Gdzie pojechać w listopadzie 2017 ?

Trzeba przyznać, że listopad to nie jest ten miesiąc, który najchętniej wybieramy, aby pojechać na urlop, bo i pogoda brzydka, i dzień krótki. Nie powinniśmy jednak ulegać jesiennemu nastrojowi, warto zawsze ruszyć się z kanapy, bo wtedy życie jest ciekawsze, nawet w listopadzie. Mam więc dla Was kilka propozycji. Inne znajdziecie z zeszłorocznym tekście. Przypomnę tylko, że we wszystkim zaproponowanych miejscach sami byliśmy właśnie w listopadzie.

Gdzie pojechaĆ w Listopadzie

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 roku – Gandawa

Rok temu na początku listopada byliśmy w Antwerpii i Gandawie. I jeżeli będziecie mieć więcej czasu warto odwiedzić oba te miasta i może jeszcze dołączyć Brugię. Kiedy będziecie mieli mniej czasu pojedźcie w jedno miejsce i poznajcie je dokładnie. Gandawa ma wspaniałe kanały, którymi koniecznie trzeba popłynąć, aby poznać miasto od strony wody. Ładne jest też stare miasto. Pełne klimatu restauracje znajdują się nad wodą. Warto zwiedzić zamek i wspiąć się na dzwonnicę. Inne szczegóły znajdziecie w tekście, do którego link podaję poniżej.

Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku

Nad wodą

Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku

Na łódce

Gdzie pojechać w listopadzie 1917 roku

Wieczorem

Zwiedzanie Gandawy, to była prawdziwa przyjemność

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Rzym

Kilka lat temu odwiedziliśmy w listopadzie Rzym. Jeden dzień padało, w pozostałe było słonecznie. Podczas deszczu odwiedziliśmy jedno z wielu muzeów, a w inne dni chodziliśmy z krótkimi rękawkami. Nie mogę napisać, że w listopadzie nie było turystów, bo w Rzymie turyści są zawsze. Było ich na pewno mniej niż w innych miesiącach. Rzymu jako destynacji turystycznej chyba zachwalać nie muszę. Nam się bardzo tu podobało i tylko czekamy, aby znów zjeść pizzę w jednym z uroczych lokali. Oczywiście nie zapomnimy też o lodach.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Moje ulubione zdjęcie z Rzymu

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Rzymskie ruiny

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Schody Hiszpańskie

Zwiedzanie Rzymu, czyli rzymskie wakacje

Gdzie pojechać w listopadzie – Będzin

Jura Krakowsko-Częstochowska jesienią jest pełna uroku, ale niestety niektóre zamki są zamknięte i można je oglądać tylko z zewnątrz. Dlatego polecam zamek w Będzinie, pięknie odrestaurowany. Warto go obejść dookoła, bo z każdej strony wygląda trochę inaczej. Nie zapomnijcie też wybrać się do pałacu Mieroszewskich, aby obejrzeć wnętrza z późniejszych czasów. Znajduje się on niedaleko zamku.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Zamek w Będzinie z jednej strony

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Zamek w Będzinie z drugiej strony

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Pałac Mieroszewskich

Jura Krakowsko-Częstochowska – zamek Będzin

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice

Podczas jednodniowego wypadu z Krakowa spokojnie udało nam się odwiedzić oba miejsca i jeszcze na dodatek zjeść obiad, a na deser kremówkę. Dróżki kalwaryjskie były prawie puste, mogliśmy więc w spokoju przyjrzeć się poszczególnym kaplicom. Zwiedziliśmy też kościół i klasztor. A potem pojechaliśmy do Wadowic i obejrzeliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, nowoczesne i z ciekawymi eksponatami.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Kościół w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Dróżki kalwaryjskie

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Muzeum w Wadowicach

Zwiedzanie Kalwarii Zebrzdowskiej

Zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

Gdzie pojechać w listopadzie 2017 – Poznań

Poznań ma wiele do zaoferowania, a jak zdecydujecie się przyjechać tu 11 listopada, będzie mogli wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętym Marcinem i oczywiście Dniem Niepodległości też. Koziołki najlepiej można sobaczyć z okien Muzeum Rogalowego. Warto wejść do Ratusza, aby zobaczyć dawny Poznań i koniecznie musicie obejrzeć nowoczesną ekspozycję Brama Poznania. warto zajrzeć do Muzeum Diecezjalnego i do Muzeum Narodowego. Informuję też, że w Centrum Kultury Zamek ma miejsce wystawa obrazów Fridy Kahlo i Diego Rivera.

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Katedra

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Brama Poznania

Gdzie pojechać w listopadzie 2017

Marcin robi rogale

Zwiedzanie Bramy Poznania

Rogale Świętomarcińskie w Poznaniu

Weekend w Poznaniu – co robić?

Poznań 11 listopada, było spokojnie i uroczyście

I to już wszystkie moje propozycje. Napiszcie w komentarzach, czy wyjeżdżacie gdzieś w listopadzie? Jakie są wasze ulubione miejsca na listopadowe wypady? Miłego zwiedzania i pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.Booking.com

Related Post

Hello Awin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *