drinki,  Smaki

Mojito

Chyba jednak nie tylko letni… mojito może dobrze smakować i zimą, wtedy jest przypomnieniem lata. Drink pochodzi z Kuby. Przy opisywaniu historii mojito często przywołuje się Ernesta Hemingwaya, choć są i tacy, którzy mówią, iż preferował jednak daiquiri. Koniec końców lepiej wziąć z półki książkę Hemingwaya i poczytać, a wcześniej przygotować mojito.

Mojito – Składniki :

– 50 ml białego rumu (nie podróbki tego trunku!)

– limonka

– 2 łyżeczki brązowego cukru

– garść liści świeżej mięty

– lód

– gazowana woda mineralna

Wykonanie

W szklance ( można to zrobić w moździerzu – bardzo praktyczne choć dla niektórych zabrzmi „nieprofesjonalnie”) ugniatamy 3 – 4 liście świeżej mięty z sokiem z połowy limonki i dwoma łyżeczkami brązowego cukru. Można oczywiście limionkę pokroić w kawałki . Następnie wlewamy rum, odrobinę wody gazowanej, dorzucamy trochę mięty i lód. Lód powinien być kruszony. Jeśli jest w domu mikser spokojnie poradzi sobie z kostkami lodu.  Próbujemy. W tym momencie możemy zwiększyć moc drinka dolewając rumu lub dodać jeszcze troszkę mięty, limonki czy też lodu. Jeśli dla kogoś jest to zbyt kwaśny smak może także dosypać cukru. Nie wiem  jaką dokładnie wersję preferował Hemingway, my powinniśmy wybrać taką , która nam będzie smakowała.

Mojito
Mojito

Dodane przez Marcin dnia 2013-08-21

Z czasów dzieciństwa pamiętam kolorową puszkę portugalskich sardynek. Na sklepowej półce wśród nijakich opakowań peerelowskich towarów była prawdziwą obietnicą przygody. Potem była podróż do zimowego Budapesztu i smak papryki i wina. Zawsze marzyłem o poznawanie świata, tego bliskiego i dalekiego, i to marzenie spełnia się w moim życiu. Lubię zwiedzać Polskę, cieszę się, iż każda podróż po naszym kraju przynosi fascynujące odkrycia. Zawsze chętnie wracam do Rzymu, poznawanie tego miasta to niekończąca się historia. Opisywałem meandry świata polityki i ekonomii, ale także ciekawe miejsca warte zobaczenia. Praca i związane z nią podróże zawiodły mnie do wielu niezwykłych zakątków, świątyń w Japonii, Watykanu, muzeów Amsterdamu. Od 8 lat współtworzę projekt Podróżniczy Dom Kultury. Piszę, komentuję w mediach społecznościowych. Wciąż myślę o kolejnych wyprawach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies