Blog,  Inspiracje,  Niezbędnik

Gierymski w Narodowym

W Muzeum Narodowym w Warszawie trwa wystawa malarstwa Aleksandra Gierymskiego. Kończy się ona dopiero 10 sierpnia 2014, więc macie czas. Jest to ważna wystawa, bo prezentuje aż 120 obrazów i szkiców olejnych, oprócz tego rysunki. Dzieła o znaczeniu kluczowym zostały wyróżnione w szczególny sposób, bo przedstawiono różne szkice i próby oraz studia plenerowe. Jest to bardzo interesujące.

Wystawa cieszy się sporym powodzeniem. Ci, którzy interesują się bardziej malarstwem mogą wybrać się na wykłady towarzyszące wystawie. Podczas zwiedzania na pewno zwrócicie uwagę na różne style, które inspirowały Gierymskiego. Bilet normalny kosztuje 20 zł. A teraz kilka zdjęć dla zachęty.

Poniższy link jest afiliacyjny, będzie nam miło, gdy z niego skorzystacie.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2014-05-22

Od wielu lat zwiedzam i wędruję po Polsce i świecie. Zawsze na własną rękę i na własny rachunek. Polska znajdowała i znajduje szczególne miejsce w moich podróżniczych planach. Mam także wielki sentyment do Hiszpanii, po prostu lubię ten kraj z jego wspaniała kulturą, zabytkami i krajobrazami. Odkąd pamiętam lubiłam poznawać nowe miejsca, zaglądać w tajemnicze zakamarki, podróżować. Ta pasja towarzyszyła mi także w życiu zawodowym, a zdarzyło się w nim wiele.Pisałam o polityce międzynarodowej, ale także o zwiedzaniu Polski i Europy. Dalekie podróże związane z pracą, wizyty w niezwykłych miejscach, takich jak Downing Street 10 czy Pałac Elizejski tylko rozbudziły mój i tak wielki apetyt na poznawanie świata. Po drodze udało mi się napisać przewodnik po Mazowszu, bo Polska zawsze była dla mnie fascynującym miejscem do odkrywania. Od 8 lat prowadzę stronę Podróżniczego Domu Kultury. Piszę, fotografuję i opowiadam w mediach społecznościowych. Pokazuję i opisuję tylko to, co sama widziałam. Patrzę na świat optymistycznie, ale i krytycznie. Nie potrafię żyć bez podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Akceptuję Prywatność i polityka cookies