fbpx
Blog,  Inspiracje,  Niezbędnik

Gierymski w Narodowym

W Muzeum Narodowym w Warszawie trwa wystawa malarstwa Aleksandra Gierymskiego. Kończy się ona dopiero 10 sierpnia 2014, więc macie czas. Jest to ważna wystawa, bo prezentuje aż 120 obrazów i szkiców olejnych, oprócz tego rysunki. Dzieła o znaczeniu kluczowym zostały wyróżnione w szczególny sposób, bo przedstawiono różne szkice i próby oraz studia plenerowe. Jest to bardzo interesujące.

Wystawa cieszy się sporym powodzeniem. Ci, którzy interesują się bardziej malarstwem mogą wybrać się na wykłady towarzyszące wystawie. Podczas zwiedzania na pewno zwrócicie uwagę na różne style, które inspirowały Gierymskiego. Bilet normalny kosztuje 20 zł. A teraz kilka zdjęć dla zachęty.Booking.com

Dodane przez Małgosia dnia 2014-05-22

Małgorzata Bochenek - Pisywałam teksty o turystyce do największych polskich gazet, robiłam zdjęcia. W 2003 roku napisałam przewodnik po Mazowszu i do dziś ten przewodnik funkcjonuje w obiegu. W życiu zawodowym odbyłam stypendia i staże między innymi w Stanach Zjednoczonych. Byłam dziennikarką, scenarzystą, dyrektorem w PAIZ, analitykiem politycznym i wreszcie ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W trakcie podróży prywatnych i służbowych miałam okazję uczestniczyć w obiadach z najważniejszymi światowymi politykami , ale i tuż po wojnie w byłej Jugosławii spać w zagrzebskim hotelu zajętym częściowo przez ludzi wypędzonych z Bośni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *