Gdzie pojechać w październiku 2017, nasze propozycje

Październik to naprawdę świetny miesiąc na podróżowanie, bo w miejscach do których pojedziemy jest zdecydowanie mniej ludzi niż w wakacje, pogoda bywa czasem całkiem dobra. Są oczywiście też pewne mankamenty, może padać deszcz, ale tu wystarczy śledzić prognozy pogody, no i  niektóre obiekty mogą być zamknięte. My szczególnie lubimy być jesienią nad morzem. Wtedy zresztą jest to najzdrowsze, bo jest najwięcej jodu w powietrzu. Jakie są nasze propozycje w tym roku, zaraz się przekonacie, wcześniej jednak tu możecie zerknąć, co polecaliśmy rok temu.

Gdzie pojechać w październiku

Gdzie pojechać w październiku 2017 – Avila

Avila znajduje się niedaleko Madrytu i możecie całkiem szybko się tu dostać, samochodem zajmie Wam to godzinę, podobnie będzie jeśli wybierzecie pociąg.Warto przejść się po wspaniale zachowanych murach, pospacerować po wąskich uliczkach w obrębie Starego Miasta, odwiedzić klasztory, to już poza murami, i zapoznać się z życiem św. Teresy. Kościół św. Wincentego to także miejsce obowiązkowe. szczególnie piękne są romańskie grobowce. W październiku byliśmy drugi raz w Avili, pierwszy raz byliśmy w sierpniu i szczerze mówiąc z tej pierwszej wizyty niewiele pamiętam, bo upał był naprawdę dotkliwy.

Gdzie pojechać w październiku

Spacer po murach

Gdzie pojechać w październiku

Mury

Gdzie pojechać w październiku

Kościół św. Wincentego

Zwiedzanie Avili, wszystko co najlepsze

Święta Teresa w Avili jest wszędzie obecna

Gdzie pojechać w październiku 2017? – Chiclana de la Frontiera

Tak się złożyło, że w październiku jeździliśmy głównie do Hiszpanii, stąd druga moja propozycja. Tym razem będziecie się cieszyć słońcem. W każdym razie my pod koniec października się cieszyliśmy. Miejscowość znajduje się niedaleko Kadyksu i jest idealna dla surferów. Spacery po plaży wspominamy do teraz, a restauracja z rybami „Los Pescadores” śni się nam po nocach. Jednak następnym razem na pewno znaleźlibyśmy inne miejsce noclegowe i to nie dlatego, żeby hotel Barcelo był zły. Nie był po prostu w naszym stylu.

Gdzie pojechać w październiku

W październikowym słońcu

Gdzie pojechać w październiku

W ulubionej knajpie rybnej

Gdzie pojechać w październiku

Zachód słońca musi być

Novo Sanci Petri

Gdzie pojechać w październiku 2017 – Malbork

W październiku zeszłego roku odwiedziliśmy Malbork. Byliśmy bardzo zadowoleni, bo choć ludzi było sporo, nie było jednak tłumów. Trafiliśmy na świetnego przewodnika i bardzo dużo się dowiedzieliśmy o zamku i o Krzyżakach. Nie było jeszcze bardzo zimno, więc spokojnie mogliśmy podziwiać zamek z zewnątrz. Po zwiedzaniu przeszliśmy jeszcze przez most na drugą stronę rzeki, bo stamtąd można zrobić najlepsze zdjęcia.

Gdzie wyjechać w październiku 2017

Zamek zza rzeki

Gdzie wyjechać w październiku 2017

Marcin jako Wielki Mistrz

Gdzie wyjechać w październiku 2017

W kościele

Zwiedzanie zamku w Malborku to świetny pomysł

Gdzie pojechać w październiku 2017? – Kamień Pomorski

W Kamieniu Pomorskim najważniejsze są organy. Ja miałam szczęście i mogłam posłuchać koncertu. Naprawdę warto. Obejrzałam też katedrę w środku. Byłam w muzeum kamieni, ale przede wszystkim udałam się polną drogą w miejsce, w którym znajduje się słynny kamień, który dał nazwę miejscowości. Historie z tym związane są dwie: jedna królewska, druga diabelska. Zapomniałabym jeszcze o ładnym ratuszu i porcie jachtowym w środku miasta.

Gdzie pojechać w październiku 2017

Słynny kamień

Gdzie pojechać w październiku 2017

Organy

Gdzie pojechać w październiku 2017

Katedra

Co zobaczyć w Kamieniu Pomorskim?

Gdzie pojechać w październiku 2017 – Okolice Białegostoku

Proponuję Wam powtórzyć naszą wycieczkę, bo była naprawdę interesująca, a kolorowe liście każdemu miejscu dodawały uroku. Byliśmy w Tykocinie, Białymstoku, Kruszynianach i Supraślu. Wszystkie miejsca fascynujące. Synagoga w Tykocinie jest fantastyczna, a do tego oryginalny kościół i pomnik w Rynku. W Białymstoku zwiedziliśmy pałac Branickich i przede wszystkim otaczający go ogród. W Kruszynianach przeszliśmy wielokulturowy szlak turystyczny, obejrzeliśmy meczet i jedliśmy wspaniałe tatarskie jedzenie. W Supraślu zaś zwiedziliśmy muzeum ikon i warowną cerkiew. Sami widzicie, że ta wycieczka wprost zachęca, aby ją powtórzyć.

Gdzie pojechać w październiku 2017

Synagoga w Tykocinie

Gdzie pojechać w październiku 2017

Pałac Branickich w Białymstoku

Gdzie pojechać w październiku 2017

Na jesiennym szlaku wielu kultur

Okolice Białegostoku, co zwiedzić, aby być zadowolonym?

A koniec – nie dajcie się jesieni i podróżujcie. W końcu nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Miłych wyjazdów.Booking.com

Related Post

Hello Awin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *