Muszle w białym winie
Blog,  dania główne wegetariańskie,  Smaki

Muszle w białym winie prosty przepis

Muszle są modne. W środku tygodnia wiele restauracji oferuje świeże muszle, a to w białym winie, a to z pomidorami. Nie jest to najtańsze danie. Proponuję więc przygotować tę potrawę samodzielnie. W kategorii najprostszy przepis muszle w białym winie zajmują chyba miejsce na podium.

Muszle w białym winie – składniki :

– 1 kg świeżych muszli

– 1 cebula

– 3 łyżki oliwy

– ½ szklanki białego wytrawnego wina

Przygotowanie

Podana ilość to porcja dla dwóch osób. Cebulę drobno kroimy. Rozgrzewamy oliwę na dużej patelni. Ja preferuję duży wok i to jest naprawdę wygodne rozwiązanie. Podsmażamy lekko cebulę. Teraz na patelnię wędrują muszle. Jeżeli kupiliśmy je w opakowaniu z wodą morską (takie muszle są zwykle dostępne), to oczywiście wodę też wlewamy na patelnię. Smażymy, gotujemy, dusimy każde z tych określeń będzie prawdziwe. Możemy na chwilę przykryć naczynie. Po minucie przebywania muszli na patelni dolewamy wino. OK. – można to zrobić od razu, ale myślę, że tak jest lepiej. Muszle powinny być na patelni 4 – 5 minut. Pod wpływem ciepła otwierają się. Ważna uwaga – te, które się nie otworzą nie nadają się do zjedzenia. Po 4 – 5 minutach potrawa jest gotowa.

Muszle w białym winie
Gotowe muszle

To naprawdę proste. Idealny sposób podania, to muszle w towarzystwie bagietki, którą można potem moczyć w wytworzonym sosie. No i wino. Zasada prosta – do picia  podajemy takie wino jakiego użyliśmy do gotowania.

Dodane przez Marcin dnia 2013-09-11

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *