezwykłe miejsca w Polsce, kupcie nasz ebook, więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie, a gdy klikniecie w poniższy obrazek, przeniesiecie się do naszego sklepu.

Polska na dobry nastrój

Jeśli lubicie spacery po ciekawych miejscach, w których żyli niezwykli ludzie, wybierzcie się z nami do Konstancina.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgorzata Bochenek dnia 2015-12-11

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies