Wybrzeże Murcji: plaże, morze i słońce

W Puerto de Mazarron spędziliśmy jeszcze dwa dni. Ponieważ autobusy jeździły jak już opisałam, postanowiliśmy zostać na miejscu. No i dobrze, bo przynajmniej mogliśmy poznać dokładnie okolicę. Pogoda była wspaniała większość czasu spędzaliśmy więc na plażach. Wybrzeże Murcji ma wiele uroku.

Wybrzeże Murcji

Kwiecień na plaży

Wybrzeże Murcji – Puerto de Mazarron

Jest tu i ich wiele, każda inna. W samym mieście jest plaża przy porcie. Ta podobałam nam się najmniej. Jednak piękno wybrzeża najlepiej było widać z wycieczki statkiem. Wspaniałe skały, park narodowy, wyspa, na której małą swoje gniazda ptaki oraz jaskinie.

Wybrzeże Murcji

Skały

plaże Murcji

Widok z morza

Wybrzeże Murcji – Bolnuevo

Miejscem, które warto zobaczyć jest Bolnuevo. Nie tylko dlatego, że to po prostu miła miejscowość z ładna plażą i zagubionymi w zatoczkach, jeszcze ładniejszymi plażami w pobliżu. Tym powodem są piękne formacje skalne znajdujące się tuż przy plaży. To oczywiście Pomnik przyrody, ale można się na skałę wdrapać  i podziwiać okolicę.

Jest tu prawdziwy raj dla nurków i wiele możliwości, aby wyruszyć na podwodne eskapady. Można też było szukać delfinów. My jednak zostaliśmy na plaży. Marcin kąpał się kilka razy.

Wczoraj były moje urodziny, które spędziłam na plaży, była też sangria.

Wybrzeże Murcji

Urodzinowy toast

 

 

Dziś jesteśmy już w Murcji, w sercu obchodów Wielkiego Tygodnia.

Murcja

katedra w Murcji

Katedra w Murcji

Wielkanoc w Murcji

Dekoracje sklepowe

 Booking.com

 

Related Post

Hello Awin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *